dalsi mudry ako radio...
:D :D :D

vies poviem ti ze usetril si tak pocitam 2,5678g alebo menej? poradim ti v ENTE (to je take zeleziarstvo keby si nepoznal) predavaju kvalitne izolacky ta ti vydrzi dlhsie. :lol:
03.05.2012 - 22:07:53
00
ber to s nadhladom, ja nie som zastancom gramarenia na nespravnych miestach, ale skratka s tou izolackou to jazdi kvantum ludi, je to nieco co funguje, ja som poriadnu pasku mal snad zatial iba na jednych kolesach, ktore boli tubeless ready, takze reci "kup si pasku, izolacka je nanic" u mna moc nezavazia :) ale kazdopadne pasku som uz kupil a bud je to riadny smejd (inu nemali) alebo je fakt problem inde no... btw. ak to chces vediet, oproti tej paske co som teraz kupil som usetril 12g na kolese :-P :-D ...tu na fore su ludia, co by si za to dali kolena vrtat :)
03.05.2012 - 22:13:03
00
berem pohoda :)
03.05.2012 - 22:29:30
00
Elektrikarska izolacka jedine, jazdim to uz hodne dlho aj s dusami a obcas aj bez. Urcite to je lepsie jak tie rozne origo pasky s ostrym okrajom a schopnostou furt sa zosunut na stranu. Pokial su ale otrepy na dierach pre niple treba ich zabrusit a dat 2-3 vrstvy minimalne. Usetrit sa da do 10g a hlavne to drzi na mieste a neposuva sa pod patky.
03.05.2012 - 22:35:14
00
Snáď autor témy prepáči, nasledujúci dotaz nesúvisi priamo s defektom ( dúfam ) ale zaujimalo by ma akú použiť pásku na dvojstennom ráfiku s dušou 26x2,5 MAXXIS ( freeridový plášť ) ( ??? textil - polyamid - polyuretan ??? )
Bude stačiť napr. KENDA - HIGH PRESSURE : 20-559/20 mm x 26"

Pri tej priležitosti, neviem či je tu téma o lankách ale zaujímalo by ma po akej dobe meníte brzdové lanká s teflonovým povrchom, resp. či ich vyberáte z bowdenov a utierate ( sušíte bowdeny) po každom kúpeli bicykla.

Prepáčte za odbočenie od podstaty témy, ale potrebujem to vedieť.

Ďakujem za pochopenie.
04.05.2012 - 10:59:28
00
paska sa dava podla vnutornej sirky rafku..18-24mm a material , to je na uvazeni...guma ci pvc
lakna na brzdach ? mame olej :D
ale v minulosti som to riesil vypnutim bowdenu z ramu utretim lanka a striekackou som dal najprv technicaku a potom oleja do bowdenu... potom isli roky hladko:)
04.05.2012 - 12:11:55
00
bobo: a aj cítiš tých ušetrených 12g?
05.05.2012 - 15:16:40
00
dalsi mudry ako radio...izolacka predsa setri gramy :) :-P ...jazdil som aj uplne bez nej, jazdim bez nej aj na slickoch kde fukam 6 atmosfer...akurat na tomto sete kolies sa to akosi serie, neviem ci je to zla kombinacia s dusou alebo co...kazdopadne mi to robi aj po tom, ako som kupil tu debilnu pasku, takze bud ta paska nie je o nic lepsia ako trapna elektrikarska izolacka v dvoch vrstvach, alebo je ta paska skratka uplne zanedbatelna a problem je v naprd dusi...alebo ja uz fakt neviem...teraz obrusujem kazdu niplovu dierku, uvidim co to spravi...

Ta izolačná páska je slabá.Ja mám na žiletke v rafiku pasku Swalbe do 10bar a fukam aj na 10bar.A je to super.Dokonca paska Michelin časom praská v mieste kde prekríva otvory na niple.Je to čudne na MTB mám tiež pásky Swalbe a defekt som nemal ani nepametám.Tušim už 3roky a to jazdím kade tade.Ono záleží aj na pláštoch.Tie mám Kenda K-Rad s tvrdšou zmesou.Su určené skor na Dirt street.Na cestáku su Vittoria Open Corsa EVOII. 8-10bar.Zatial od kupi ani jeden defekt a to je rok čo ich mam.Vydržala prejazd cez(daka hrča sa trepala po Ružinovskej ul.) držiak vyfuku v 30km.To bola slušná rana som myslel že ju rozparalo.Ale nič ani škrabanec.Defekt ani nelepím dušu vyhadzujem.Nemá to zmisel hlavne u cestaku bo zalepená duša neudrží tlak 10bar.
05.05.2012 - 23:24:18
00
Mne nejde o ten gram. Ja vozím občas aj 2kg blata... Ale OK. Dám tam pasku a je...
06.05.2012 - 08:39:53
00
Ja mám ten istý problém, ale nevyzerá to ako defekt, ale ako by boli duše seknuté,kúpil som čisto novú dušu a bola tiež na dvoch miestach, akú dlhú dobu ležia tie duše v sklade
30.05.2023 - 13:29:07
00
Aj do duší sa dá naliať mlieko (určené pre bezdušové plášte) a tiež to nejaké defekty zalepí.
01.06.2023 - 10:13:27
00
https://slime.com/collections/sealant-for-tubes/products/8-oz-slime-tube-sealant
davam vsade :y:
01.06.2023 - 21:14:36
00
keyboard_arrow_up