a cisto po cestach idete?


to sa teraz pytas mna ci? :) my na krosoch takze takmer cisto cesty, jedine ak nas navigacia zas znaviguje ako v madarsku na vojenske uzemie abo de ;))
16.05.2012 - 12:37:42
00
jaj este som zabudol, nema dakto zaujem ist do finska na bajkoch? Cca cez 10 krajin, 3500km, dako za mesiac a pol +-, asi buduci rok, zatial sme dvaja tak by to chce este zo 2 ludkov nak je veselsie :)

tento rok chceme ist omrknut do polska k moru ci co to tam maju, taka rychlovka cca 9 dni tak aj tam sa moze dakto pridat :)


zaujem by bol, ale...

...ale buduci rok je este daleko :)
16.05.2012 - 16:34:18
00
Vdaka za rady, uz asi mam predstavu aky bike, zelezny bez odpruzenia, v brzdy, urcite nosice a tasky v predu aj v zadu,myslim,ze vozik tahat nebudem, ta moja vybavka zatial neni az tak tazka (stan,spacak,karimatka 3,5kg) gps planujem v mobile k tomu solarny nabijac, mobil nemusi bezat v kuse,tych par km co denne planujeme prejst si vzdy dokazem naplanovat vecer+nejake mapi urcite zo sebou, rad by som sa vyhol frekventovanim cestam.Este mame rok pred sebou, kopec casu na premyslanie a hlavne nejaku kondicku :) Vdaka za kazdu radu.
17.05.2012 - 16:31:13
00
Jedna rada k tym mapam. Je dobre si obcas skocit do informacneho strediska v meste cez ktore prechadzas. Mavaju tam dobre mapy zadarmo. ;-)
17.05.2012 - 17:05:45
00
Zdravim , tak dnes som si zabesteloval bike na trenovanie, fotku mam v profile, ako bolo povedane ze je jedno nacom budem trenovat tak aj podla toho som kupoval, snad to neni az taka tragedia :) Je to jazdenka a prave pozeram, ze mi chyba jeden spic a zrejme aj olej nevidela retaz dlho, aky olej pouzivate a neni na skodu strieknut trocha WD40 na tu jemne reznutu retaz.Az teraz ako tak pozorujem bike, zistujem ako sa doba zmenila a som mimo co sa bikov tyka :( Dufam, ze mi obcas pre vas primitivne otazky budu odpustene :) Vdaka.
21.05.2012 - 23:21:46
00
Pokial mas zaujem o cross co nieco vydrzi, tak tento podla mojho nazoru vydrzal parkovat na stanici v Turni nad Bodvou bez pohybu aspon 20 rokov. :D

Prílohy:

Cross.jpg
Cross.jpg 191.76 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2012 - 06:03:57
01
To je najlepší biczkel :D
22.05.2012 - 06:06:07
00
:D
22.05.2012 - 08:10:40
00
Ahoj, ja se v kolech vubec nevyznam, takovehle kolo asi vydrzi hodne. Jestli ale chcete jezdit i po Maroku, jel bych na starsim kole nebo si s sebou nakoupil nejake nahradni dily. Na takovehle nove kolo se tam bezne asi vubec nic nesezene. Ikdyz mistni mechanici dokazi zazraky i s kusem rezaveho dratu. Ale jestli je to jen na trenovani :-)
Jinak tech 4000km mi pripada na popsanou cestu trochu malo. Jeli jsme urcite kratsi cestou po pobrezi nez je cesta pres Santiago a Portugalsko. Na Gibraltaru jsme na tachometru meli prave rovnych 4000km. Osobne mam zkusenost, ze na kole je potreba pripocitat jeste nejake ty kilometry navic, nez co spocitaji po silnici mapy na internetu. Na takhle dlouhe ceste je to treba i 1000km.
Drzim palce, cesta je to moc pekna.
24.05.2012 - 00:10:38
00
Pokial mas zaujem o cross co nieco vydrzi, tak tento podla mojho nazoru vydrzal parkovat na stanici v Turni nad Bodvou bez pohybu aspon 20 rokov. :D

Sadneš a ideš :D poznám mechanikov čo na presne takýto bycikel (aby ušetrili) privarovali misky na stred :D A išlo to, nie tak ako môj bycikel ale dotyčnému pánovi to stačilo... Nezmar bycikel...

Prikladám aj ja jeden bycikel kategórie TNUB (TOURIST nezmar ultralight bike) :D
Príloha:
IMG_20120503_161658.jpg
IMG_20120503_161658.jpg 303.46 KiB thumb_up0thumb_down


Na tomto kríže bolieť nebudú asi nikdy = vzpriamený posed :)

Ale osobne by som na turistiku bral hliník, váhový rozdiel by som doplnil pitnou vodou :)
13.06.2012 - 07:52:01
00
Vdaka za vsetky reakcie a rady, ten bike je len na trening aj ked v poslednej dobe uvazujem ze pojdem nanom, celkom mi sadol akurat to chce tensie plaste a hlavne bez tych drapov :), taktiez od sedadla ma uz riadne boli koniec chrbtice :), neviete poradit nejake skvele sedadlo, na nete je ich kopec ale ake je to prave?
Hever, ono je to vlastne cez 4000km ale len tam, este sa nam treba aj vratit :) to sme este trocha nedomysleli :)
14.06.2012 - 23:18:49
00
Skvele sedadlo je to co skvele sadne tebe. Niektore obchody ponukaju sedla na testovanie. Zacni tym, ze si nechas zmerat sirku zadku - teda presnejsie tych kosti co tam trcia. Maju na to take ubungy.
15.06.2012 - 08:59:50
00
Pri brzdách pozor. Nemám priamo osobnú skúsenosť, ale stala sa na mojom bicykli, ktorý som kámošovi v 90tych rokoch požičal do Álp. Klasické V brzdy. Účinok v pohode, ale pri 80 kilovom chlapovi s 20 - 30 kilami batožiny a dlhý zjazd opatrnou jazdou spôsobil prehrievanie bŕzd. Okrem smradu z brzdových gumičiek, pneumatík sa zohrial a oslabil ráfik a nepravidelne sa porozťahoval do strán. Brzdenie sa tak stalo trhavé, nepríjemné a nebezpečné a hrozil náhly defekt alebo úplná strata brzdného účinku. Jednalo sa o obyčajné jednovrstvové "U" ráfiky. Podľa dohody "čo sa pokazí opravíš". Tak aj kámoš urobil :-)
15.06.2012 - 11:54:05
00
tak s tym treba ratat, pred tyzdnom som isiel tiez jeden dlhsi zjazd cca 10% a bolo aj teplo a uz som zacal citit brzdy ze daco smrdi :), no treba to tam setrit, brzdit prerusovane alebo zastat na kus a tak, alebo si to len pustit dole kolko to da bez brzd :D
ja som si aspon pofotil krajinku okolo cestou dole :)
15.06.2012 - 12:22:21
00
Mam k tomu tiez pekny zazitok. Zjazd udolim La Restonica na Korzike. V-breaky a 110 kilovy chlap. Tak prehrial rafiky, ze spalil dusu. Nez dosiel dole mal dva defekty a az potom sme si vsimli, ze prepalena dusa. :-)
15.06.2012 - 12:36:58
00
keyboard_arrow_up