Fatranský MTB maratón

02.06.2012
5. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Rajecké Teplice (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (99)
28Marosko2831kubo108peto88aJoNalena zdravotackaalfi1andrej25basebikerka40BlsnyBrudickbykivicarloscolonelczipooDancaZvde Fectdocentik19doubledurydynatomgbr8gebulaGreywolfi.bikericemanInstinctmorgenjamminjanci30jarkozecjaro4jnijohhhnyjohny691joziCCjozzjurajko1975KaskajakiriKockakocnerekvakobkvocolacobikeLubik_DKlubopetrovicLuboTNmachlicamartin.kovacikMartomatotopematurmaxxspMicequalmilos21miloš.h636milsumirec33Misqa12mravacMRKobororoborvaqpatronPETER1014Peter78proximityrado.tilandyRaverRBproRockstarRebelRoman_Zilinaromanxromixrt.bikersilvo824sinko8888sir PallosisiskicoolslavomirkStaniolsuperlight84syskatigeragontmaxTomino115Trancetritolunigenavankesvlado45vulpeculayoyoyurayzihadlo 5zuzu3011
milos21 spomenul,nevzdal som to.Akurát som si dnes spomenul aj na náš starší pokrik keď sme brázdili Rakúsko ako mladí cykloturisti a vždy po pauze na hrádzi tréner zakričal "na mučidla" a už sme vedeli že ideme ďaľej.


Naposledy upravil Kaskaja dňa 02.06.2012 - 23:00:11, celkovo upravené 1 krát.

02.06.2012 - 22:22:13
00
:) co je tota ANAKONDA ? Ja še dneškaj vytrapel asi vecej jak na minulým HORALOVI.

Musíš sa prihlásiť na dlhú a zistíš.(výživný singel)
02.06.2012 - 22:25:05
00
Mne GPSko na strednu ukazalo vyslap 1.750 vyskovych. Som sa riadne vytrapil medzi 31 a 42km, 'odflaknuta' prva obcerstvovacka ma potom odrovnala - chybala energia aj sol a naviac sa sekla prehadzovacka takze som zvysok odjazdil na 3 strednych kolieckach vzadu ... riadne som pokrizil retaz. Obcerstvovacka na 42km by sa mne zisla skor (nemala byt nejaka uz kdesi na 3x kilaku?!), ale holt asi inak nevydalo ... Inak nadnehrna trat, ked by obcerstvovacky boli kdesi na tych peknych vyhladoch, bola by to paradicka! A organizatorom ide velky palec hore :-) a mojemu krcu do stehna na poli 2 kilaky do ciela tiez hehehe
02.06.2012 - 22:32:45
00
výsledky

EDIT: aj s medzičasmi TU
02.06.2012 - 22:34:53
00
Ja dávam klobúk dole pred všetkými na 93km. Pekný "záhul" na nohy.Ani na strednej to nebola sranda,aj sa dosť fúkalo popri trať,kedže kamene dali kolesám zabrať.Možno sa mi zdá dobre,že sa kvalita maratónov dosť zlepšila. Cyklopizitívcom ďakujem,skvelá práca na organizácii.
02.06.2012 - 23:07:39
00
Dnes som sa riadne vytrapil na 58 km, na tie dlhe stupania som nebol pripraveny, uz po par km som mal tazke nohy+nevhodne pneu na blato (Maxxis Aspen)k tomu jeden minipad pri zjazde.Nakoniec som to mal pod 3:50 .
Pochvala organizatorom, znacenie bezproblemove, velmi dobre zvladnuty maraton ;)
02.06.2012 - 23:13:53
00
Moj prvy cyklomaraton, siel som 58km. Dal som si ciel dojst cely, pokial mozno do ciela, co sa mi podarilo. Aj vdaka hnedovlasej dievcine, co mi hodila tabletku proti krcom, ked ma chytili - novacikovska dan - tymto sa jej chcem podakovat.
02.06.2012 - 23:37:35
00
Trať náročná, to treba uznať, oranizácia vynikajúca, defektov veľa :-D
A čo sa týka značenia, nedá sa nič vytknuť. Keby boli všetky maratóny takto značené, môžme jazdiť ako na nemeckých diaľniciach :-)
02.06.2012 - 23:41:37
00
kedze som nakoniec nesiel ,tesim sa na forecky :)
02.06.2012 - 23:47:17
00
Tak aj ja sa pridam ku gratulacii. Perfektne organizacne zvladnuty maraton: znacenie na paradu, obcerstvovacky vybavene, ochotni ludia.
A k trati len tolko, ze som sa snad nikdy tak nevytrapil ako na vcerajsej dlhej. Nohy mi nesli, tepy nizko, nevedel som sa nakopnut. A tolko kriz, co som mal...aj som zvazoval, ze to po jednej mega dlhej zabalim. Ale spravil som chybu, ze som na obcerstvovackach nejedol a predposlednu som vynechal (prosto debil). A tak mi pekne krasne pred Anakondou jednoducho dosla para uplne. Som si v tych stupaniach pripadal ako turista, ked som sa tam tak motkal. Nastastie som bol sam a nikto nevidel to zufalstvo :lol:
Vzpruhu dodala az posledna obcerstvovacka, kde som sa normalne "nazral" a potom to uz slo. Dokonca som zacal stihat jedneho jazdca predomnou. Trat celkovo narocna. :y: :muscle:
Inak musim Terryho spucovat, za tie posledne lukove vyslapy tesne pred cielom. To bol cisty utok na moral. Kua, ze par km do ciela a samy kopec.
Inak samozrejme Anakonda a Vretenica boli jasnou topkou maratonu. Vlado, pekne ste to vyluxovali :-D
Statistika z Polaru: 93,8 km, 2811 m nastupanych.

PS: snad jedine minus bolo cistenie bikov. V tych radoch som to nevydrzal a hodil bike do auta tak ako bol. Je to ale dan za to mnozstvo ludi a podmienky na trati.
03.06.2012 - 06:27:04
00
no vretenica tam nebola ale nevadi...ja som si bike umyl pocas tomboly ked uz som mal vyhru vo vrecku :-) tie luky na konci boli horor som tam vypitchoval kazdemu kto bol pri trati :D
03.06.2012 - 07:11:40
00
Ku gratuláciam sa pridám aj ja, a ďalej chcem poďakovať jednému pretekárovi, že ma kúsok potlačil 6 km od cieľa, lebo sa mi zaplietla patka od prehadzovača do výpletu. Takže tlačenka posledných 6km a čas 7 hodín na dlhej ma celkom potešili na záložnom biku s 18 prevodmi, nepružiacou vidlou... . Na 3tej občerstvovačke nás chceli dokonca aj oženiť:D Takže palec hore.
03.06.2012 - 07:25:22
00
A ja som zil rok v domneni, ze ten druhy luxusny singel na ktory sa napaja z Anakondy, ked sa prekrizuje zvaznica je Vretenica. :tmi:
katko: luky :lol:
03.06.2012 - 07:31:55
00
taktiez dakujem za prefektne usporiadane podujatie,odviedli obrovsky kus prace od znacenia a cistenia tratí az po najmensi detail,vidno ze to robia ,od terryho-az po cloveka na obcerstvovacke, ludia, ktorí chápu a maju radi ,nielen ,tento sport... moja :bow: -patri aj vsetkym na 93-ke ste proste borci,ja by som umrel...ked som siel okolo odbocky a predstavil si co vsetko by ma este cakalo...
03.06.2012 - 08:26:36
00
skvelý maratón, občerstvovačky - saláma, syr, ovocie...napriek tomu som si dal pred druhou občerstvovačkou "sekanú" 8) - diera v plášti, rana ako z dela, za mnou išiel konnky, ktorý mi dal záplatu, ale nejak to nedržalo.Zdržanie 20 min, trochu mi to rozhodilo morál...Škoda, išlo sa veľmi dobre. Tak som udržiaval v "kóme" koleso až do 81 kilometra (4 občerstvovačka), potom som išiel po ceste z višňového do ciela -DNF.Ináč na 3 občerstvovačke som sa cítil ako Schumacher v boxoch na F1 - hneď traja okolo mňa, jeden maže reťaz, druhá dolieva ionťák, tretia ma kŕmi :lol: ..
Fotografov bolo hodne, takže som zvedavý na fotky, ale ten nečakaný blesk od toho fotografa v lese, to bol brutal....
Musím uznať, že dlhá trať bola fakt náročná, takto som sa nenarobil ani na minuloročnom dubnickom HARDe.
03.06.2012 - 08:40:42
00
keyboard_arrow_up