Zdravím.
Mám menší problém. Všimol som si, že keď šlapem na biku a následne na voľnobehu pretáčam kľukami do protipohybu tak reťaz sa mi prehýba niekedy až tak že šúcha o spodok prešmykávača. Myslel som si, že to bude práve reťazou, ale minulý týždeň som menil zadnú kazetu aj reťaz a problém stále pretrváva. Keď roztočím zadné koleso a pustím pedále tak sa stále točia hoci by podľa mňa mali stáť. Tak som myslel, že či nie je problém v zadnom náboji resp. orechu. Kolesá tiež nemám staré, pred pol rokom som kupoval Fulcrum Red Metal 5-ky... vedel by mi s tým niekto pomôcť?

Vďaka
26.04.2012 - 11:34:45
00
Mám menší problém. Všimol som si, že keď šlapem na biku a následne na voľnobehu pretáčam kľukami do protipohybu tak reťaz sa mi prehýba niekedy až tak že šúcha o spodok prešmykávača
nepretáčaj do zadu .a ked musiš pretačat tak si pozri nastavenei prehazdovacky mozno neni uplne dobre.. ale inak je to bezne kedze pri slapani do zadu retaz nieje napnuta . a to druhe veru neviem nepustam pedale za jazdy
26.04.2012 - 11:53:27
00
jakubGT, voľnobežka ti ide trošku ztuha. Prečistiť a namazať riedkou vazelínou (netuším aké má ale konštrukčné riešenie). S tuhšou vazelínou by to znovu mohlo robiť. Keby ti len ovísala reťaz pri šliapaní dozadu, ale nepretáčalo pedálmi, bola by zašpinená (pridretá) niektorá kladka prehadzovačky. S oboma prípadmi mám skúsenosť.
26.04.2012 - 13:27:45
00
keyboard_arrow_up