Pred dvoma tyzdnami mi vhodili do schranky medzi letakmi aj kupon do kosickeho Intersportu na bezplatnu "3D počítačovu analýzu nastavenia posedu". Kedze ma manzelka trocha problemy s bolestou v krizoch (asi davno nepozerala do obcianskeho na datum narodenia :D :D :D ) pri dlhsich 40-50 km vyjazdoch, rozhodla sa vyuzit tuto moznost. Velmi tomu nerozumela co jej tam vysvetlili, tak som tam musel ist dnes ja, aby mne intepretovali zavery svojej analyzy. Vysledok bol-velkost ramu (Scott Spark RC 15,5")je OK, ma vraj dlhe kluky (175 mm), kratky prestavec (70 mm), sedadlo posunut o cm dozadu. Analyzuju to pomocou DV kamery a softwaru. Meraju rozne uhly noh, ruk a tela. Nieco o tom maju aj na svojom webe. Dostal som od nich video co natocili. Z videa som vyexportoval 3 obrazky na ktorych je vidiet v troch roznych polohach kluk. Manzelka ma 164 cm a kratke ruky. Kluky su asi dlhe (XTR zdedila po mne), kratsie je problem vobec zohnat. Spicku kolena ma v osi pedalu vo vodorovnej polohe kluk (obr.1), ale nezda sa mi koleno vysoko pri hornej uvrati (obr.2). Da sa z tychto obrazkov posudit ako upravit jej posed?

Prílohy:

Komentár súboru: kluky vodorovne
obr.1.jpg
obr.1.jpg 109.35 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: lava horna uvrat
obr.2.jpg
obr.2.jpg 110.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: prava horna uvrat
obr.3.jpg
obr.3.jpg 108.91 KiB thumb_up0thumb_down

28.05.2012 - 18:21:41
00
mne sa zda ,ze je na tom moc vzpriameno... vecsia hmotnost ide na zadok a krize... zvolil by som podlozku az 2 prec alebo skusit otocit predstavec ale zas tam foto nieje idealna pretoze predne kolo ma tusim dvihnute viac ako zadnee
28.05.2012 - 19:00:10
00
V hornej úvrati je koleno vysoko - ale to je dané dĺžkou kľúk... Tiež mám 175 mm kľuky, ale pri výške 178 cm a sú pre mňa dlhé (ideál by bol 170-172,5). Ale zvykol som si a nemenil by som.
Skôr by mala zdokonaliť techniku pedálovania, v dolnej úvrati by mala viac prešlapávať pätu - ale to by potom zistila, že sedí vysoko - teraz je to ťažko posúdiť.
28.05.2012 - 23:09:50
00
keyboard_arrow_up