Ktorý by ste si vybrali vy a prečo? Nižšie posielam aj linky na jednotlivé biky...

http://velosprint.sk/shop/c.224_558/giant-trance-x-2-12.p.25753
http://www.trekbikesbb.sk/horske-mtb-celoodpruzene/trek-fuel-ex-7-2012/

Vďaka za názor ...
09.05.2012 - 19:27:58
00
Na giante sa mi nepáči to, že prestali ohýbať hornú rámovú trubku a o to viac ohli tú spodnú.
Na tom treku nechápem, ako môžu na bicykel za viac ako 2000€ dať deore náboj a radenie.

By som zobral ten na ktorý by bola väčšia zľava/lepšia cena :D Ideálne by bolo odskúšať, nejakých predajcov hádam nemáš ďaleko od bydliska :)
09.05.2012 - 19:56:13
00
Giant môžem kúpiť v Dubnici nad Váhom, ale pre Trek by som musel viacej cestovať... Inak tiež som sa čudoval tej výbave Treku. Podľa recenzií sú na tom kvalitatívne podobne. Cena je mierne lepšia u Giant, ale ten rozdiel je zanedbateľný ...
09.05.2012 - 20:18:52
00
ešte sú dosť veľké rozdiely aj v geometrii ako tak pozerám
http://www.giant-bicycles.com/sk-sk/bikes/model/trance.x.2/10126/51798/
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/mountain/singletrack_trail/fuel_ex/fuel_ex_7/#/us/en/model/fit_sizing?url=us/en/bikes/mountain/singletrack_trail/fuel_ex/fuel_ex_7

giant má o trochu dlhšiu zadnú stavbu, obratnosť pridávajú väčším hlavovým uhlom.
Trek má o dosť menší hlavový uhol (v xl dokonca o 2,5 stupňa) a menší standover snáď vo všetkých veľkostiach kvôli tomu rozumnejšiemu riešeniu hornej rámovky...
09.05.2012 - 20:45:43
00
Kdesi som čítal, že giant lepšie žehlí nerovnosti, na druhú stranu je trek viac zameraný na dynamické zrýchlenie.

Inak meriam 183 cm a jazdím 19" bicykel a mám dojem, že bicykel je mi krátky ( stále sedím až príliš kolmo - asi mám príliš dlhé ruky :-) ), takže by mi možno ten giant lepšie sadol ...
09.05.2012 - 21:11:33
00
ten trek má práve o dosť väčšiu dĺžku - giant má pri 18" sedlovej trubke hornú rámovku dlhú 585mm (efektívna dĺžka), trek má pri výške 18.5" dĺžku až 60,9mm (to giant dosiahne pri veľkosti 20").

ako to bude žehliť záleží od nastavenia tlmiča :) Medzi ročníkmi a niekedy aj medzi modelmi sa to môže výraznejšie líšiť... Vo všeobecnosti sa ale fox tlmič dá upraviť na takmer ideálnu funkčnosť pre väčšinu ľudí :)
09.05.2012 - 21:18:54
00
skusala som trance vcera na test dni v BA. Porovnat sa to dalo s scott sparkom 120mm zdvih, cannondale rize 120 mm zdvih pripadne s mojim bikom giant anthem 100mm zdvih.
Ten Trance sa mi zdal ako system najpohodlnejsi , teda najlepsie zehlil. Mala som taky zvlastny pocit zachodoveho posedu/vela podloziek pod predstavcom. V strmom stupani sa hodne dvihal predok -z menovanych bikov asi najviac. Meriam 178cm, a bolo to L. Velkost bola ok.
Nejaky speslik camber alebo stumpjumper neuvazujes?
Inak ak mas moznost, treba vyskusat, to je idealne,ja som napriklad bola sklamana z toho sparka trosku.
09.05.2012 - 21:24:11
00
Mal som dojem, že pri treku je dĺžka počítaná od stredu hlavovej po stred sedlovej trubky, ale až toľko sa v tom nevyznám ... Mimochodom, keď píšeš o nastavení tlmiča, nemôže sa stať, keď po nafúkaní na moju váhu bude mať tlmič logaritmický priebeh ... ako je to s linearitou tlmičov fox?


Naposledy upravil vladoves dňa 09.05.2012 - 22:01:13, celkovo upravené 1 krát.

09.05.2012 - 21:43:00
00
pozeral som viacero značiek, ale tieto dve vyšli ako finalisti ... v minulosti bol výber podstatne ľahší, mohol som si vybrať len farbu BMX-ka :-)

Myslím, že budem musieť skočiť do obchodu a vyskúšať na vlastnej kostre ... Mám len jednu otázku, mám trvať na tom, aby mi na test biku predajca nafúkal tlmič na moju váhu, alebo to by som chcel veľa ??? Sorry, že sa pýtam tak blbo, ale bike som naposledy kupoval pred siedmimi rokmi ...
09.05.2012 - 22:00:07
00
jednoznacne tlmic aj vidlu nastavit podla sagu po usadnuti do sedla biku
09.05.2012 - 22:14:10
00
jasne že ti ho nafúka podľa tvojej váhy...
Za mňa jednoznačne Giant, aj keď tohto ročné modely su pekne hnusne farebne vyhotovené...ak keď jasné , že bike vypadá úplne ináč na v skutočnosti ako v katalogu.Moja priateľka jazdí Trance minuloročný model, tam nie je čo dodať, rám a jeho vlastnosti sú neopísateľné.
Maestro je skrátka pán, pri správnom nafúkaní tlmiča a pri jeho polohe v pro pedale vobec nekope a opačný efekt pri odtvorenom tlmeniča má krásne makučký a bezodný chod, ktorý v skutočnosti posobí skor ako min.150mm zdvih a nie 125
čo sa týka geometrie je tiež výborná, veľkosti rámov sedia ako na mieru, len čo trošku nedomysleli je, že tlmič je dosť nízko a vo väčšej rýchlosti je niekedy problém naslepo nahmatať páčku pro pedalu a zároveň aj sledovať cestu pred sebou, ale to sú už take moje zbytočné špekulácie
Ale určite ak máš možnost testnúť, tak určite neváhaj...
28.05.2012 - 03:07:15
00
sorry za chyby predsa už je pokročilá hodina :)
28.05.2012 - 03:09:10
00
Ozaj ak by si sa teda rozhodol pre kúpu Gianta, tak daj vedieť akú si vykšeftoval cenu, lebo moj dobrý známy má bike shop,predáva Gianty, možno by mohol dať rozumnejšiu cenu.Síce na druhej strane by tá cena musela byť určite veľmi výrazná aby si meral takú diaľku a samozrejme aj servis je doležitý, ja len tak ma to napadlo :) že by som mohol pomocť,neberte to ako nejakú reklamu :)
28.05.2012 - 03:20:25
00
Ináč čo sa týka osadenia je toto na tom lepšie, ale len za predpokladu , že by si chcel ušetriť " zopár" euriek ;)

http://www.kubicasport.eu/produkt/2612/Haibike-Q-FS-RC-2011--SUPER-CENA!/
28.05.2012 - 03:23:56
00
Uvidíme koľko € našetrím a podľa toho sa rozhodnem, ale zadná stavba Haibike nie je to isté ako maestro, i keď výbava je super ...
Ide o to, že si chcem kúpiť svoj prvý full bike a nechcem si vybrať niečo z čoho budem neskôr sklamaný ... Prioritne chcem full kvôli pohodliu pri prechode nerovností. Na mojom terajšom biku mám po výjazde tak vyklepané zápästia a zadok, že sa vždy prehováram aby som na neho znova sadol ... :-(
28.05.2012 - 07:55:09
00
keyboard_arrow_up