Zdravim, uz dlhsi cas jazdim na LF-Cocaine a rozhodol som sa, ze je cas prejst na celoperu. No mam zopar otazok, na ktore si neviem sam odpovedat.
Aky je pre mna ten najvhodnejsi ram na FREERIDE ? Viem si povedat, ze velkostou by mal mat 16+.
Nepotrebujem ram, ktory prezije aj pad z 8.poschodia a vazi ako slon.
Staci mi ram, ktory ma podrzi v stredne narocnom zjadze, prejazd cez kamene, korene a ine nastrahy lesa. Na ram chcem dat Z1 150mm.
Cenovo by som sa chcel zmestit do 300€. (samostatny ram, nic ine).

Ak by som si mal teraz vybrat, tak by som hladal nieco pod znackou Kona, Specialized, UMF Freedy...
Pozeram sa spravnym smerom ?

Dakujem za vsetky rady :)
18.03.2012 - 21:29:05
00
Myslím, že hľadáš full rám na enduro, nie freeride (ale ujasniť si to musíš ty). Nepíšeš, či nový - ak áno 300€ je sakra málo! Veľkosť 16+ na akú výšku ? Budeš na ňom (predpokladám) aj šliapať, tak pozor na to! A k značkám - túto kategóriu ma v platforme valná väčšina výrobcov, takže by som sa pri výbere neobmedzoval ,,len" týmito troma značkami...
18.03.2012 - 21:40:26
00
Tazko povedat :) Skor freeride ako enduro, resp. zalezi co je podla nas jedno a co druhe :D. Urcite nie novy, pouzivany. Vyska 185cm, cize taka 18tka (aj 16nastku by som prezil). Spravny postreh, obcas slapem a obcas zjazdujem. Som si vedomy toho, ze vyrobcovia su viaceri, no niesom v tom az tak doma. Mohol by som mi poradit vsetky znacky (modely) o ktorych vies ze s nimi budem spokojny ? (aby som vedel ake inzeraty mam sledovat)
18.03.2012 - 21:46:58
00
Staci mi ram, ktory ma podrzi v stredne narocnom zjadze, prejazd cez kamene, korene a ine nastrahy lesa. Na ram chcem dat Z1 150mm.

Z tohto som vychádzal prečo si myslím, že enduro. To isté (okrem iného) vyhľadávam pre jazdenie ja. Ja sa síce nikde neklasifikujem, ale mám veľmi dobré vzťahy s am.en komunitou...jazdím reigna (Giant) so 160-kou vidlou, dvojplackou - nič extra. Ale...na am.en výjazdy chodia aj chalani na froggy (Lapierre), big hit (spešlik) apd. a spravidla sú po 40-50 km na odpis (to sú bajky na freeride! 180-190cm zdvihy! váha 16-18 kg!). Odporúčam hľadať niečo so 150-160mm zdvihom, hlavovým uhlom tak 67° menej asi nie a veľkosť L-ko (ak to musí byť možno aj M-ko) - S-ko určite nie...
Z hlavy mi napadá: Giant Reign (poprípade Reign X); Lapierre Spicy; Cube Fritzz; Merida One-Five; možno CTM Rawer apd. A samozrejme aj Spešlik aj Kona maju bajky v tejto kategórii. Len neviem, čo z toho zoženieš za 300€...
18.03.2012 - 22:22:20
00
Zdravím bikeri chcem sa opýtať mám rám UMF hardy 5 a na zadnej vidlici mám vybrúsené od plašta asi 2mm chcem sa spýtať či je to tam duté alebo je to plné Ďakujem za odpoved
23.05.2012 - 21:52:09
00
na Tvojom mieste by som za 300e radsej poriesil kvalitny HT ram ktory znesie 150mm vidlu, kludne aj ocelacik
24.05.2012 - 17:29:38
00
keyboard_arrow_up