Fatranský MTB maratón

02.06.2012
5. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Rajecké Teplice (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (99)
28Marosko2831kubo108peto88aJoNalena zdravotackaalfi1andrej25basebikerka40BlsnyBrudickbykivicarloscolonelczipooDancaZvde Fectdocentik19doubledurydynatomgbr8gebulaGreywolfi.bikericemanInstinctmorgenjamminjanci30jarkozecjaro4jnijohhhnyjohny691joziCCjozzjurajko1975KaskajakiriKockakocnerekvakobkvocolacobikeLubik_DKlubopetrovicLuboTNmachlicamartin.kovacikMartomatotopematurmaxxspMicequalmilos21miloš.h636milsumirec33Misqa12mravacMRKobororoborvaqpatronPETER1014Peter78proximityrado.tilandyRaverRBproRockstarRebelRoman_Zilinaromanxromixrt.bikersilvo824sinko8888sir PallosisiskicoolslavomirkStaniolsuperlight84syskatigeragontmaxTomino115Trancetritolunigenavankesvlado45vulpeculayoyoyurayzihadlo 5zuzu3011
tak ako pises ...
23.05.2012 - 11:57:28
00
Na Kyčeru :!: :fubar: :fubar: ktorú _ :sweat:
23.05.2012 - 12:07:19
00
po zvážniciach popod Hnilickú Kýčeru, nie? A potom hore popod Skalky na Úplaz a dole do Rajeckolesnianskej doliny a opäť hore popod Babu..
23.05.2012 - 12:43:13
00
hop na to som zabol ze zihadlo mohol mysliet jelenim okruhom nahor
takto": raj.tep-kunerad -kam.poruba -durcina-baba-raj.lesna vleky-sedlo pod uplazom-uplaz-v zjazde porubskou odbocka a kratky "grcacik" na jeleni okruh mierny stupak -zjazd pod horu-kunerad 56km ide stranske-raj teplice....
93km pokracuju doprava popod horu - turska dol.-starsia trat fatranu - anakonda -visnove-stranske -raj. tep.
skicool spravne?
inak pod mapami na stranke cyklopozitivu su odkazy na bikemap a garmin kde to je namapovane na vyskovy profil...
23.05.2012 - 13:25:48
00
hop na to som zabol ze zihadlo mohol mysliet jelenim okruhom nahor
takto": raj.tep-kunerad -kam.poruba -durcina-baba-raj.lesna vleky-sedlo pod uplazom-uplaz-v zjazde porubskou odbocka a kratky "grcacik" na jeleni okruh mierny stupak -zjazd pod horu-kunerad 56km ide stranske-raj teplice....
93km pokracuju doprava popod horu - turska dol.-starsia trat fatranu - anakonda -visnove-stranske -raj. tep.
skicool spravne?
inak pod mapami na stranke cyklopozitivu su odkazy na bikemap a garmin kde to je namapovane na vyskovy profil...


Tak tak :)

Prílohy:

mtb forum.jpg
mtb forum.jpg 763.25 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2012 - 14:12:30
00
v mraznici pri odbocke na jeleni by sa zisli aj dialnicne navestia s 80/60/40/20 km/h,treba ostro odbocit v zjazde- akokeby naspet...ale to maju chlapi isto premakane ked "tolko" schodzuju v tom k-cku :)
23.05.2012 - 14:40:26
00
"V prípade, že sa prihlásite na dlhú trať a ste držiteľom SZC, ste povinný štartovať výhradne v kategórií ELITE Muži alebo ELITE Ženy. V prípade, že sa prihlásite do inej kategórie nebude Váš výsledok započítaný. Ak sa umiestnite na prvých troch miestach a dodatočne bude zistené, že ste vlastníkom platnej licencie, bude Vám umiestnenie odobraté, čo je dôvodom k diskvalifikácii."

???
Na inom mieste je zase napísané...
"Cyklista, ktorý je držiteľom licencie SZC alebo inej zahraničnej licencie sa pri prihlasovaní na pretek, ktorý je zároveň súčasťou Majstrovstiev Slovenska alebo Slovenského pohára, musí rozhodnúť, či bude v danom preteku súťažiť v kategórii SP (ELITE, ELITE ŽENY, JUNIORI, JUNIORKY), alebo v niektorej z otvorených kategórií daného podujatia."

Prosím o vysvetlenie :)
23.05.2012 - 14:40:35
00
Skicool a ide sa teda trasa maratóu v smere ako si naznačíl? (od Ďurčinej hore na Babu a od Raj.Lesnianskej doliny hore na Úplaz)? Stredná trať.
23.05.2012 - 14:55:34
00
Ano ano a jelenim dole a v mraznici je to vyhutane neboj nic :tmi:
23.05.2012 - 15:11:12
00
Skicool, ako reálne v teréne vyzerá úsek cesty, ktorú som sa pokúsil naznačiť na obrázku. Ide zvážnica v skutočnosti až na hrebeň pod Úplaz? (na Úplaze som bol, ale vždy zo strany Kam.Poruby). Podľa mojich interných máp ta lesná cesta sa ohýba ako som naznačil a pokračuje v skutočnosti na martinskú stranu. Netreba ísť náhodou od toho ohybu zvážnice (nadm. výška cca 1000m,400m smerom nahor,čo je cca 80 výškových metrov). Pýtam sa preto, lebo cez víkend, snáď v sobotu ráno by som si to rád prešiel z tejto strany (nerobí sa náhodu výjazd s prejdením tejto časti trasy?).

Prílohy:

uplaz.jpg
uplaz.jpg 103.08 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2012 - 15:57:03
00
hop na to som zabol ze zihadlo mohol mysliet jelenim okruhom nahor
takto": raj.tep-kunerad -kam.poruba -durcina-baba-raj.lesna vleky-sedlo pod uplazom-uplaz-v zjazde porubskou odbocka a kratky "grcacik" na jeleni okruh mierny stupak -zjazd pod horu-kunerad 56km ide stranske-raj teplice....
93km pokracuju doprava popod horu - turska dol.-starsia trat fatranu - anakonda -visnove-stranske -raj. tep.
skicool spravne?
inak pod mapami na stranke cyklopozitivu su odkazy na bikemap a garmin kde to je namapovane na vyskovy profil...

no tak som i to nastudoval.... mame sa na co tesit :whew: dufam ze tery uz bucha do plechu :lol: :wasntme:
23.05.2012 - 16:28:17
00
Ta zvážnica končí presne v sedle pod úplazom to máš pravdu pokračuje na Martinskú stranu ale my pokračujeme smerom hore po červenej .Na fotke je cesta Sedlo pod Úplazom smerom na Úplaz :) Takto sa upratovalo :clap: :clap:

Prílohy:

20120501_125820.jpg
20120501_125820.jpg 1.17 MiB thumb_up0thumb_down

23.05.2012 - 16:40:43
00
"V prípade, že sa prihlásite na dlhú trať a ste držiteľom SZC, ste povinný štartovať výhradne v kategórií ELITE Muži alebo ELITE Ženy. V prípade, že sa prihlásite do inej kategórie nebude Váš výsledok započítaný. Ak sa umiestnite na prvých troch miestach a dodatočne bude zistené, že ste vlastníkom platnej licencie, bude Vám umiestnenie odobraté, čo je dôvodom k diskvalifikácii."

???
Na inom mieste je zase napísané...
"Cyklista, ktorý je držiteľom licencie SZC alebo inej zahraničnej licencie sa pri prihlasovaní na pretek, ktorý je zároveň súčasťou Majstrovstiev Slovenska alebo Slovenského pohára, musí rozhodnúť, či bude v danom preteku súťažiť v kategórii SP (ELITE, ELITE ŽENY, JUNIORI, JUNIORKY), alebo v niektorej z otvorených kategórií daného podujatia."

Prosím o vysvetlenie :)


Tá druhá varianta bude odstránená nakoľko sme dostali usmernenie z SZC.Takže A je správne.Ďakujem za upozornenie

Terry
23.05.2012 - 17:39:48
00
sylvatic na Úplaz zo sedla pod Úplazom je to pekná stojka. Radšej ju idem dolu. Hore treba tlačiť. To aby náhodou nechýbalo 300 krokov pri Strečne :-) Škoda, že sa to nejde naopak.

Poznámka:

Pre cyklopozitívnych: Nikde sa nejde po Martinských holiach ako to máte v popise trate dlhej a strednej... :shake: Pohorie je Lúčanská časť Malej Fatry. ;)
23.05.2012 - 22:34:22
00
Po minulorocnych pozitivnych dojmoch som sa prihlasil a zaplatil aj tento rok, takze buduci vikend stojim na starte vynovenej trasy LAPIERE
23.05.2012 - 23:40:23
00
keyboard_arrow_up