Konečne som sa dnes dostal na miesto, na ktore som sa uz roky chystal .... Krize nad Pernekom ... nakoniec sa mi ich podarilo najst.

Prílohy:

krize.jpg
krize.jpg 51.86 KiB thumb_up0thumb_down

krize1.jpg
krize1.jpg 70.39 KiB thumb_up0thumb_down

krize2.jpg
krize2.jpg 35.95 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2012 - 15:02:47
00
Igypop: ja myslím, že hovoríme o tom istom :) V tom odkaze v mojom príspevku sú aj fotky toho nedokončeného úseku.
Ja som si s bicyklom prešiel všetky možnosti ako sa dostať na lúku: popod hrebeň, po lesnej ceste 1, po lesnej ceste 2 a tým hrebienkom kde je vidieť Malú Vápennú ako spomínaš ty. Pešo som išiel ešte krížom spod Vápennej na lúku a aj opačne zo Sološníckej doliny priamo hore svahom.
Ináč, na lúku si išiel ako? Tou cestou plnej driev ako ja včera? Čo na ňu hovoríš?

Dobre píšeš, cesta dala zabrať kým ju postavili, ale také sú aj ostatné v tejto oblasti. Podobne je to aj na Peterkline.

keso: super, pekné miesto, že? Podľa mapky to vidieť veľmi nie je, ale zdá sa mi, že si k nim nešiel zhora-najľahšia možnosť, ale zdola? Pri Pištovej búde si bol?
20.05.2012 - 19:31:59
00
Vukie: pri Pistovej som nebol, trosku som tam pobludil, tak som improvizoval, preto som siel z dola a nie z hora ako som povodne planoval :$

Prílohy:

krize3.jpg
krize3.jpg 80.92 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2012 - 19:42:40
00
Dnes som chcel ísť len na chvíľku von, ale to pekné počasie a výhľady ma presvedčili o opaku. A neľutujem, išlo sa mi fajn.
V prílohe pár fotiek, časť trasy v mape a gpx track toho úseku.

Celá trasa v mape http://mapy.hiking.sk/?trasa=NDs08

Keso: to som si hneď všimol z tej mapy :)
Keď si spravil obchvat Klokočín a dostal si sa na lesnú cestu, ktorá klesala, tak si nemal klesať do Perneku :) mal si ísť hore a pokračovať po nej, z mapy je tá cesta viditeľná. Kúsok ďalej je tam aj prameň-označený tabuľkou od cesty. Následne nad Pernekom by si použil takú nenápadnú odbočku doprava a strmším zjazdom po lesnej ceste by si sa dostal priamo ku krížom. Ale to nevadí.

Prílohy:

Komentár súboru: Po tejto lesnej ceste pod Veľkým Javorníkom som ešte nešiel, odpája sa zo žltej značky smer S.Jur.
1.jpg
1.jpg 162.01 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Po dlhšom čase som bol navštíviť jazerá Kotlíky. Veľmi príjemné miesto, aj tieto cesty cez vinohrady. Pohľad v dialke na Homoľu ma zaujal a reku ešte som nikdy na ňu nešiel zdola od Pezinku, tak pôjdem dnes :)
2.jpg
2.jpg 242.58 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nevyužil som ale žiadnu značku, ale príjemnú lesnú cestu a chodník, ktorý som spomínal v mojich minulých príspevkoch, plne zjazdné a jednoduché. Len ten chodník by sa mohol lepšie vyznačiť, keby som tadiaľ už predtým nešiel, tak ho nenájdem. Naľavo je zaujímavý pohľad na skaly, po tej ceste som ale nešiel.
3.jpg
3.jpg 376.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok od cesty pre mňa nový pohľad na Čmeľok a Sedlo Javorina.
4.jpg
4.jpg 149.13 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Na Homoľu som nešiel, je to zbytočné, ale išiel som ako minulý víkend touto lesnou cestou na Zbojnícke.
5.jpg
5.jpg 273.34 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kedysi tu bol les... Pre tých, ktorí to nepoznajú, je toto spojnica z červenej značky pod Skalnatou na lesnú obchvatovú cestu. Po pár sto metroch potom odbočiť prudko doprava a ste hneď na červenej za Skalnatou, teda bez nutnosti tlačiť bicykel na Skalnatú.
6.jpg
6.jpg 267.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Včera som bol na najvyššom kopci pohoria, dnes na najnižšej MK sedemstovke-Javorine 703m, od červenej značky až dole tadiaľto vedie plne zjazdná lesná cesta.
7.jpg
7.jpg 186.07 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad do Švancpošskej doliny, ani tu som dlho nebol.
8.jpg
8.jpg 253.19 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A kúsok nižšie cesta pokračuje peknou lúkou nad Pernekom.
9.jpg
9.jpg 244.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bol som skontrolovať, či to tu ešte funguje :)))
10.jpg
10.jpg 91.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad proti slnku na pekné miesto-lúky nad Lozornom.
11.jpg
11.jpg 239.49 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prešiel som si zaujímavé spojnicové poľné cesty od Stupavy/D.Jazera smer Devínska a zaujal ma pohľad na Malý a Veľký Javorník-na ich radary. Napravo je špargľové pole.
12.jpg
12.jpg 293.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: A tu je jedna z polných ciest za VW, vyústenie ma pri prečerpávacej stanici a následne sa dá ísť k trati a okolo nej k družstvu. Bližšší pohľad - trasa v mape.
13.jpg
13.jpg 205.76 KiB thumb_up0thumb_down

14 Mapa.jpg
14 Mapa.jpg 238.94 KiB thumb_up0thumb_down

GPX.gpx [91.26 KiB] Zobraziť na mape

20.05.2012 - 19:52:09
00
:y:
20.05.2012 - 19:57:00
00
nevie tu prosim niekto, preco je v najkrajsej casti MK taka velka zvernica (Biela skala)? to fakt tam chodia papalasi stale na polovacky? nemohla by sa tadial vytycit aspon jedna turisticka znacka?
je to zbytocne velke uzemie, pozostatok z komunizmu, kam ozrati funkcionari chodili polovat, a vyzera to tak ze kazdemu tento stav nadalej vyhovuje
20.05.2012 - 19:59:18
00
Sranda, ze o tej tabulke s napisom "Kamenna brana" som ani nevedel a to som tade isiel tento tyzden az 2x, lenze z opacnej strany.
20.05.2012 - 20:08:34
00
vukie,prosim ta, tam dole pri vstupe do VO ta pustili alebo tam ani nik nebol?
20.05.2012 - 20:18:04
00
iron.hide: nebol dôvod aby som tam išiel a osobne si to ani neviem predstaviť, že by som sa len tak vybral hlavnou bránou do VVP...
Bočnou cestou kúsok nižšie som išiel na žltú značku priamo pod Skalu.

shmirgel: preto som sem tú fotku dal, je to také nenápadné :) Alé táto spojnica je veľmi príjemný úsek.
20.05.2012 - 20:53:32
00
vukie: vau .. tak tu znacku nepoznam (Kamenna brana), ale som tade siel vcera :D, ale vsimli sme si pred nou dolava to vyzeralo na singlac .. aj tou spojnicou na Slkalnatu a hladali sme, ci ide zvaznica, alebo cesticka az na vrchol Certovho kopca a nic .. takze stale mi chyba jedna kota z MK700 :(
20.05.2012 - 22:05:15
00
Dalsia fotohadanka :lol: /ta posledna je spod vyhliadky na Vysokej - Taricove skaly, v pozadi Zobor, Zubrica a hrad Cerveny Kamen/

Prílohy:

IMGP8661s.jpg
IMGP8661s.jpg 264.82 KiB thumb_up0thumb_down

20.05.2012 - 23:03:53
00
toto je z vapennej alebo z vysokej na rohoznicky kamenolom. super zoom
21.05.2012 - 02:14:37
00
vukie: vau .. tak tu znacku nepoznam (Kamenna brana), ale som tade siel vcera :D, ale vsimli sme si pred nou dolava to vyzeralo na singlac .. aj tou spojnicou na Slkalnatu a hladali sme, ci ide zvaznica, alebo cesticka az na vrchol Certovho kopca a nic .. takze stale mi chyba jedna kota z MK700 :(
Musel som si to prečítať viac krát, aby som pochopil čo si chcel napísať :)
Na vrchol Čertovho kopca lesná cesta nejde. Jedine čo spraví traktor pri ťahaní dreva krížom cez les a to sa asi nedá nazvať lesnou cestou.

Na Č. kopci som bol naposledy v auguste, išiel som zdola od výhľadovej lesnej cesty. Následne som odbočil doprava a takouto "cestou" čo popisujem vyššie si to vytlačil až na vrchol. Bol to kúsok, ale vtedy sa to šlapať celé nedalo. Či sa to dá teraz je otázne. Opačne, teda z vrchola Č.kopca dole, to bolo vtedy bezproblémov zjazdné.
Foto č. 10 post512513.html#p512513

Zaujímavý detail kameňolomu.
21.05.2012 - 08:52:59
00
Iron.hide:
Ciastocne si uhadol, kamenolom ano, ale je to z Taricovych skal, co je na mape oznacena vyhliadka (cervena TZ tade nejde, ide popod). Ten suter vpravo dole je Hruby vrch, okolo neho je plno muflonov. Ostatne, mufloni su doma asi na vsetkych skalach,co poznam v MK .. ziju si na vysokej nohe :D
CO ma zaujalo na tom kamenolome, ako tam naukladali tie kamene.
vukie: :D ..dik
21.05.2012 - 08:54:12
00
LTO: predpokladam ze to naukladali ako mantinel nach sa im nejake auto nezrype dolu
21.05.2012 - 09:53:18
00
keyboard_arrow_up