A mne zasa vydržal ten originál Shimano sajrajt (na HG73) asi 800km (ale viac cesty ako terén) a ani to veľmi nešpinilo. Teraz testujem FL Krytech a zatiaľ spokojnosť, maže ako má, všetko je čisté, len si treba zvyknúť, že reťaz je trochu hlučnejšia.
05.06.2012 - 05:27:42
00
lukas1997: skus namiesto tech. benzinu petrolej, je mastnejsi a nevysusuje tak. Len ho treba nechat odparit a retaz poriadne utriet.

Ten FL Krytech ozaj musel clovek brat so sebou, aby kazdych 20 km mohol mazat retaz. Pre mna na MTB nepouzitelne.

Na tie Shimano retaze davaju fakt nejaky sajrajt, skoro sa mi zahrckala pri prvom vyjazde.

So zelenym FL XC mi retaz vydrzala priemerne 1000 km, s FL Krytech okolo 900 km a teraz s cervenym FL teflon mam cez 1200 a stale jazdim.
05.06.2012 - 07:43:10
00
bedo, ak je trochu hlučnejšia, tak asi nemaže :) . A ten Shimano sajrajt funguje dlho a perfektne, akurát novú reťaz poutieram do sucha a sajrajt ostane len tam kde má. Inak mažem s YARROW Lubrichain Racing Wax. Kupil som plechovicu asi pred 1000 rokmi a nie a nie ho minúť.
05.06.2012 - 07:45:39
00
Ono je to iný zvuk, ako u suchej reťaze, reťaz nepíska, skôr si len tak "vrní". Ja si to vysvetľujem tým, že na povrchu zubov chýba ten tlmiaci sajrajt z oleja a špiny, takže je tam kontakt skoro kov na kov (len cez minimálnu vrstvu vosku). Ale čapy sú namazané dobre, pri ohýbaní článkov (vertikálnom, samozrejme :)) necítiť odpor.

Len pre zaujímavosť - takto vyzerá kazeta po jednom namazaní FL Krytech a prejdení cca. 100km, z toho asi 60km asfalt, 30km lesné cesty a 10km terén:

Prílohy:

Komentár súboru: namazané FL Krytech po prejdení 100km
kazeta100.JPG
kazeta100.JPG 439.73 KiB thumb_up0thumb_down

05.06.2012 - 08:00:34
00
bedo po tych 100km ti to necvirikalo?
retaz a kazetu mam tiez taketo ciste, len ten pocit z chodu je blby. a pocujem retaz.

dalsou vecou je, ze krytech je oproti oleju strasne tekuty, preto ho ide vela cez retaz hned prec uz pri mazani.
05.06.2012 - 12:19:13
00
Ako som písal vyššie, určite je reťaz počuť viac, ale nie je to žiadna tragédia, za ten pocit čistoty mi to stojí. :) Momentálne mi navyše niečo niekde jemne cvaká, takže reťaz vôbec nevnímam. Pre mňa je dôležitejšie to, že ani po tých 100km nepočujem pri točení pedálmi vzad taký ten zvuk brúsnej pasty.

Čo sa olejovania týka, lej to cez reťaz na kazetu, tej to neublíži a je celkom možné, že to stíši chod, keďže sa po zaschnutí vytvorí na zuboch vosková vrstvička.
05.06.2012 - 13:17:10
00
frank lucas: skus teflonovy olej, je to lepsie ako Krytech, ale po asi 50 km sa dostavi pocit suchej retaze, ale stale sa da jazdit. Tiez sa pomerne rychlo mina, je dost tekuty, retaz a kazeta su pomerne ciste po vyjazde, ale pravidelna udrzba musi byt, jazdim hlavne teren.
05.06.2012 - 13:20:05
00
teflonovy som mal davnesie. olej (bicyklovo-sijaci) mi prisiel lepsi. len casom ta cernota. preto som skusil krytech. skusim to, co mi napisal bedo s voskovanim a kazetou. zatial dakujem ;)
05.06.2012 - 17:06:29
00
chvilu pouzivam FL krytech. a neviem, ale podla mna to vebec nie je dobre. cestak, jazdeny v suchu a teple - teda minimum bordelu. predtym som mazal dakym oldschool olejom na bicykle a sijacie stroje. vydrzalo to aj 500km kludne len trochu zasieral system. tak som skusil krytech, aby som nemusel cistit. bol som s nim zatial 100km vyjzd, tam zlyhal uplne.. poslednych mozno 30km cvirikala retaz ako asi nikdy. pri 45km vyjazde s doslednejsim sledovanim spravania sa retaze - po 20km prve naznaky, ze nieco nie je v poriadku, ku koncu vyjazdu uz blby pocit z retaze. neviem, ci nerobim daco zle, ale aplikacia taka ista, ako ten na sijacie stroje.
moj zaver je, ze sice nespini, ale ani nemaze.. este mu dam sancu.(aspon, kym ho neminiem)

neviete poradit daco, co nespini, ale maze aspon na tych 300km na cestu v skoro idealnych podmienkach? dakujem.
Mám tie isté skúsenosti s Krytechom. Po výmene reťaze (už to potrebovala) je to však niečo úplne iné... Je trochu hlučnejšia, ale v pohode vydržala na jedno mazanie dva výjazdy. Ten druhý bol síce kratší (dohromady cca 150 km), ale prvý skončil v daždi a Krytech je len do sucha.
05.06.2012 - 17:29:03
00
aj nad tymto som uvazoval, ze na retazi moze byt nejaky pozostatok stareho mazadla a tym vosk neprilne tak, ako ma. (aj ked retaz bola zhodena do cyklostaroveho kupela. (s benzinom uz vobec nerobim)
05.06.2012 - 17:36:46
00
teflonovy som mal davnesie. olej (bicyklovo-sijaci) mi prisiel lepsi. len casom ta cernota. preto som skusil krytech. skusim to, co mi napisal bedo s voskovanim a kazetou. zatial dakujem ;)


Este popr. skus vyskusat toto: http://www.kaktusbike.sk/tf-2-400ml-spray-1961 Planujem do toho ist, ked sa mi minie moj terajsi olej, co bude asi buduci tyzden :) http://www.suncycle.sk/sk/produkt/olej-finish-line-teflon-240ml-sprej/485
05.06.2012 - 17:39:28
00
presne ten tf2 som mal. ale sprej uz nie. flasticka je lepsia vec.
05.06.2012 - 18:10:49
00
presne ten tf2 som mal. ale sprej uz nie. flasticka je lepsia vec.


Preco sprej nie? Ci sa to zle davkuje?
05.06.2012 - 18:22:21
00
TF2 je klasika, tú som používal asi tak od roku 2003 doteraz. Vyčistí a nepoškriabe. :-) Ehm, teda namaže slušne, ako všetko teflónové, ale aj bordel chytá slušne. Reťaz je síce tichšia, ale aj špinavšia. Obávam sa, že mazanie, ktoré by bolo "tiché", účinné a bezúdržbové neexistuje. "Pick any two", ako vravia Amíci.
05.06.2012 - 18:31:00
00
TF2 je klasika, tú som používal asi tak od roku 2003 doteraz. Vyčistí a nepoškriabe. :-) Ehm, teda namaže slušne, ako všetko teflónové, ale aj bordel chytá slušne. Reťaz je síce tichšia, ale aj špinavšia. Obávam sa, že mazanie, ktoré by bolo "tiché", účinné a bezúdržbové neexistuje. "Pick any two", ako vravia Amíci.


Hehe, ved skusim a uvidim, co to bude, ale urcite to nebude chytat bordel tak, ako zeleny FL XC, kedy som domov doniesol snad aj pol lesa :) Pokial bude ta TF2 nanic, vratim sa nazad k cervenemu teflonu FL :)
05.06.2012 - 18:46:45
00
keyboard_arrow_up