Radsej mu nevolaj :D posli e-mail


spravne pises :bow: ...ved aj teraz este odpisujem :)
11.01.2012 - 22:58:37
00
noo tak bolo by pohodlnejšie tie tursiticke kupiť lebo si ich nebudem obuvať len nabajku a vyzuvaťsa za každy razom čo z neho zídem nie?
13.01.2012 - 11:02:09
00
no az tak extremne to nie je s tym vyzuvanim. S tvrdou podrazkou-sportove modely sa jazdi lepsie na bajku,ked ale predpokladam ze bude treba bajk aj tlacit,nosit v terene tak si obujem s makksou podrazkou-turisticke. Rozumej tomu tak, ze ked jazdim v Alpach, tak nenosim tretry s tvrdou plastovou podrazkou, lebo tam sa casto chodi aj popri biku peso.
Hlavne pokial mas nohy 47 ??, tak neviem ci zozenies nejake Shimano co ti bude dobre.
13.01.2012 - 11:15:49
00
panéé :) asi si orežem troška nohu aby osm mal menšiu jaa mam vždy problem s topankami aa s tymi tretrami neviem noo skusim niečo zohnať dufam že niečo pohodlne lebo teraz nemam začo kupovať troje páry tretrov.....
13.01.2012 - 18:46:22
00
každopádne doporučujem tretry skúšať osobne, mne sa napr. stalo že pri kupovaní civilných topánok mi pravá sedela ako riť na šerbli a ľava brutálne tlačila , tak som uvedený model okamžite zavrhol
13.01.2012 - 18:57:56
00
chcem sa spýtať na váš názor ohľadne tretier mam horský bike a chcem si kúpiť cestný

neviem aké tretry kúpiť
v predajni mi odporučili MTBtretry stým že ich budem môcť použiť aj na cestnom biku keď si naň dám MTBpedále

aké sú výhody keby som mal toto riešenie alebo keby som mal na cestnom cestné tretry(samozrejme aj pedále) včom je rozdiel??

ďakujem za rady
15.05.2012 - 14:37:13
00
horske tretry na cestaku su dobra blbost

mtb ma mensiu dotykovu plochu kufrov a noha nedrzi tak dobre
15.05.2012 - 14:44:08
00
MTB tretry: použitie MTB bike, dá sa v nich chodiť a možné použitie aj na cesťáku (SPD pedále)
Cestné tretry: použitie len na cesťák. Chodíť sa vnich dá len provizórne. Nemožnosť využiť na MTB.
Hlavný rozdiel je v tvare kufrov. SPD kufre sú v rovnakej úrovni ako podrážky. Cestné nie a vystupújú z podrážky. Cestné zabezpečujú však kvalitnejšie uchytenie na pedále.
Pokiaľ nemieniš na cesťáku pretekať, zaobídeš sa aj bez cestných tretier. Ja a mnohí ďaľší to tiež takto riešia. MTB pedále a tretry na cesťáku i MTB biku.
15.05.2012 - 14:57:54
00
zavisi to dost od volnych €, ak pouzijes MTB tretry (ktore predpokladam mas) staci kupit iba pomerne lacne pedale a mozes jazdit, neskor zistis ze ta cestna cklistika bavi a dokupis cestne pedale a tretry, alebo tiez mozes zistit, ze na tvoje jazdenie staci to co mas
15.05.2012 - 18:16:54
00
ja som to poriesil tak, ze som kupil od shimana tretry s pevnou podrazkou, ktore maju diery na MTB aj cestne kufre...takze zatial jazdim na SPD-ckach a ak budem niekedy kupovat cestne pedale, tak iba vymenim kufre na tretrach :)
15.05.2012 - 19:00:38
00
ja mam specializ tretry mtb a používam na ceták...neviem porovnať lebo som cestné nemal...ale aj tak sa nechystám meniť
15.05.2012 - 19:51:35
00
V tej predajni su predavaci asi naozaj velky znalci ked Ti odporucaju jazdit na cestaku MTB tretry:D
15.05.2012 - 20:25:07
00
najprv som mal cross a na nom spd a kupil tretry potom som kupil cestaka dal SPD
je to pre mna praktickejsie a mam special co vypadaju skoro jak cestne ale neni noha tak podobretá jak u cesntných ale zase vačšia vola čo mi vyhovuje
15.05.2012 - 21:34:49
00
so mnou to bolo také isté ako píše maxipayne... tiež som najprv mal MTB tretry + pedále na crosse a po kúpe cesťáka som to len prehodil :) i keď mne by naopak vyhovovala menšia vôľa medzi kufrom a SPD, keďže občas sa tie pedále akokeby rozladia a potom trvá dlhšie dokým si znovu topánka sadne čo mi moc nevyhovuje :) asi poriešim nejaké cestné tretry keď budú :cash: ale inak stačia aj MTB pedále a tretry ale na cesťák už asi radšej cestné aj keď stoja oproti MTB o niečo viac...

edit. ja mám tiež dosť veľkú nohu (46), s tretier som bral samozrejme najväčšie čo mali ale odvtedy mi noha o trochu podrástla tak prsty už je trochu cítiť :emo:
15.05.2012 - 21:48:12
00
ok dakujem za rady, ale chcel by som pretože cestný bike si budem kupovať o mesiac a potom dám MTB preč preto si chcem kúpiť tretry čisto cestné aj cestné pedále

preto sa chcem spýtať cestné pedále a tretry sa na MTB nedajú nainštalovať???
15.05.2012 - 22:08:26
00
keyboard_arrow_up