Bratislava - Balaton - Slovenia - Jadranske more - Croatia a spat

-Takmer 1200km za 14 dni

pre cely clanok s foto-videom z cesty pozri na matejkatrinak.com

matejkat
07.02.2012 - 21:16:31
00
Skoda tej strucnosti. Doporucim urobit korektury toho clanku ;-)
07.02.2012 - 21:47:46
00
vidim ze ste skoncili v rovnakej slepej ulicke jak my :DDDD https://picasaweb.google.com/113797550824270841465/KnKCykloklub?feat=directlink&gsessionid=KcCNAI7ce9Qqkl1moYwxug#5641721060888689810

nas report tu: https://sites.google.com/site/knkcyklo/events/history/sk-it5v5
dalsie fotky su tam okolo tej na picase :)
08.02.2012 - 00:44:03
00
Super obaja :y: . Dal by som sa nahovoriť na takú dlhú túru,pri ktorej sa človek možno viac teší na tú cestu než na jej cieľ ;) .
10.02.2012 - 09:47:52
00
podobnu expediciu sme absolvovali s kamosom v r.2002. Sli sme z Blavy na ostrov Krk. Nehladali sme najkratsiu cestu ale taku aby sme co najviac videli. Ale naspät sme sa vracali takmer rovnakou cestou cez Madarsko. Spravili sme vtedy cca 1400 km. Na Jadran sme dosli za 7 dni lebo nas zastihli zaplavy a spät sme boli za 5 dni. Vsetko sme sli samozrejme natazko a spali sme kde prislo, ale ziadne penziony, akurat v Chorvatsku sme spali v kempe. Stalo to za to.
10.02.2012 - 12:02:07
00
Super obaja :y: . Dal by som sa nahovoriť na takú dlhú túru,pri ktorej sa človek možno viac teší na tú cestu než na jej cieľ ;) .


tento rok sme planovali nieco vacsie, obehnut z hamburgu cez dansko, svedsko, norsko do finska a odtial dole cez estonsko, lotyssko, litvu, polsko, cesko nazad :), cele je to cca 3000-3500km, je tam zo 5x trajekt, 3x vlak a tak, cele by sa to mohlo dat stihnut za mesiac a pol, akurat sme stroskotali na tom ze nas je malo, ist 2ja sa mi velmi nechce, tak 4-5 by bolo ideal

zatial mam nakreslene mapy len po finsko, dalej som este nestihol, ale planovania je tam viac nez dost..., mozno ak by sa dakto pridal na tuto sialenost tak by som to dokreslil az do konca :), ale skor to vidim tak ze tento rok len zozeneme dakych ludi a buduci vyrazime ;)
10.02.2012 - 15:03:32
00
Mňa tiež nahovárali kolegovia z práce,ktorí chodia na také dlhšie štreky, na cestu niekde do Rumunska. Nešiel som a nakoniec to aj tak stroskotalo na tom že ich bolo tiež málo :doh: . To som mal ešte cross bike. Teraz mám už cesťák , ale aj pojazdné MTB ,ktoré budem aj tak prispôsobovať na jazdu po rozbitejších cestách, takže by bolo vhodné aj na cyklotúry alebo cykloturistiku. Ale tam by bolo treba investovať do inej výbavy, napr. nosiče a brašne....a samozrejme stan a iné veci potrebné na takú túru.
10.02.2012 - 18:11:20
00
no ved ano, ale to my uz vsetko mame, rozne spacaky do roznych teplot, ja mam asi 4 stany :), varic, hrnce, vselijake oblecenia, prsiplaste, solarne baterky, nabijacky, atd atd, ta len podla vypravy zbalim co sa hodi a ide sa ;), akurat ze fakt sa mi nechce ist len vo dvojici na tak dlho a daleko, sak by sme si liezli na nervy po mesiaci uz :D
10.02.2012 - 18:20:14
00
raver:
....viem ze su na stranke chyby, a viem ze je to stucne...text napisala pre nas krajsia tretinka nasej vypravy, na pamiatku, lebo to bola nasa prva vyprava, a ja som sice vlacil so sebou zapisnik ale za cely cas nik z nas nemal chut do neho nieco napisat a to bola nasa chyba... preto vzniklo toto ako pamiatka pre nas a ja som to trosku upravil aby sa to pochopili aj nezainteresovani a pouzil ako namet na skusku svojho cestovatelskeho blogu, kt by som chcel vytvorit.

capulo:
...svet je maly....;-) snad sa niekedy stretneme aj osobne na potulkach.
...inak asi sme s rovnakeho cesta :-))))) dokonca aj destinacie si vyberame podobne :-))
tento rok v datume 29.jun-22.jul 2012 planujem s bratom nove sialenstvo, vacsie a verim ze este viac bude nabite zazitkami: prilet do Trondheimu, odtial cca 1200km do oficialne najsevernejsieho mesta na svete Hammerfestu a najsevernejsieho cipu europy Nordkapp (Norsko) odtial do mestecka Rovaniemi (Finsko) na severnom polarnom kruhu kde byva Santa Claus (vsetci ostatni sa tu budu tesi z toho ze su na severnom polarnom kruhy... my chceme struhat frajerov ze cez tu ciarku prebehneme uz 2krat :-)) a odtial krizom cez Svedsko zase do Trondheimu na lietadlo.
mna bohuzial tlaci dovolenka z prace, takze musim to vtesnat o tych 3tyzdnov.
pojde sa na tazko, ale ziadny trailer len zadne brasne a lahky stan pre pripady kedy nebude ina moznost, chcel by som opat vyuzivat couchsurfing.com na byvanie, je to zadara,clovek spi v teple, ma sprchu a spozna ludi, kt tiez precestovali kus sveta (kto to nepozna mozem len vrelo odporucit).
Cela cesta by mala mat 3000 - 3300km, a trvat 24dni, este nemam presne naplanovane etapy na to budem mat najblizsie 2 mesiace, denne chceme dat okolo 150km, ale budeme musiet asi vyuzit aj vlak aby sme to stihli dat cele a aby sme mali aj cas nieco popozerat.

winter78:
...Rumunsko, je super, cital som uz odtial par cestopisov,bohuzial osobne som este nebol, na tento smer vydam pravdepodobne na buduci rok...
11.02.2012 - 17:34:31
00
ta stranka couchsurfing.com vyzera zaujimavo, to som nevedel ze take jesto ;), dik za tip. ja lietadlom nechcem chodit bo by to urcite kydlo keby som siel :) ta ja len max vlakom :)

ale myslim ze dat 150km denne to si teda dost trufate, nehovorim o tom ze ake je tam pocasie, si pozri ako bolo minule roky napr na http://weatherspark.com/. chladno a moze sa ti kludne stat ze vam bude polovicu dni prsat a ist 150km v dazdi tak to teda nie :)). ja tam preto davam 100km denne a 2 tyzdne rezerva, ak bude z toho ostavat cas tak v kazdom hlavnom meste pokvasime cely den napr

bo ak sa dade zdrzite koli dazdu, vetru alebo dakej poruche tak sa vam to zacne zbierat, zo 2 dni po sebe sa da tolko maknut, ale 3 tyzdne... ;) no neviem, neodporucam viac nez 100 denne
11.02.2012 - 18:59:14
00
capulo, az dnes som precital tvoj clanok bo som doteraz nemal cas. Barz spoko;-)


....inak ak mi vie niekto poradit ako sa da naucit robit internetove stranky tak sem s napadmi, ale prosim potrebujem zacat od piky, bo to vobec nie je moj obor, a rad by som tu svoju postupne vylepsoval. dikes
12.02.2012 - 23:22:39
00
no ak netusis ani ako funguje zaklad html tak si mrkni tie googlacke stranky, tam de aj ja mam ten report. asi hodku som to skumal ako to vlastne funguje a potom za par dni som to cele zbuchal popri robote :)), je to lahke ale aj dost obmedzene, niektore veci tam nespravis, ale zas lahko sa tam poprepajaju google dokumenty a albumy atd

ak chces robit len tie reporty, tak ti to bude uplne stacit
13.02.2012 - 00:44:49
00
nadhera. splneny sen :)
18.04.2012 - 09:51:21
00
keyboard_arrow_up