nazdar,
pred nedávnom som kúpil nový bike a chcel by som sa vás spítať naspledovné:
jazdím každý den 6km tam a speť na biku ktorý mám v profile (ctm rocker 1.0 2012)
tzn. prašná cesta, asfalt a po hrádzi. zrazu my proste nešlo prehodit predný prešmikovač tak som zliezol s biku pa zistil som že lanko nejakým spôsobom vypadlo s tej drážky (sram x5) a zašpraiclo sa do prešmikovača no ja som ho v pohode vitiahol a zistil som že sa trochu rozstrapkalo a asi 4 tie drôtiky v lanku sa pretrhli + bowden pri prehadzovači na riaditkach bol ohnutý a vyzeral nejako takto---(priloha)

chcel by som sa spítať či je to dôvod na využite záruky a či by my to zobrali ako moje zavinenie alebo my to vymenia... (stačí vymenit lanko a bowden inak je všetko v poriadku)
+jediná iná vada bicykla je že som po cestách postrácal tie plastové háčiky čo držia bowdeny...
www.bikesport.cz


+ ešte som zabudol neviem či je to defekt alebo čo ale proste večer som mal natlakované koleso normálne a ked som ráno prišiel do pivnice tak bolo vyfučané uplne normálne som nafúkal a v pohode všetko kým som bol v robote tak to držalo ale ked som sa vrátil tak bolo mäkšie tak som znovu dofúkal a doteraz drží.. myslíte že je to defekt a mám im nehat rovno aj to ako "v rámci záruky" ??
v prípade záujmu prihodím aj foto....

Prílohy:

bowden.png
bowden.png 17.3 KiB thumb_up0thumb_down

24.05.2012 - 15:26:54
00
Presmyk mooozno, a ten defekt to si robis srandu ze zaruka?
Aj nohavice ides reklamovat do obchodu ked si ich roztrhnes ked padnes na rit?
25.05.2012 - 11:20:17
00
...kým som bol v robote ....

ty chodíš v 16tich do roboty? :o
25.05.2012 - 11:25:06
00
Myslím, že na bowdeny, lanká, duše, brzdové doštičky a pod. veci, ktoré podliehajú bežnému opotrebeniu sa záruka nevzťahuje.
25.05.2012 - 11:55:16
00
za skusku nic nedas, ale ak si to urobis sam, bude ta to stat tak 1€ (nove lanko + kus bow.) a 5min roboty.
ak to reklamujes, mozno akurat predajca nebude mat casu, zobere to na reklamacku - mozes zostat nejaku dobu bez biku, alebo to tiez moze urobit za 5min :D
25.05.2012 - 11:57:35
00
:) spravil som si to sám a už je to v poriadku :D a to s tým defektom to bol len taký nápad.
a áno teraz chodím do roboty už druhý týžden :D pretože sú maturity a škola nás vyhnala do firiem aby sme "nerušili maturantov"
25.05.2012 - 13:20:53
00
mne sa vcera stala taka divna vec, vsimol som si ze na plastoch ako je taky farebny pasik (co sa farebne lisia plaste ze modry cerveny atd), tak na mieste kde prechadza ten farebny do cierneho plasta su prasklinky takmer suvisle po celom obvode..., mi to pride ako ked je stary prelezany plast ale tak kupoval som novy bajk v marci tak je to dake divne nie? rozhodne to ale nevyzera zdravo, mam to ist reklamovat? tie plaste maju najazdene cca 1200km len

druha vec co som povodne myslel ze je normalne tak ze ked naladim presmykac aby nesuchal a tocim na volnobeh tak je to ok, ked sa ale do toho oprem tak mi sucha bud na jednej strane alebo druhej, proste to nejde naladit tak aby to pri zabere nesuchalo na krajnych prevodoch, jeden dva prevody krajne by som ozelel ale ked su to tak cca 4 to je uz aj vela. vraj by sa to v zabere nemalo vobec ohynat a tym aj suchat, je to tak? dam aj toto mrknut? :), mam tam kompakt shimano 105
28.05.2012 - 13:00:10
00
Plaste by som mozno skusil reklamovat, aj ked uz vidim ze predajca ti povie ze na toto sa zaruka nevztahuje (povie, ze si s tym jazdil po kyseline alebo co a ty nedokazes opak).
Problem s presmykacom podla mna bude v malej tuhosti ramu. Opravte ma, ak sa mylim.
28.05.2012 - 13:18:03
00
k tym plastom len tolko ze to je normalne, kym sa ti neodliepa cely behun.. tie farebne pasy sa zvyknu odliepat.
28.05.2012 - 13:20:04
00
ked sa ale do toho oprem tak mi sucha bud na jednej strane alebo druhej

1. Všetko dotiahnuté?
2. Medzipolohy prešmyku ništ?
28.05.2012 - 14:23:04
00
nemam na to kluc ale rukou ked skusim tak sa to niekde netvari zeby bola nejaka vola
a medzipolohy idu bez problemov, aj krajne su ok kym idem bez zataze
28.05.2012 - 14:38:22
00
Ahojte. Nejdem zakladat novu temu tak sa opitam tu. Po mesiaci pouzivania mam ist na servisnu prehliadku aby v pripade zavady bolo mozne uznat reklamaciu biku. Medzitim som vymemenil predstavec a riadidka bude to vadit pri prehliadke? :handshake:
29.05.2012 - 19:11:43
00
nie, je to vec ergonomie
29.05.2012 - 19:14:25
00
Zdravím vás, tiež mám jednu otázku na reklamáciu mám bicykel merida big nine 100 garančnú prehliadku som mal po 50km netuším prečo tak skoro ale to je jedno dlhšie som potom nejazdil a teraz po cca 80km mi začalo pukať v pedáli bol som v servise a bolo mi oznámené že to bude stredové zloženie že je pomaly opotrebované??? Po 80km? A hlavne ma zarazilo že mám jazdiť kým sa úplne nerozpadne že potom mi to vymenia ale už to budem platiť... na čo sa vlastne tá záruka vzťahuje keď všetko sa časom opotrebuje? A načo je dobré kupovať nový bicykel?? Za tie peniaze si kúpim používaný a poopravujem čo je treba...
Ďakujem za odpovede
09.07.2017 - 17:51:02
00
ak to má ozaj tak málo, tak to nebude opotrebovaním ale niečo sa povolilo a puká, to je u noveho biku bežne.... po 50km sa garančka nerobí, po 200-300km ked sa všetko zabehne a sadne sa robí garančka.. čo to je za predajnu ked to nevedia.... pre toto je vhodne u noveho biku kupiť hneĎ nejaký tachometer, aby si vedel nájazd.
09.07.2017 - 17:54:19
00
keyboard_arrow_up