Zdravím, neviem sa rozhodnúť medzi edge 500 a polarom (cs400, 5OO možno 600 ale to už je finančne na mňa vysoko). Ktorý computer je podľa vás lepší z pohľadu treningu gps ako navigáciu u garminu veľmi nevyužijem len potrebujem viac dostupných dát s treningu, čo sa týka tepov v daných momentoch, rýchlosť, kadencie.. atď skrátka chcem vedieť či je v tomto zaznamenávaní lepší a prehľadnejší garmin alebo polar. A ak ho niekto vozíte šiklo by sa pár slov ;) ďakujem vopred za pomoc.
17.05.2012 - 21:50:47
00
Som zvedavý, či sa nájde niekto, kto môže porovnať, teda vozil oba. Ja mám Edge 500. S odstupom času mi príde, že vzhľadom na svoje určenie tréningového prístroja je dosť nedotiahnutý. Áno, zaznamenáva ti potrebné údaje (čas, vzdialenosť, rýchlosť, tep, kadencia,...), ktoré ti hodí aj do grafu. Ale mne osobne chýba detailnejšia práca s týmito údajmi, keď ich hodím do PC. Možnosť napr. prejsť si krivku hocijakého parametru krokovo (kľudne pre každú 1 s jazdy), vzájomné porovnávanie, vyhodnocovanie. Tiež pri nastavovaní alarmov v samotnom prístroji mi chýba jemné odstupňovanie (uvediem príklad na kadencii, ktorá sa zadáva po desiatkach otáčok, tj. 80, 90, 100..., čo mne nevyhovuje, lebo pri jazde na ceste by som rád nastavil upozornenie pri poklese pod 95, čo sa stane v kopci, 90 je už málo...). Polar nemá GPS prijímač, či...? Ten je podľa mňa výhodou, aspoň u mňa. Lebo trénujem aj na okruhoch, kde si zvolím určité body, pri ktorých mi bude zaznamenávať údaje a vytvárať úseky, ktoré potom doma porovnám. Pripájam screen z Training Center.

Prílohy:

TC.JPG
TC.JPG 239.48 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2012 - 22:35:40
00
Jj, to krokovanie v grafe na Polare casto vyuzivam. Rozmyslam, ze prejdem kvoli meraniu vykonu na Garmin (ANT+), no asi si to este rozmyslim.
17.05.2012 - 22:59:35
00
Ako krokovanie dokáže aj TC, ale len pre 2 zvolené veličiny. Taktiež je tam len jeden krokovací bod, čiže chýba možnosť bezproblémovo porovnať nejaký úsek, ktorý si vyberieš a 2 bodmi vymedzíš... Ale to asi brali v Garmine tak, že si máš kliknúť "lap" na prístroji. No keď chceš niečo dodatočne doma skúmať, smola... Pritom toto 2-bodové porovnanie zvláda aj obyčajný Map Source, aj keď len pre vzdialenosť a nastúpané metre.
18.05.2012 - 08:34:38
00
Mňa momentálne strašne vytáča na tej 500ke výškomer. V pamäti má "domovskú" výšku, takže keď výjdem pred barák, zapnem a spustím časomieru, nastaví správnu výšku. Následne mu trvá 2-10 minút, než je schopný ukazovať niektoré hodnoty počas jazdy (ubehnutá vzdialenosť, výškové metre a pod.), pravdepodobne sa ešte zľaďuje so satelitmi (čomu tiež nerozumiem, keďže pri štarte prebehne celé napárovanie, a až potom vyrážam). A v čase, keď sa konečne 100% chytí, tak úplne rozhasí výšku.
Tomáš, máš s tým podobnú skúsenosť? Je to drobnosť, ktorá keby sa diala rat začas neriešim, ale tento rok snáď pri každom výjazde...
18.05.2012 - 08:59:29
00
Neviem ti povedať, lebo výšku absolútne nesledujem. Dokonca ju ani nemám zapnutú na žiadnej z 3 "obrazoviek". Mne sa tiež jeden čas stávalo niečo podobné. Prijímač chytil signál (zmizla tá vyhľadávacia obrazovka), zapol som štart a nič. Spustili sa len stopky, vzdialenosť nenaskakovala. Chytilo sa to až po niekoľko 100-1000 m. Ale už to dlho nespravil...
18.05.2012 - 09:06:33
00
Po naštartovaní Garmina a chytení satelitov (platí pre 500 aj pre 800) musím vždy počkať, aby sa aspoň sčasti nastavila výška.
Pri 500-ke ukazuje často nižšiu výšku (už som jazdil pri Morave aj pod morom :rofl: ), ale celkové prevýšenie z výjazdu býva ok.
Tiež mi ukazuje na 500-ke teplotu o jeden až dva stupne vyššiu.
Tomáš, skúsil si pozrieť výjazd aj cez connect.garmin.com?
18.05.2012 - 10:25:32
00
Čo som mal skúšať?
18.05.2012 - 10:53:31
00
prehrávač a krokovanie
18.05.2012 - 10:56:38
00
Samozrejme, no ako som písal, nejde to tam jemne, len hrubo/skokovito. To je lepší graf v TC, i keď tam je zase problém s tými viacerými hodnotami.
18.05.2012 - 11:00:03
00
Jazdil som postupne HAC4, Polar CS600 a teraz mám Garmin edge 800...
Na položenú otázku v prvom príspevku môžem odpovedať, že najlepší bol HAC4. Nebol problém vyexportovať záznam dát do excelovského súboru, vytiahnuť si kopírovaním niektorý interval a z toho úseku si urobiť napr. graf. Na Polare ani na Garmine sa mi to nepodarilo.
A malá skúsenosť - HAC fungoval 6 rokov, Polar len 4. Garmin mám pol roka, uvidím aká bude jeho životnosť.
18.05.2012 - 22:20:33
00
k tomu 2-bodovému porovnaniu - existujú aj iné softy, ako od Garminu, napr. TrailRunner, ktorý to podporuje...

Prílohy:

TrailRunner.jpg
TrailRunner.jpg 453 KiB thumb_up0thumb_down

19.05.2012 - 10:22:58
00
Áno, ale to môžeme napísať pre každý prístroj. "Však sú aj iné softy..." Prečo však zháňať iný, keď by to mohol (mal) zvládať originálny?
20.05.2012 - 08:41:42
00
Tomas aktualizuj si firmware. pretoze garmin ma tu funkciu od verzie 2.70

Changes made from version 2.60 to 2.70:
Added one second recording setting. Located at Menu -> Settings -> Bike Settings -> Data Rec. -> Data Recording.
Fixed issue causing ANT sensors to not pair as expected when switching between bike profiles.
Fixed display issues while editing %FTP, %HRR, and %HR Max in a workout step.
Fixed a display issue with the elevation value in a saved elevation point.
20.05.2012 - 13:02:02
00
Garmin a jeho softy sú kapitola sama o sebe..

inak nemá niekto ešte ďalšiu alternatívu? ideálne v možnosti hodinkového prevedenia..
20.05.2012 - 13:16:09
00
keyboard_arrow_up