To ani nie je pre chrtov. Na stranke Rohloffu sa kazdu chvilu objavi sprava o nejakom dobrodruhovi, co ide na biku okolo sveta. Na trikoch (lehocipedoch) sa pouziva snad len Speedhub, dokonca Rohloff vyraba custom verziu pre istu nemecku znacku. Rozdiel je samozrejme len vo vonkajsom plasti.
Podla mna, osudom Speedhubu je byt prevodovkou v centre ala Lahar, Zerode, a ine .... Mali by spravit light verziu pre DH s len 7 rychlostami a klasicku verziu so 14 rychlostami trochu odlahcit. Cena je brutalna to je pravda.
11.02.2011 - 21:41:36
00
Palo, tak tie minusy ma uprimne prekvapili. A to vsetky do jedneho. Ale najviac ta nizsia efektivita. Fakt to citit? Isty cas som sa pohraval s myslienkou na rebuild, ale potom som to nechal tak, lebo sa mi nechcelo stracat cas studovanim atd. a zda sa, ze dobre, ze som lenivy. :)
11.02.2011 - 22:44:07
00
a nieco podobne by nepomohlo?
http://www.bikeservis.com/stahovak-suntour-kaleny-p-614.html

alebo tam ma aj nieco na BMX pastorky http://www.bikeservis.com/stahovak-bmx4-d164z475mmkaleny-p-3428.html
12.02.2011 - 07:05:23
00
Ten od Suntouru by mohol sediet
12.02.2011 - 09:59:55
00
Palo to velmi trefne popisal, a ked sa zamyslim tak aj to prirovnanie s konarom zhruba sedi. :D
Este dodam ze na fulle za neskutocne prejavi vysoka neodpruzena hmota, tazko naladit tlmic aby to bolo citlive a zaroven aby sa omezila zotrvacnost toho hovadka, vadi to potom v nejakych kamenistych pasazach roletach a pod. Neprijemne je to aj na pevnaku pri skakani ale aj castejsie cvaknutie duse atd.

Ohladne rozhupavania fulla rohloff je vhodnejsi pre vysoko ulozene jednocapy alebo viaccapy s velkym chaingrowthom lebo jak padlo musis zachovat pomer 2.375 co je pri 16ke pastorku 38ka prevodnik. Su ale ludia co jazdia aj lahsie prevody a zatial bez problemu. Jedine co sa moze stat ze sa strihnu tie zatazove spojky, plastove valceky po obvode. Ale pomer 2.375 je povoleny aj pre tandemy kde vyvinuta sila je trosku vyssia.

Janovi dik za tipy skusim pomerat ale vyzera ze ten prvy by mohol sediet.
K tomu treba potom hodne pevny bic a hrubu silu/paku.
12.02.2011 - 23:59:28
00
Tiez ma prekvapuju tie odpory a skusenost PalaTT je sklamanim.V nemeckom Offenburgu som mal moznost povozit sa na kvalitnom lahkom HT-cku so speedhubom.Bolo to sice len cca 5 km po asfalte (aj vyzivne stupanie po mestskej dlazbe), ale pocit ziadneho "konara" za kolesom som nevnimal - mozno keby to bola riadna tura - vsetko slo lahko , hladko, bez zbytocnych pazvukov v zabere aj na volnobeh. Moznost radit bez pohnutia je super komfort.Ten naboj tam bol na mnohych maratonskych bikoch... podla vizaze ziadni turisti...
14.02.2011 - 11:25:01
00
Ale najviac ta nizsia efektivita. Fakt to citit?

Vyrobca udava ucinost 95%, len teraz neviem, ci pri porovnavani klasiku bral ako 100% alebo 98%.
Citit to urcite je. Bicykel sa celkovo javi ako malo "dynamicky" a viac sa pri slapani nadrem. Ten prejav nemusi byt sposobeny vylucne znizenou efektivitou, ale aj tazkym zadnym kolesom a spominanym narastom neodpruzenej hmoty na biku. Cast vplyvu teoreticky mozno pripisat aj terenu, kedze Rohloff pouzivam najma v zime, ked byva teren narocnejsi. V kazdom pripade pred kupou silne odporucam pripadnym zaujemcom, aby to vyskusali v terene na nejakej narocnejsej trase.

Ten kluc som pozeral uz predtym, nehodi sa, lebo vnutorny priemer je treba 28mm.
http://ragun.com/Rohloff/CNCabzieher.pdf
Ale toto http://ragun.com/Rohloff/MessingadapterNeu.jpg bezne dostat aj v nasim koncinach, je to nejaka standardizovana instalaterska redukcia. Stoji to 2.5E a da sa to jednoducho upravit aj doma.
14.02.2011 - 22:59:15
00
Zdravím,

Má niekto skúsenosť s nábojom Shimano ALFINE?
Po prečítani tohto vlákna som ho zo zvedavosti našiel a tá cena je oproti Rohllofu priaznbivejšia aj ked ma "len" 11s.

http://www.mastersports.sk/naboje-city-bike/naboj-shimano-alfinee-sg-s700/

Napadlo ma, že či by nestačil na FS biku len 8s náboj, ak by sa nechali na klukách najmensi a stredny prevodnik.
02.06.2012 - 14:34:40
00
Sami zda ze to nie je origos na MTB(nie som isty, teda prvageneracia) ale kombinacia s dvojplackoou by mohla byt v pohode. Skus si preratat prevodove pomery a provnat s kasikou.
02.06.2012 - 20:38:00
00
Alfine na rozdiel od Rohloffu ma len tenku osku ako klasicke konusove naboje, ked ju ohnes co sa da koncis. Zasukujes prevody a je mozne ze ani nedojdes (plati o 8s o 11s to neviem povedat ale vyzera ze oska je na stejnom principe) kazdopadne to neni urcene na real mtb ani gravity pouzitie.
Naviac ta vaha zadneho kolesa specialne na fulle sa ti nebude pacit.
02.06.2012 - 22:21:06
00
Začal som jazdiť na rohloffe s remenom, zatiaľ mám len pozitívne pocity. Žiadne opozdenie, alebo nevyuzitie výkonu nepociťujem. Je to tiché a veľmi príjemné jazdenie.
23.01.2015 - 09:21:27
00
Daj foto keď možeš.
23.01.2015 - 09:32:49
01
Rozhodujem sa že si určite kúpim rohlik, len musím našetriť. Aj tak mám krivú petku, ktorá je žial súčasťou rámu a teda neradí mi dobre ten prehadzovač čo tam mám. Momentálne tam mám klasiku 3x9, no aj tak tomu dávam dosť zabrať, často jazdím v extrémnych podmienkach najme teraz ked skoro vkuse prší a všade je blato.Snáť do roka sa mi dáko podarí našetriť a nejako to pretrpieť to čo mám.
22.06.2020 - 19:49:23
00
keyboard_arrow_up