ahojte, vie mi niekto poradit preco sa mi nechce moj Garmon edge 705 spojit s PC. do soboty slapal bez problemov a teraz len ukazuje ze sa nabija a nic.
13.03.2012 - 14:05:45
00
Skús ho napojiť na iný PC. Ak tam pôjde, hľadaj chybu v PC. Ak nepôjde, skús si požičať na vyskúšanie iný spojovací káblik. Takto vylúčiš chybu v PC a v kábli. Potom ti ostáva už len chyba v Edgárovi.
Zober šróbovák, kladivečko a ... alebo sa obráť už len na odborníkov.

Podľa tej komunikácie s PC, ktorú popisuješ, zaváňa mi to vadným kontaktom. Buď to v kábli alebo v Edgárovi.
(inak mne funkčne pasuje do Edgára aj kábel od autonavigácie Garmin)
13.03.2012 - 14:12:49
00
Zober šróbovák, kladivečko a ... alebo sa obráť už len na odborníkov.


Predtým si ešte prečítaj toto. Preinštaluj si Garmin driver a rob to, čo sa tam píše.

Google Translate pomôže.
14.03.2012 - 14:03:56
00
Nuž aj v PC zavše niečo odíde. Skús aj ten driver. Možno aj reštart firmware by stál za opáčenie. Daj vedieť, či si to spojazdnil a ako.
14.03.2012 - 15:31:56
00
ahojte, vie mi niekto poradit preco sa mi nechce moj Garmon edge 705 spojit s PC. do soboty slapal bez problemov a teraz len ukazuje ze sa nabija a nic.


Kua, aj mne to prestalo komunikovať s PC. Rozšírenú pamäť (micro SD) načíta ale interná nič. (rovnaké aj na inom PC kde to bolo predtým OK)
Aj samotný prístroj má problém. Napr. uložené jazdy vykazje 0 ale oni sú tam nahraté a dali sa nedávno aj načítať k navigácii.
Neviete niekto poradíť čo s tým?
30.04.2012 - 10:56:27
00
Skúste stiahnuť z Garminovej stránky nový driver do PC. Asi pred týždňom ma vyzvalo k preinštalovaniu drivera v PC, aby mohol sťahovať dáta na connect.garmin.com.
Garmin Communicator Plugin:
http://www8.garmin.com/products/communicator/
30.04.2012 - 12:02:50
00
Milsu, komunikoval som pred tým s PC tak, že som mal zobrazené dva externé disky. Internú kartu a externú kartu. Momentálne interná karta sa už nezobrazuje. Aj niektoré funkcie v menu sú bez odozvy.
(driver je OK, chybu predpokladám v Edge 705, možno by pomohol reštart - obnovenie pôvodného nastavenia - neviem sa však k takému niečomu dopátrať.)
30.04.2012 - 14:06:29
00
Resetovanie prístroja Edge 705: stlačte naraz mode a reset/lap pre reset prístroja. Toto nevymaže údaje alebo nastavenia.
Ak to nepomôže, tak skús hard reset:
To do a hard reset, hold the mode button while powering on the Edge. Select yes to erase all user data.
Toto zmaže všetky dáta.
30.04.2012 - 14:25:40
00
Teplý reset: 0
Tvrdý reset: Nepomohol.
Internú pamäť v PC ukáže ako externý disk (to aj pre resetom) ale nedá sa otvoriť - windows hlási že je treba kartu naformátovať.
Keď to šlapalo a napojil som kábel na PC Edge pípol a načítali sa mi oba disky. Momentálne po napojení kábla na PC sa Edge zapne ahľadá družice. Keď ho vypnem, ukazuje nabíjanie a ked ho vypnem znova, naskočia v PC oba disky ale ako som už uviedol, obsah interného sanedá načítať.
30.04.2012 - 14:56:35
00
Skús zavolať do servisu. Reklamácie vybavovali v Conane rozumne (asi jediná vec u nich čo fungovala normálne)
30.04.2012 - 15:57:15
00
Skús ešte pozrieť tému:
http://forum.garmin.sk/firmware-ovladace-a-doplnkove-programy-f43/garmin-edge-7z5-t217.htm
30.04.2012 - 16:03:18
00
Díky Milsu za pomoc. Po reštarte som rozchodil niektoré funkcie. Nakoľko sa však nedostanem na internú kartu nemôžem sťahovať prejdené trasy a ani nahrávať kurzy.
Skúsim ešte ten servis.
Môžeš mi, prosím ťa, pozrieť aké máš adresáre na internej karte?
Keď som si vytvoril na exterenej karte adresár GPS, môžem doňho nahrávať GPS trasy a umožňuje mi ich načítavať do navigácie. Skúsil by som ešte vytvoriť adresár pre históriu, kurzy atď. Možno by mi to z nich načítavalo. Len potrebujem vedieť presné názvy adresárov (zložiek).
30.04.2012 - 16:37:02
00
Ja už dávno nemám 705-ku.
Na 800 sú adresáre:

v roote
/Garmin
pod ním:
/Garmin/Activities
/Garmin/Backgrounds
/Garmin/Courses
/Garmin/FIT
/Garmin/Locations
/Garmin/NewFiles
/Garmin/Settings
/Garmin/Schedules
/Garmin/Sports
/Garmin/Totals
/Garmin/Weight

Na karte v 800-ke
v roote
/Garmin
pod ním:
/Garmin/Activities
/Garmin/Courses
/Garmin/NewFiles
/Garmin/Workouts

500-ku môžem dať neskôr
03.05.2012 - 09:54:39
00
Ďíky, Mulsu.
Konzultoval som to s odborníkmi s Conanu. Stáva sa, že sa mašina prehreje a popsuje sa. Ja som strčil Edge do tašky so šatstvom a nechal niekoľko hodín vo vozidla. Nevšimol som si, že je zapnutý. Ono to zrejme stále hľadalo spojenie na družice až z toho zblblo. Posielam stroj do odbornéhoo servisu v Žiline.
Keď som si na externej karte vytvoril adresár Garmin/GPS a nahral doň súbor GPS, mašina ho natiahla a dalo sa navigovať. Funguje to aj s kurzami (treba ich však vytvoriť v PC na nahrať do externej pamäte. Idem to ešte skúsiť, či to opijem aj s históriou. (editor na tieto formáty súborov mám)
03.05.2012 - 22:42:27
00
V 500 sú adresáre:

v roote
/Garmin
pod ním:
/Garmin/Activities
/Garmin/Courses
/Garmin/Debugging
/Garmin/Elevations
/Garmin/ExtData
/Garmin/NewFiles
/Garmin/Settings
/Garmin/Schedules
/Garmin/Sports
/Garmin/Totals
/Garmin/Workouts
03.05.2012 - 23:56:36
00
keyboard_arrow_up