Igypop: ja myslím, že hovoríme o tom istom :) V tom odkaze v mojom príspevku sú aj fotky toho nedokončeného úseku.
Ja som si s bicyklom prešiel všetky možnosti ako sa dostať na lúku: popod hrebeň, po lesnej ceste 1, po lesnej ceste 2 a tým hrebienkom kde je vidieť Malú Vápennú ako spomínaš ty. Pešo som išiel ešte krížom spod Vápennej na lúku a aj opačne zo Sološníckej doliny priamo hore svahom.
Ináč, na lúku si išiel ako? Tou cestou plnej driev ako ja včera? Čo na ňu hovoríš?



Jo, je to ako píšeš v príspevku z r. 2010. Keď sme tam išli, tak som tušil, že si o tomto úseku písal, ale dúfal som, že ho netrafíme :D.

Na lúku sme išli po tej istej ceste ako ty, ale nie zo zelenej TZT, ale z tej širokej lesnej cesty, ktorá pri tejto ceste končí. Takže nebol problém ju nájsť. Je to pekná cesta, škoda že je zahádzaná drevom. Podľa mapy idem mimo rezervácie, podľa značenia na stromoch (super, že si to sem predtým dal) ide v rezervácii. Mimocodom ide okolo nejakej búdy, ktorú trafil statný buk, nevieš čo tam bolo?
21.05.2012 - 10:28:33
00
Igypop: no to je to, čo by aj mňa zaujímalo. Načo slúžila jednak tá lúka a aj tá búda. Plus prečo nebola tá cesta dokončená, veď to dalo mega veľa námahy zabrať, kým ju tam zdola dotiahli a pár metrov pod lúkou skončili...

Tak ako ste išli vy, najprv po tej fajn širokej ceste až na koniec a potom kúsok po tejto zahádzanej, som v 2009 išiel aj ja. V akom stave bola tá cesta? Nebola zarastená burinou, poprípade nebola tam voda z prameňov?

Keď som prvý krát videl tú búdu, "v ktorej" je padnutý strom (foto nemám pri sebe) , malo to takú tajomnú atmosféru. Hranica NPR Roštún je vlastne tá cesta, ale tam je to jedno, nič na zničenie tam nie je.

Nový posed na kraji lúky indikuje návštevy ozbrojencov, čiže večerné návštevy by som si rozmyslel, tí na posede by asi nečakali, že sa zrazu z húštiny vynorí cyklista alebo turista :)
Podľa jej vzhľadu a to že bola kedysi oplotená, by som si tipol, že tam mohli chovať povedzme ovce. Či to by bola blbosť?
Ono mne to tam pripadá taká ako taká nedotknutá "divočina". Plus informácie, že kedysi v nejakých 70.-80.rokoch v okolí Solišnice strelili vlka... :D príjemná atmosféra :D a na skok od civilizácie.

Ale jej čaro je v tom, že nie je tak ľahko dostupná a je aj dosť schovaná, viditeľná len z vrchola Vápennej.
21.05.2012 - 11:11:20
00
Tá široká lesná cesta (odbočili sme na ňu zo Žliabkov) bola najprv super, potom trochu haluziny, ale dole veľa lístia, trochu sme tam tlačili, lebo nebolo úplne jasné čo pod tým lístím je. Čo si pamätám, tak potom bolo všetko pekne zjazdné, jediný probélm bol pod tou lúkou. Inak poväčšine pekne po vrstevnici, pekné výhľady...
Nedokončená cesta vyzerá, ako keby jedna partia cestárov postupovala zdola a jedna zhora. A akosi sa nestretli, lebo výškový rozdiel mezdi nimi je slušný, ale vzdialenosť krátka :D . Asi hlúposť, ale fakt mi to napadlo ako prvé..
Na tú lúku nejde žiadna cesta pre auto? To mi je podivné, lebo jednak je tam posed,a naši pytliaci s preukazom by taký kusisko pešo nechodili.
Tajomné to tam bolo aj teraz, ale trochu inak, lebo z doliny sa ozvýala palba, ako keby lovili jeleňa značky "Panzer" :)
21.05.2012 - 12:03:52
00
inak vcera som isiel cez zeleznu a kedze som chcel ist co najviac cez les skusil toto(vid mapa obchadza sa rybnik kde chodi vela ludi)pekny chodnicek ale velmi zarasteny .urcite sa tam dakedy vyberem s macetou ale najblizsiu dobu nemam cas. tak keby sa niekto nudil mozu par metrov precistit ale myslim si ze to ma cas ..
Príloha:
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 470.15 KiB thumb_up0thumb_down

uprava no tie ciary su NLC cesticky keby niekto chcel mozem skusit spravit gpsko... pravdepodobne to pokracuje na rohatku a potom na smetisko(z kamenaka) ak by sa to podarilo precistit bolo by mozne ist skoro celu zeleznu az po slivu mimo asfalt az na usek pri sanatoriu a keby sa z toho spravila cyklotrasa bolo by to boží(to len tak snivam) :)

Prílohy:

chodnik.jpg
chodnik.jpg 244.24 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil large dňa 21.05.2012 - 20:49:50, celkovo upravené 2 krát.

21.05.2012 - 15:13:38
00
large: zaujímavé, len sa mi zdá, že na tom tvojom obrázku sa dá ťažko zorientovať. Tých farebných čiar je tam nejako veľa :) Ak chceš, skús to načrtnúť do obrázka turistickej mapy.

Igypop: aby sme túto zaujímavú vápennolúčnu tému nejak ukončili, tak pridávam fotky z 2009 tej búdy. Zaujala ma na nich tá konštrukcia postele...
Plus mapka ako sa tam dá "normálne" ľahko dostať. Autá idú tou jedinou spodnou lesnou cestou, ktorou sa sem dá jednoducho dostať.
Podľa tvojho popisu ste hneď zo Žliabkov (rázcestie značiek) odbočili na lesnú cestu-viď mapa a museli ste tlačiť. Ono ja som išiel vtedy ešte po zelenej značke ďalej a až tam sa napojil na tú fajn zjazdnú cestu. Tá ľahko stúpala a skončila pri čísle 1, nižšie fotka dávnej tabuľky, ktorá tam vtedy bola. Zaujímavé, na takom zabudnutom mieste.

Prílohy:

Mapa1.jpg
Mapa1.jpg 273.4 KiB thumb_up0thumb_down

Spolu1.jpg
Spolu1.jpg 327.04 KiB thumb_up0thumb_down

Spolu2.jpg
Spolu2.jpg 337.62 KiB thumb_up0thumb_down

21.05.2012 - 20:17:41
00
nejaky dobrak zaapratal cestu na somara...tam kde je to jedno esicko rovno pod somarom tak tam take poriadne kmene rozlozil krizom... :-( :-( :-( kedze sa nejako zacalo kazit pocasie tak som to tam nechal a ponahlal sa domou...(aj tak som kompletne zmokol) :-/
21.05.2012 - 21:05:34
00
Pred asi dvomi tyzdnami som siel z Kamennej brany po zltej TZ na Zbojnicke. Nejako som zisiel zo znacky a siel som po takej sirokej ceste, ktora mierne klesala. Neviete niekto kam tato cesta vedie? Ja som sa otocil, ked som zistil, ze idem zle. Pozeral som sa aj do mapy, ale neviem, ktora cesta by to mohla byt. Zo znacky som zisiel v mieste kde je viacero odbociek z cesty iducej z Kamennej brany. Zlta oboci do prava a hned za odbockou je par padnutych stromov. Ja som siel rovno, potom mozno dolava :)
21.05.2012 - 21:45:39
00
Dostaneš sa na cestu ,ktorou sa dá ísť pod Skalnatú (2. doprava) alebo pokračuješ až na Rybníček.
22.05.2012 - 06:34:14
00
Ta cesta sa rozdvoji po cca 200 metroch, aj lava aj prava su plne zjazdne, spoja sa cca o 2 km nizsie, a cesta sa napoji ako je vyssie spomenute pod poslednym kopcom pod Skalnatu, resp. cesta traverz Skalnatej.
22.05.2012 - 10:07:51
00
http://lisinovic.blog.sme.sk/c/299137/Po-stopach-Zahorskej-lesnej-zeleznice.html
22.05.2012 - 10:59:24
00
Pri ceste z "plesa nad Stupavou" na cervený domcek som nasiel jeden krmelec s krasne zelenou "podzáhradkou". Trochu ma prekvapuje že to lesná zver nepozrala.

Prílohy:

krmelec.jpg
krmelec.jpg 85.41 KiB thumb_up0thumb_down

22.05.2012 - 12:13:35
00
lto: presne, zapratanou cestou z volhoviska som siel pred tyzdnom, tak mesiac dozadu to bolo este ciste. da sa ale prejst bez zastavenia...

reagujem na tento príspevok s oneskorením,až dnes som tam bol zase pojazdiť-skontrolovať stav-pred cca 6 týždňami som tie cesty pod Volhoviskom prečistil-čo to poodhadzoval,niečo prerezal,nechápem tých zapratávačov,že prejazdnú fajn trasu zahádžu konármi,to je fakt nejaká psychodiagnóza ... bolo to ale o.k. ešte by som dopotučil priamo z Volhoviska fajn zjazdík na zelenú TZ (tú od Košarísk na Kozí chrbát)
bola aj kontrola bobrej hrádze dole na modrej pod Chorvátkou-už je z toho pekne velké jazierko,pár foto

Prílohy:

P5240005.JPG
P5240005.JPG 469.15 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ten ohlodaný strom v strede má minimálne 40 cm
P5240004.JPG
P5240004.JPG 458.72 KiB thumb_up0thumb_down

P5240003.JPG
P5240003.JPG 474.29 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: zlomený strom pri zjazde z Volhoviska
P5240002.JPG
P5240002.JPG 472.73 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: lesná cesta-zjazd z Volhoviska na zelenú TZ
P5240001.JPG
P5240001.JPG 437.58 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2012 - 19:21:50
00
par foto z dnesneho vyjazdu Z Pez. Baby na Plavecky hrad a Vapennu 63 km,2260 výškových metrov

Prílohy:

IMG_4909.JPG
IMG_4909.JPG 259.84 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4929.JPG
IMG_4929.JPG 380.89 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4928.JPG
IMG_4928.JPG 254.15 KiB thumb_up0thumb_down

pozerska.JPG
pozerska.JPG 216.4 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2012 - 21:13:59
00
pekne fotky :-)
Ja si terazky netrufam ist dalej od BA, kvoli tym posahanym burkam. Zatial ma moj tusak nesklamal...
24.05.2012 - 08:16:36
00
To romanx: dakujem
Vyzeralo to vselijako,bolo dost mokro,a nakoniec len par kvapiek sme schytali pod Skalnatou. :)
24.05.2012 - 09:42:50
00
keyboard_arrow_up