Jazdím Elixir cca 1500 km a nemôžem na ne nič zlé povedať. Zlé skúsenosti maju s nimi asi tí, čo ich majú zavzdušnené od výroby, prípadne zle odvzdušnené. Brzda nevädne a silou je na tom lepšie ako Juicy. Takže tieto brzdy budú na AM bohate stačiť dokonca v pohode vystačia aj na FR, závisí len od veľkosti rotorov. Brzda má ostrý nábeh proste Avid .... ešte sa mi nepodarilo dostať ich od stavu vädnutia a XC rozhodne nejazdím. :wink:
Môžem ich porovnať s LX, K18, Juicy 5/7 a pod. zatiaľ sú naj.

Takže Elixír na AM.EN ideálna brzda. Saint, Code a podobné brzdy sú skôr na DH ako AM.

Preto som napisal nezabehnute (uplne nove)...Bol to moj pocit. Inak je to naozaj top brzda od Avidu na AM-ko.
Inak som dlho jazdil stare Sainty (spokojnost), preto ta inklinacia k novym :wink:
22.08.2009 - 22:12:11
00
Tak nové Sainty sú už niekde inde ako staré. Tie boli to isté čo XT, len sintrovaná zmes platničiek. Teraz sú tie platne u Saintu aj o čosi väčšie, aj na piestikoch pribudlo, to na AM radšej terajšie XT so sintrovanými platňami. :wink:
Netreba to s tými brzdami na AM až tak preháňať, väčšina XC bŕzd AM v pohode znesie. Tu zas nastáva otázka, kto považuje čo za AM.
22.08.2009 - 22:18:37
00
Tak nové Sainty sú už niekde inde ako staré. Tie boli to isté čo XT, len sintrovaná zmes platničiek. Teraz sú tie platne u Saintu aj o čosi väčšie, aj na piestikoch pribudlo, to na AM radšej terajšie XT so sintrovanými platňami. :wink:
Netreba to s tými brzdami na AM až tak preháňať, väčšina XC bŕzd AM v pohode znesie. Tu zas nastáva otázka, kto považuje čo za AM.

to mas recht s tym definovanim AM. Ja hovorim ze jazdim pohodku XC, co obnasa sem tam skoky, pustanie si zjazdikov a pod...Velmi dolezitym vidim skor priemer kotucov. Na "pohodku XC/AM) to vidim na jasne 180 mm kotuce a pokial mozno sintrovane dosticky (kvoli prehrievaniu v dlhych zjazdoch, prip. mokru). Terajsie XT sa mi ale vonkoncom nelubia, maju tvrde dosadanie (aspon tie co som skusal) Mam ale dojem, ze ich mal chalan preplnene kvapalinou...
22.08.2009 - 22:26:36
00
Ako som už pár krát písal jazdím 180/180 Elixir R so sintrovaným obložením a na pohodu XC/AM by to dokázal uvariť len ten, kto nevie brzdiť a váži 100+ kg. Z nutnosti som viezol jeden úsek ešte jednu osobu so mnou na biku (75+45=120kg) a musel som dosť brzdiť lebo sa bála :) ... brzdy to bez problémov ustáli (bol to úsek celkom pekným dole kopcom, tvrdšie XC). Takže spravil som im záťažový test a plne im verím. Samozrejme kto nemá rád kusavé brzdy do Avidu nepôjde. XT ani Formule mi moc nesedia, teda ORO series. The One sa mi chodom páčili.
22.08.2009 - 22:39:11
00
Ak chces kupit tie K24, tak na koloshope ich maju za zaujimavu cenu: http://www.koloshop.cz/kotoucove-brzdy-99/?vyrobce23=43
23.08.2009 - 08:44:20
00
Ja jazdim 180/180 mm Avid Elixir CR....bzdy za normalnych okolnosti a light zjazdoch parada, bez vyhrad....ale isiel som par krat Klacianksu Maguru a tam veru uz prehriate a do smyku a trhu ich nedostanem, ako vychladnu opat super....asi budem musiet vymenit platnicky...ale davkovanie a chod pakcy brzdy je perfekny
07.05.2012 - 12:10:53
00
keyboard_arrow_up