Mne takisto minuli rok pukali kluky hollowtech II. Rozobral som to, vycistil, premazal a prestalo to. Tento rok to zacalo tak isto pukat. Urobil som to iste co minule a pukanie neprestalo. Premazal som vsetky capi na biku, kazetu atd. A praskanie stale neprestalo. Nakoniec som dal dole zadne koleso a zistil som ze mam uplne suchu osku a na povrchu uz bola hrdza. Hrdzu som dal dole a premazal som to a bike isiel jako novy. :D takze pokial ti daco puka, nemusia ta byt kluky tak si prekontroluj aj ine veci pretoze to moze byt uplna blbost. Mne to tiez pukalo vzdycky pri zabre tak som myslel ze su to kluky a nakoniec to bola hentaka blbost :D
25.05.2012 - 21:41:55
00
tak dnes som sa na to dal. rozobral som stred, vycistil, namazal a zlozil. ked som rozobral myslel som si najprv, ze som nasiel pricinu. na zavitoch hollowtech II som mal stvrdnutu asi vazelinu - ako keby to niekto striekol bielim sprejom. puka nadalej ale menej a trochu inak. asi to bude niecim inym..budem musiet aj tie lozyska na kolesach uz vymenit alebo aspon namazat...budem skusat dalej.
26.05.2012 - 17:39:17
00
To nie je stuhnuta vazelina, ale lepidlo na zavity.
Skus rozobrat a vycistit prevodniky, hlavne skrutky ktore ich spajaju. Mne minuly tyzden pukala lava kluka, vycistil som stycne plochy kluky a osky a prestalo to.
26.05.2012 - 17:54:10
00
ja využijem túto tému...mne to robí tiež ale až ked silno zaberam ináč to je krasne hladko...má to začína pomaly srat...ale ako som cital tak si asi vycistim stred a pod....
28.05.2012 - 20:10:06
00
ja som rozobral od stredu cez loziska stavby az po sedlovku a stale pukaaa... nakoniec som to identifikoval nikde od zadnej osy(ked hybem kolesom do stran) a teraz sa pridalo aj uchytenie tlmica :D
28.05.2012 - 21:00:46
00
Ahojte robilo to aj bratovi tak sme vyčistili stred a stále to robilo, potom sme rozobrali zadné koleso a ani tam to nebolo. Nakoniec sme vytiahli sedlovku dobre vyutierali všetky nečistoty zo sedlovky a rámu a v bicykli nič nepraská. Takže špinavá
sedlovka :)
28.05.2012 - 21:24:29
00
sedlovka je uz namazana. ona mi puka tiez ale to sa da identifikovat. puka aj ked nesedim tak to nebude nou.
28.05.2012 - 22:19:18
00
Viem, že to tu moc nepatrí, ale keď sme pri tej sedlovke...
Mne tiež "pukalo" :) ale nemohol som vobec identifikovať odkiaľ to pochádza lebo sa to ozývalo v celom ráme.nakoniec som zistil, že mám málo nafúkanú sedlovku (teleskopickú).Teraz mi strieľa jak raketa, ale nič nepraská :)
Zrejme mi tam prdlo nejake tesnenie, postupne z nej uniká tlak.
Možno to niekomu pomože...
Ale aspoň som postupne počas zisťovania spravil opakovanú generálku :D
29.05.2012 - 11:59:08
00
Pukanie je nevyspytateľná vec :-) Ja som na cesťáku snáď rozoberal, čistil, mazal všetko a skoro postrhával závity. Nakoniec som zistil, že pukajú osky kolies o pätky rámu. Pomohol jemný film vazelíny a pukanie je odstránené.
29.05.2012 - 13:07:34
00
U mna to boli povolene pedale - po dotiahnuti to prestalo. Teraz sa vsak jeden z pedalov tak zazral, ze ho uz neviem dat dolu :P a ani technik z Kubica sportu si s tym nevedel dat rady.
Okrem pedalov pukala aj sedlovka kvoli necistotam a ako Lord Klaymen a ini spominaju mozu to byt aj necistoty medzi osou kolesa a patkami. Ach, clovek vycisti bike a po jednom blatisom vyjazde sa to hned fajnovo rozozvuci :wasntme: ...
04.06.2012 - 15:05:24
00
svata pravda.. som zveday co zacne po fatraci... tyzden pred tym som konecne odstranil poslene puknutie :D
04.06.2012 - 15:49:22
00
kedze to neprestalo ako som pisal vyssie ani po osetredi HII tak prislie na rad zadny naboj.vyzera to ze moj zadny naboj je uz na odpis. kupujem novy vymenim a hadam to bolo to..
03.07.2012 - 17:30:06
00
matotope pedále je dobré riadne namazať vazelínou. Lebo oceľ sa po silnom dotiahnutí riadne zakusne do hliníkových kľúk a keď to ešte zaoxiduje, tak je to potom problém rozobrať. Nafest som mal dotiahnuté originál pedále na kupovanom horskom. Štandardný vidličák Tona sa otvoril chudáčik a putoval do šrotu. Povolili sme ich v servise len pomocou vidličáku na pedále s rúrkou na zväčšenie páky. Myslel som, že dolámeme bicykel, tak sa viditeľne celý krútil pri pokuse uvoľniť pedál. :whew: Na takýchto závitových spojoch vazelína pevnosti spoja nijako neublíži. Len pomôže pri rozoberaní...
03.07.2012 - 20:16:55
00
... po vymene zadneho naboja a prejdeni cca 6km ani puk. slo hladko az som neveril. jedine co ostalo je sem tam zavrganie sedadla ale to je o niecom inom. Tak som hadam pomohol.
12.07.2012 - 22:56:41
00
ja som sa s tym trapil vyse roka, skusal som vymenit zadne koleso za ine, premazat sedlovku(vratane vycistenia medzi sedlovkou a sedlom), popozeral ram ci niekde nahodou nezacina praskat, podotahoval spice, dokonca kupil novy stred(myslel som ze to je nim lebo bol na nom celkom pekny vakel), no a nakoniec stacilo vycistit a premazat pedale |(
12.07.2012 - 23:14:09
00
keyboard_arrow_up