Tie brzdy ony brzdia poriadne keď ich zahrejem riadne a nehám vychladnúť potom brzdia výborne ale potom zase začnú slabo brzdiť. Poraďte prosím !


A aké máš kotúče?aké shimano?to je široký pojem...ak 160mm tak pri dlhšom zjazde je jasné, že sa skor prehrejú a potom brzdná sila vädne, poväčšine to robí na kotúčoch SM-RT( to je iba moja skúsenosť), celkovo sú stavané 160 skôr na XC, ako na nejaké zjazdy.Potom by som už radšej šiel do min. 180, 185 mm, ako už bolo spomínané je tam väčšia páka, ale už do vyššej rady aspon SLX,popr. avidy GS3 ,tie sú celkom v poslednej dobe vychvaľované...ale samozrejme polovica úspechu je venovaná doštičkám, min.sintrovanými ktorými nič nepokazíš, ale sú aj iné metalické úpravy...
A ozaj ty tvrdíš že ti do spomínaných brzd vložil platničky shimano?to sa mi nechce veriť :D ty si si to overoval že tam skutočne sú?na T Draco by sa možno dali vyhrabať nejaké od Alligator, možno BBB, ale že by Shimano vyrábali komponenty aj pre iné typy brzd na trhu,to sa mi nechce veriť...ale kľudne ma oprav ak sa mýlim...
28.05.2012 - 01:57:34
00
ň Moja otázka je že či sa oplatí prípadne meniť kotúče a platničky za iné alebo rovno kúpiť iné brzdy ? Poraďte mi prosím !!!


Či treba meniť brzdy je iba na tvojom uvážení, ak nejazdíš nejaké dlhé výjazdy, prudké zjazdy tak sú tieto brzdy postačujúce, ale iba na rekreačné zameranie.
Ak ti možem povedať z mojich skúsenosti, mal som Tektá, ale aurigy comp a boli to také šmejdy, že to bolo utrpenie len pomyslieť že budem musieť voľakde brzdiť... :tmi:
doslova škrípali, vydávali zvuky ako keby bol kotúč obalený pieskom...prehrievali sa snáď už po 20 metroch.Dole kopčiskom som myslel, že si budem dávať chrániče a integrálu na hlavu aby som si nerozbil hubu. ;)
Vymenil som neskor povodné kotúče za XT 180, trošku sa to zlepšilo, ale prehrievali sa stále i keď trošku po dlhšej dobe ako predtým, ale na najaké dlhšie výjazdy som mohol zabudnúť, lebo kotúče sa stále pálili, fakt tie dosky tam boli úplne mizerné...A ešte k tomu mali zlé dávkovanie, čo bola jedna z príčin tohto problému.
Moja povinná výbava bola kus brúsneho papiera a sprej na odmasťňovanie...
Potom som ich vymenil za Avidy elixiry R.To sa nedá porovnať samozrejme je to úplne iná liga, ale ak máš zopár € navyše, tak skús porozmýšlať nad lepšími brzdami, na ktoré sa budeš mocť v každej situácii spoľahnúť.
O brzdách je tu veľmi veľa toho písané, tak ak sa náhodou rozhodneš pre zmenu, hľadaj, čítaj...uváž si koľko si ochotný do nich investovať a vyberieš si, len hlavne sa nepýtaj aké si máš kúpiť lebo ťa tu koždý zotrie, že máš hľadať...
Tak hodne zdaru :rock:
28.05.2012 - 02:28:01
00
..ak nejazdíš nejaké dlhé výjazdy, prudké zjazdy tak sú tieto brzdy postačujúce, ale iba na rekreačné zameranie.

hucanie/skripanie sa casom strati, ale vydrzia strasne malo
priklad, ba/kozi chrbat, padacik po zelenej na limbach, kratky usek, co to ma, 100m?, po popadane stromy cez chodnik, po zastaveni predny kotuc 200mm do cervena, zadny 180mm do cervena a dym, strmene mam fialove...pokial je usek, kde si mozu "oddychnut" alebo sa da brzdit prerusovane, tak to zvladaju, ale staci kratky strmak, a su kaput
05.06.2012 - 21:04:22
00
pokiaľ ti horia tak je zlá zmes na dostičkách rovno by som tam šlahol hydrauliky SLX sú teraz peckové .
10.06.2012 - 19:40:04
00
neslahnem tam nic, pekne si pohoria celu tuto sezonu
ale slx su v plane, vianoce? ;)
aj ked su trochen tazsie
10.06.2012 - 19:59:12
00
oliver99: tak v tom prípade sa daj poistiť. vieš na akú teplotu sa zohreje brzdová kvapalina keď hovoríš že máš "červené" kotúče? ona sa priam varí! jej bod varu sa postupom času znižuje a brzda sa zavzdušnuje!
10.06.2012 - 21:56:27
00
lusl, v malych karpatoch nemas vela usekov, kde ides dlhsie zadkom nad zadnym kolesom
ja len pisem, ake su ich hranice, tie uz poznam, a podla toho jazdim
10.06.2012 - 22:27:14
00
to nič nemení na tom čo som napísal.
11.06.2012 - 16:34:53
00
mohol by som sa opytat ci su dobre tieto brzdy tektro draco na teno bike http://www.kubicasport.eu/produkt/3244/Haibike-Attack-Rc--vybava-Deore---Xt--30rychlosti---RockShox/ vopred dakujem :)
18.06.2012 - 20:52:50
00
To su brzdy na dva prsty..su postacujuce,ale pokial potrebujes ist nejaky strmsi usek pomaly,tak sa poriadne nastlacas brzdovych pak..aj ked ja mam vpredu iba 160 kotuc.
18.06.2012 - 21:26:50
00
takze keby som kupil ten bike tak su aj tie brzdy k tomu bikeu postasujuce ? :)
18.06.2012 - 21:45:42
00
yakoo ti uz odpovedal
na "klasicke" jazdenie su postacujuce, treba sa s nimi ale trochu zoznamit, nie ze si to po kupe pustic dolu kopcom sedesatkou
19.06.2012 - 13:56:14
00
77Nm.. a to su akoze tie lepsie od draco
http://www.bikeradar.com/mtb/fitness/article/how-we-test-hydraulic-disc-brakes-24345/
19.06.2012 - 13:59:52
00
No ja mam tieto brzdy ak sa bavime o tych istych a ja s nimi nemam problemy.... akoze nemusim ich stlacat nejak ohromne aby som ubrzdil strmak ale to bude asi tym ze mam 180/160 kotuce :)
21.06.2012 - 13:11:46
00
nazdar mám tieto brzdy a zdá sa my že sa dajú stlačit "príliš" tzn: :)
stlačím páčku cítim že brzda brzdí a platničky dosadnú na kotúč ale páčka my ide stále zmačknúť ešte asi o 1cm ju zmačnem s nie velkou silou... prejaví sa to len ked idem napr. po ceste a zmačnkem tak necítim účinok hned po zmačknutí ale musím pritlačit a pripadá my to miestamy že to pruží viacej ako mechanické brzdy :D
a preto by som sa chcel spítať či je to normálne alebo treba odvzdušniť ...ú či sa stým dá niečo okrem výeny brzd spraviť
ak treba tak by som sa chcel spítať akú tú kvapalinu do toho treba kúpiť pomohol by nejaký ten link.
zohnal som si aj hadice + nádobku na tú kvapalinu, striekačku a všetky potrebné klúče podla návodu... :)
potreboval by som to súrne takže za každú radu som vdačný dakujem
10.07.2012 - 00:14:08
00
keyboard_arrow_up