Tiez som rozmyslal nad obojstranym spd pedalom lem na bicykli dochadzam pravidelne do prace co je cca 10km a z toho asi 7 km cisto len cez mesto: chodci, arogantni soferi, semafory, jamy .. Pretoby bolo asi prakticke mat aj klasicky pedal z jednej strany na klasicke tenisky

Tak to je iná vec, v takom prípade si tie jednostranné nášľapy viem predstaviť. Pokiaľ okrem dochádzania do práce chceš jazdiť pohodové trasy po ceste a lesných chodníkoch, ktoré prejdeš štýlom, že sa nacvakneš do pedálov na začiatku a vycvakneš až doma, tak odpadá aj tá nevýhoda jednostrannosti. Ja by som asi dochádzanie do práce riešil iným bikom, najlepšie nejakou plečkou za pár korún, lebo o normálny by som sa bál, ale to zasa záleží na Tvojich okolnostiach - možno chceš na výlety jazdiť rovno z práce, čo ja viem.

Preto je dobré pri každej žiadosti o radu napísať čo najviac o plánovanom použití...
05.05.2012 - 12:40:54
00
Na zaciatok si nadstav citlivosst na vypinanie na mako. Nohu vypni ešte pred krizovatkou vždi nato pametaj. Inac lahneš jak kabela. Viem co hovorim :-)

to iste som napisal hned nad tebou treba citat poyornejsie a az potom prispievat :)
05.05.2012 - 15:04:45
00
No a čo! Opakovanie je matka múdrosti.
05.05.2012 - 17:14:46
00
ja mam tiez trek a tam som si dal tie jednostranne a z druhej strany normalny pedal, po meste idem kedy jak, ak hrozi caste zastavanie tak sa vycvaknem a idem na normalnej strane, pripadne idem do roboty v normalnych topankach. ak idem dlhsiu cestu tak prehodit pedal na sprvnu stranu je otazka pol sekundy, zacvaknem a slapem. jedina nevyhoda moze byt mimo cesty, teda ked si v terene a potrebuje rychlo zacvaknut, ale tak na krose asi take nieco nikdy nepojdes ak si ho nechces znicit ;). ja som s tym spokojny, teraz som bol 5 dni na cykloture len v normalnych topankach, pred tyzdnom 218km za den kolo neusiedlera v tretrach a bez problemov
08.05.2012 - 23:08:27
00
keyboard_arrow_up