Tomáš len oni to chcú po vzore petrž.hrádze a nie šlapanie do kopca.Treba to brať tak,že tam budú jazdiť aj s deťmi.

Tomu veľmi dobre rozumiem, no aj tak som toho názoru, že je lepšie mať cyklotrasu s prevýšením viac ako 8 m a nechať Sihoť Sihoťou, ako nemať žiadnu alebo uškodiť ostrovu.
22.04.2012 - 17:38:40
00
Ďalšia vec,že oni budú chcieť mať spevnený povrch...najlepšie asfalt.
22.04.2012 - 17:55:35
00
Trasa, ktorú som načrtol, je asfaltová. Síce v stave asi ako na BK, ale je. Samozrejme by bolo vhodné položiť nový a miestami, kde nie je (tie červené úseky), by musel ísť tak či tak.
22.04.2012 - 18:08:33
00
... je lepšie mať cyklotrasu s prevýšením ...ako nemať žiadnu

Niečo schváliť, zafinancovať a vybudovať musia. Postavením mostu v DNV sa situácia radikálne zmenila. V hre sú už aj cykloturisti z Austrie. Tlak na problém je už vysoký a bude stúpať.
22.04.2012 - 19:19:34
00
v brne je kopec cyklotrás rovná hlinená polná cesta, prípadne jemne niečím vysypaná.. neviem prečo všade tlačiť asfalt??
22.04.2012 - 19:21:23
00
preto aby sa mohli prepravit vsetky skupiny cyklistov ?
22.04.2012 - 20:14:11
00
s tmaxom sa stotoznujem. keby sa mala zaludnit sihot tak radsej nech to ide cez kopce. najidealnejsie by bol len prejazd cez sihot ale to je nerealne kopa ludi bude zvedava na okolie.
22.04.2012 - 20:23:28
00
Ta tmaxova trasa je nerealna...:(
Tu sme uz dva razy rozoberali na zupe, i s projektantmi... Okrem problemovych miest, ktore tu nebudem spominat, tak z ludskeho hladiska je tu problem dva razy krizovania hlavnej cesty, male deti nemaju sancu tuto trasu prejst, a poviem uprimne, radsej pojde vacsina cyklistov po ceste, nez touto cyklotrasou...
Sihot je z nudze cnost, najidealnejsie by bola rekonstrukcia cesty, ktora mala byt uz pred desiatimi rokmi...ale to by si nesmel magistrat nechat zastavat uzemie v zahradkarskej osade...:)
Teraz jedine rozumne a rychle riesenie je prejazd cyklistov cez Sihot... na ostatne tam ostane SBS-ka...:)
22.04.2012 - 20:30:33
00
preto aby sa mohli prepravit vsetky skupiny cyklistov ?

a ktorá že skupina by sa prepraviť nemohla? po kvalitnej polňačke ktorú nerozdrbávajú autá cesťák nemá problém (resp určite menší než napr na kockách)
22.04.2012 - 20:36:51
00
@heca - nj, predstavte si vyjavenych napakovanych rakusanov jak idu spokojne okolo devina smerom do centra a zrazu im tam konci cyklostezka :D
-tiez sa utesujem tym, ze nieco musia vymysliet, lebo tlak bude velky :y:
(mozno cez sihot a cyklotrasa by tam bola lemovana vysokym pletivom z oboch stran; boli by v nom zamknute brany pre spravu a polovnikov)
23.04.2012 - 02:06:44
00
Tu Tmaxovu trasu som si este v zime presiel, ked som hladal vhodnu trasu na Devin pre cyklovozik. A asi sa mi najviac pozdava. Uzke miesto je ozaj iba ta prva cervena cast zprava, a potom kusok tesne pred Devinom.
Mozno by pomohlo spravit cyklochodnik aspon tam kde sa da a tu uzku cast vyriesit nejakym obmedzenim pre vodicov a aspon vyhradenim nejakeho pasu pre cyklistov.
Pokial ide o povrch tak cim rovnejsi tym lepsie, ale cestaci ako ich poznam pojdu po ceste aj keby tam boli dva cyklochodniky :)
23.04.2012 - 07:53:23
00
zeby cestaci ? :D
23.04.2012 - 08:11:07
00
ja sam na ziletke obchadzam existujuci cyklochodnik a dam si to po ceste :)
23.04.2012 - 09:48:34
00
a ktorá že skupina by sa prepraviť nemohla? po kvalitnej polňačke ktorú nerozdrbávajú autá cesťák nemá problém (resp určite menší než napr na kockách)


No my cestaci by sme s polnackou problem mali, mozno pri malej rychlosti nie, ale ist tade cez 30 rozhodne nie je nic prijemne, najma ak je este niecim posypana. Navyse takyto strkovy posyp po prejdeni kolesom odskakuje a ked vrazi do ramu, ostavaju tam skarede ryhy. Ale samozrejme uznavam, ze macacie hlavy su daleko horsie. A najma ked :rain:


Pokial ide o povrch tak cim rovnejsi tym lepsie, ale cestaci ako ich poznam pojdu po ceste aj keby tam boli dva cyklochodniky


Presne tak, my si to hodime po ceste, aj keby tam boli cyklochodniky. Pre nas je stokrat praktickejsie, ked nas obiehaju rychlejsie auta, ako ked my musime obiehat pomalsich cyklistov, z ktorych mnohi jazdia dost nedisciplinovane, najma male deti, ale zial aj mnohi dospeli, ktori im tym davaju len zly priklad.
Napriklad ked jazdi skupinka po celej sirke chodnika a nie a nie sa uhnut, ani ked ide niekto oproti nim, ani ked ich niekto chce predbiehat. A to este nehovorim o tom, ked cyklochodnik navstivia korculiari so stylom "idem si po strede a jedna noha na jeden kraj, druha na druhy" alebo psickari s inteligentnymi psami rutiacimi sa rovno oproti Vam. Toto sa mi na ceste stat nemoze. Radsej nech ma na ceste z casu na cas lizne autobus o 20 cm ako zazivat neustale toto na cyklochodnikoch.
23.04.2012 - 09:59:44
00
len to nepraktizuj u susodov v AT bo pokutka je dosť masná
23.04.2012 - 13:12:00
00
keyboard_arrow_up