ja by som niekam aj šiel ...do poľska alebo do maďarska na cykloturistiku(podla toho kde je lacnejšie pivo) :) ,ale len po cestách lebo jazdím na cestáku ...zobral by som stan spacák a na pár dní sa voziť a piť pivo po krčnách hehehe
04.05.2012 - 16:15:42
00
Rymanow som zvedavý, kde ťa dnes potiahlo, či si išiel s partiou až do PL, počasie bolo dosť nestále :?:
Zajtra, teda v sobotu zapraszam do Komańczy na pojazd http://www.zbik-komancza.pl/. Ja som mal v pláne odjazdiť si tú kratšiu trasu cez brody Oslawy, ale zajtra máme rodinnú akciu tak skôr to vyzerá že sa do Poľska vôbec nedostanem :^)
04.05.2012 - 20:37:54
00
Žeby Bodka zostal kempovať s poliakmi? :wasntme:
Tu je fotodokumentácia z 1. mája kedy sme spoločne sprevádzali medzinárodnú (UA aj PL) skupinu cyklistov cez časť okresu Medzilaborce https://picasaweb.google.com/MLbikers/SladamiPrzygodDobregoWojakaSzwejka2012#
04.05.2012 - 22:53:03
00
zwei tag:
http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/111#/polanczyk/fotoalbumy/111/strana-5

http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/112#/polanczyk/fotoalbumy/112/strana-5

nechce sa mi pisat mam navstevu...potom neskor..

zajtra niekto na bike??cesta ...uz od rana..piste volajte..tak zatim..miruso tiez neskor odpoviem ..

lado tu mas aj polnu do olchowca..
05.05.2012 - 21:15:05
00
zwei tag:
http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/111#/polanczyk/fotoalbumy/111/strana-5

http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/112#/polanczyk/fotoalbumy/112/strana-5

nechce sa mi pisat mam navstevu...potom neskor..

zajtra niekto na bike??cesta ...uz od rana..piste volajte..tak zatim..miruso tiez neskor odpoviem ..

lado tu mas aj polnu do olchowca..
ok ;)
06.05.2012 - 06:50:49
00
takze zaradom:4.50 sadam na bike smer stropkov ..prichod 7.02 idem hladat poliakov..najprv okolie mesta..nic potom boksa sandal tisinec..stale nic idem dalej az do breznicky..volat je skoro este spia mobily vypnute nikto nedviha..8.15 cakam na vypadovke smer svidnik..potom mi to neda a taham do duplina..trosku poprsalo..tu sa najem zabehnem aj do potravin..cakam uz je 9.15 a nic..volam konecne dvihne wojtech ale strasne to sumi nic nerozumiem..volam mariu..ta ale nevie kde je :rofl: nakonie som ich nasiel na hrisku v dupline..cize sme boli vedla seba ani sme o tom nevedeli..keby som cakal v stropkove ako sme boli dohodnuti tak by sme sa minuli :devil: tu sa stretli dve skupiny bikerov..o 10 sa to konecne pohlo..este sa museli zabavat :D islo sa fajn aut bolo dost roztiahnuti boli hadam aj na 1km..tak som jazdil medzi nimi hore dole :angel: v podstate som sa nudil tak som im aspon fotky narobil..vo svidniku som im nasiel restiku najedli sme sa a davaj hore do niznej polianky..tu z nich piati prvi stihli stocit na smilno :lol: ..ostatnych som stihol nasmerovat spravnym smerom ..potom som hnal po tych zabludilcov..to uz bolo poriadne zatiahnute hrmelo a burka sa blizila k hranici..na krizovatke som pockal zvysok a isiel hore...pri budove policie uz prsalo..tu sa ich zopar skrylo..ja som chcel vyskusat prsiplast tak som tahal za ostatnymi...je onicom..fukalo stale ho dvihalo tak cely kopec som dal s jednou rukov na volante druhou som musel drzat plast..zmokol som :@ uz lialo paradne :rain: pod vrchom domcek tak som tam poslal zopar..tych prvych som dostihol pod vrchom..schovali sme sa pod smreky..po par minutach prislo krupobitie..a do 10minut bolo po vsetkom..vyslo slnko :sun: a poliaci klasika zacali si spievat posadali si na cestu..akokeby nic taka normalka u nich...dole zjazd paradny ked sa uz vsetko zislo..tam do sklepu..a islo k stanovemu taboru..zase klasika..po blate cez riecky po hnojisku..z nimi to ani nehlo..zlozili z bike naklad a ich vodca sa pyta ci che ist niekto na bike..ja ze kam? a on ze taka zaujimava trasa park narodowy....po polnej okruh okolo 25km..dal som sa ukecat :f:
zase to iste kamene blato hnoj..prisli sme na bacowku..spravili im syr zaplatili davali aj mne ale uz od zaciatku sa mi to nejako nepozdavalo..bol teply a bez chuti pre mna tak som to dal konovi..lenze ten to tiez nechcel..a nebolo to kde odhodit..tak som to zahrabal... :bug: prisli na rad brody..bolo ich vela botasky a ponosky boli mokre uz davno tak to bolo jedno..islo sa krizom cez vodu..on vsade zastavoval a vysvetloval...v podtsata hovoril o nas o rusnakoch..co tu byvali ako zili a stavali domy najma svate krize ..vysekavane z jedneho kusa kamena..oni ich volaju lemkovia ci tak dajak..navrat po hlavnej tu som si uzil :muscle: nechapali ake to ma zrychlenie ten moj bike..stale obzerali prevody..vravim ako szosa..cize ziletka..52/11 to uz hej..vecer uz bola kosa vatra prilis nepomahala..gulas caje a tak..tancovanie spev..ja radsej zalizol do stanu...mali tam rozne sutaze...mna chcela nasa skupina za cibuloveho krala..bol som tu jediny slovak tak som bol hlavna atrakcia vecera..s kazdym kus podebatit..uz ma to nebavilo..bolo ich tu asi 300..a dalsi este mali prijst v noci..cize tretia skupina bikerov a dalsia pesich..bola aj nocna duha..skoda vedia sa zabavat...ziaden chlast krik bitky ako my..cistota a poriadok..plastove flase co mala na biku v humennom tak s nimi isla az do dukly..tipicke pre poliakov..papierik na zemi? hodi do ohna...ale malicky kusok plastu?uz nie ten vezme a ide odniest do vreca..to nesie ku kontajneru..atd..dost som sa cudoval ze trasu vobec nepoznali..mal ju iba ich vodca..aj to taku biednu..ked som mu ukazal nas autoatlas..kde jake stupanie ktora dedina ma aku nadmorsku vysku..a ze to tu uz mam komplet polsko zbehane tak ma hned bral a povedal aj ostatnym ze ked nevedia kade nech sa ma pytaju..
06.05.2012 - 17:53:56
00
to som zvedavy kto ma nervy to vsetko citat :@ j sa nudim dnes tak pisem :lol: lado videl si ako bobry sekaju tie hrube stromy?..a dost ma prekvapili tie ich bicykle..vsetko stare smejdy..spice popraskane..osmicky...brzdy nic moc..stlacim prednu ide heeet :tmi: kapsy zipsy nefunkcne..mnohi mali iba pozicane...no nic ale zvladli to...rano 9..nic..aj 10 uz a stale sa este nejde ...jedia balia pomaly este prebiehaju ranne sutaze..pritom dost prsi :rain: ja radsej zaliezol do stanu..prislo upratovacie auto..berie prec toalety ..tiez bola sranda..kopa ludi v zastupoch pred nimi este...jedna utiekla len tak tak...ale to spravili asi schvalne..mali pochod ako na prveho maja...po poli po blate vacsinou bosi...potom dalsia sranda ..polihali si do blata..a valcovali sa po sebe..po celom poli..po blate... :tmi: salenota riadna..bolo tu aj kopa deti s rodicmi..uplne malicke..tam je to normalne u nich..sama turistika ..uz od mala..kravy kone kozy ovce ..kedze sme meskali s casom tak sa to delilo na tri skupiny..jedna polno asfaltova..najkratsia druha asfalt kopce a tretia najdlhsia cisto asfalt ale rovina a dlhsia..vsetky som uz mal prejdene tak kym sa islo spolu som kmital medzi nimi..ale kedze uz bolo vela hodin tak do dukly som s nimi uz nesiel..z olchowca som potreboval nafotit trasu do tylawy...kamosi tade chcu ist..prekvapila ma dlzka tejto cesty..a navyse kopa mociarov tu..aj oni mali co robit..nepoznali to tu ich sef bol bohvie kde vzdau..cakal na posledneho..mobil malo kto mal...tak zase som kmital medzi nimi a ukazoval.a hlavne presviedcal..aby isli...velmi sa im nechcelo..po tych mlakach..a kopcoch..ze co ak ideme zle ze potom tolko spat..vravim nie je to dobre...aj tak az do 16.00 som to tahal na hlavnu krizovatku..a k restauracii kde uz bolo jedno dievca co islo so mnou smelo uz od zaciatku..vravel som im ze mozu ist po kvalitnej asfaltke cez mszanu ale bolo by to o par km naviac..tak nechceli trhat skupinu..potom som uz musel tahat domov cez komarnik ..aj tak ma este cakalo kopec km..navyse proti blbemu vetru..chceli mi darovat taky maly ruksacik na bike co vyhrali v sutazi...a le vravim ze nechcem ze ja ho aj tak nevyuzijem..je to ich cena tak nech maju pamiatku..ze radsej mapu...tak som si vybral žiwiec-wadowice-sucha beskidzka..tento trojuholnik..takze tu uz mozem ist smelo pobicyglovat dedinky aj na pivo :beer:
06.05.2012 - 18:18:23
00
no co este nieco napisem?ta skoda ze tota akcia v komanczi mi nevysla..napisal si neskoro jaro..ale ta nevadi..mozno by som nesiel do PL s nimi...dobre tak..dnes cyklo s balturs..bol som si trochu oddychnut..islo sa cez roskovce do varechoviec..oni po asfaltke co som im nafotil minule...je tam krasny zjazd..a ja vyskusal novu trasu..tu lavu co ide priamo do varechoviec..vychadza na koniec dediny..od olky...ale nikto tu este nebol tak som si isiel pomaly isiel az k tej odbocke vpravo co mi raz asi sašo spominal ze ma ist do solnika...tak som sa vybral ponej..ze aspon zaciatok dam...kym je asfalt...bol tu chlapik na mopede..vravel ze joj to sa neda na bicykli..to rozbita..a dalej uz len tocna..mozno s traktorom..vravim ved toto jak trakrtor..vyjde vsade..tak ostal zamrnuty.. :D a konec..pytam sa a po luke? ze tiez nie lebo hore za nou dalsi les...mozno bol lesnik ...neviem..isiel som..este chvilu po mne pozeral ako slapem rovno hore a nechapal..cesta tu dolu ok ale hore potom makadam bike najma plaste dostali poriadne zabrat..na tocni som to aj chcel uz otocit..ale vravim si uz ked som tu..vonku fuka jak u blbych slnko pali..oni su ktovie kde..ist do olky s nimi zo zaradenou jednotkou :lol: a potom zase hore do ML..premna uz nuda..tak som sa supol do lesa..ale aj preto ze som videl hladku s lkt upravenu cestu co stahovali buky...bola sucha...tak sa islo paradne az super :rock: aj ked to bolo skoro vsetko do kopca...ziadny hmyz..sem tam lomoz po lese..urcite taky 1-2km jazdy krasa...hore uz konec..cesta sa stracala kladal som kade tade nikde nic ..vsetky co som skusal boli do stratena..stare zarasnene..mnohe ihlicnate co az tma v nich a nikdy nevies ci na teba s tade nevybehne nejaky diviak..alebo medved :hug: tu som sa dost natrapil pritom hladani tak som to otocil spat..aj som volal ladovi este ked som isiel hore nech ma necakaju ze ja idem svoje...pred vyjazdom na hlavnu mi nedali pokoj tie luky..tak som ich bral zaradom..hore sa islo tiez lahko..tlacil ma vietor..zase dole paradny zjazd...dalsie som vybehol pred olkou...boli ohradene bike som prehodil prekrocil som ich aj som sa dotkol v rozkroku..az ma zamrazilo..ze co bude ..ale nastastie ma ništ neskopalo..vyjdem hore tam za horizontom luka pokracuje dalej tak idem...potom zas..mal som dost..zjazd dole pred olkou odpocivadlo najedlo som sa mal som dve bagety velke dnes so sunkou..len vody dost malo 0,6+ 0,5litra a z tej studnicky som nechcel brak kde su zaby slimaky chrobaky..pritom je to stojata voda...v dedine uz bola sice otvorena krcma ale tam ja nechodim ..medzi ozranov..je tam smrad dym a hlupost tam kvitne..zabehol som pozriet kostoly v dedine..ten vlavo :k nemu som nenasiel pristupovu cestu si predstav..obisiel som ho spodnou a hornou cestou..ale nic..tak mas fotku iba zozadu...na krozovatke som rozmyslal ist na ohradzany ci radvan..kppce vsade..ale radvan uz dlho nebola tak som to stocil tu...pod serpentinami na lavej strane nova chatka..pozrite fotky..som zvedavy ci ste si ju vobec vsimli ..nato kolko vas bolo..hore na kopci som pojazdil luky na lavej strane..kedze pravu uz mam..nic moc su kratke..z radvane domov uz po hlavnej..neprsalo aj ked predpoved bola ze ma po 15tej..ale ved shmu tak niet sa co cudovat..za zbudskym dlhym este musim niekedy ist cez kolaj a vybehnut do lesa dat tu oblukovkuco tazia tade drevo ..mala by sa tiahnut az do koskoviec..nemyslim tu spodnu..ale tu pod vrchom..tak ako?lezim si a tukam do klavesnice..zajtra niekto na bike?????iesom proti ani pesej turistike..poliaci maju chut na morske oko..tak budem musiet ist to nafotit..asi pojdem autobusom do zepl.hamrov..a po zelenej ci jaka tam hore..este pozriem mapu..potom ked budem ok s casom a silami tak kade tade..naspat asi zase tak isto neviem este musim pozriet cp.sk tak aby som sa dotrepal domov este pred zotmenim ..kedze do nas vlaky nejdu....aj tak ma asi prsat ..tak to by som aj mohol ist..co vam este napisem..ze zemiaky treba okopavat a sa mi nechce..tak potrebujem vypadnut z domu niekam na bike...najlepsie na cely den ..a do polska..kraj obrazowy!!
06.05.2012 - 18:53:42
00
jaj..este som zabudol dat odkaz na fotky:
http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/ropa?i9=7e098a585d02#/polanczyk/fotoalbumy/ropa/strana-5?i9=7e098a585d02
miro:vo vlasnom zaujme daj dake info o sebe aspon cez ss nech viem co a ako..kedy mozes na bike kolko kade chces jazdit skade si ci mozes prist do niekolkych hodin ci dni..posli mi svoje tel.cislo..kup si mapy pl.. hungary..
ja jazdim narazovo :lol: skoro nikdy nic neplanujem..proste mam chut na polsko tak dviham kotvy a ide sa ..ziadne balenie priprava nic..otazka par hodin ak nie minut..
madarsko..mam v plane kompy na tisze..uz mozno na buduci tyzden..skoro rano tam vlakom..ak pojde kamos..tak aj vlakom vecer spat..menej jazdy po slovensku(tu je to uz otrepane) a ostane nam viac casu a energie po madarsku..polsko solinske jazero okolo..alebo tam zakotvit a pobehat par dni...kazdy svoje alebo spolu..kedze viem ze skoro nikdy sa dvaja bikeri nezhodnu vykonnostne...tak je lepsie dat cielove stanice..medzizastavky kde sa budeme cakat..mas cestak tak pozenies..ja chcem pohodovu jazdu..mne staci priemer 20+ takze tak..pofotit popozerat najest sa a tak...skratka treba dat jednu skusoobnu jazdu..vsetko zavisi od pocasia...tak ked chces pis ss ja jazdim skoro denne..urcite vybehnem hore cez nowy sacz..do pl.. chcem aj tu istebnu uz konecne..minuly rok mi to nevyslo...tam dat nejaky okruh 120-150 na den..musim uz konecne aj dalej nie len okolo domu :wasntme:
:hai:
06.05.2012 - 19:11:34
00
Daj si toto vydať ako zbierku poviedok.
06.05.2012 - 20:40:54
00
na tom by som nezarobil :rofl: pod radsej na bike dakedy....iba som sa nudil tak som skusal kolko sa tu da pisat a koho to vytoci :lol: videl som totiz jedno forum kde to bolo este oooovela dlhsie :D
06.05.2012 - 21:45:03
00
veru, Rymanow by mohol aj knihu napísať, ale nemá na to čas..jedne že by písal počas jazdy :lol: Inak stíhaš všetko ako čítam, aj s poliakmi aj v nedeľu s BaLTurS :y: Neviem kedy sa s Jimym vyberieme do Jaślisk, on nemôže cez týždeň, ja mám zase cez víkend rodinné záležitosti, ťažko nájsť spoločný termín :^) Tu neskôr pribudnú ďalšie články a fotky cyklistov, ktorých sme spoločne sprevádzali 1. mája, už sa vrátili z Budapešti http://www.btc.bieszczady-online.pl/vii_miedzynarodowy_rajd_rowerowy/jak_tam_bylo/
07.05.2012 - 20:16:16
00
...tak vam s tym pomozem :) s nim pojdem cez vikend a s tebou cez tyzden...wowa kedy dame "nocnu" vo VVOV??

Prílohy:

aha ake auto pouzili na reklamu ...ked som sa vracal po 74 ke.jpg
aha ake auto pouzili na reklamu ...ked som sa vracal po 74 ke.jpg 68.49 KiB thumb_up0thumb_down

bubu milačik moj.jpg
bubu milačik moj.jpg 77.94 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2012 - 21:06:37
00
takze nakoniec zase pojdem sam :worried: ..ako vzdy :P ...ze kompy hungary ta tak 8)
11.05.2012 - 01:51:04
00
promy rzeczne:jonapot kivanok :lol:
http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/w1
http://pokec.azet.sk/polanczyk/fotoalbumy/w2
11.05.2012 - 20:40:09
00
keyboard_arrow_up