Oravský cyklomaratón

09.06.2012
6. kolo - Cyklomaratónska séria
3. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Dolný Kubín (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_Biker_28Marosko288peto88aJoNalfiretoandrej25basebikerka40Boothbucinajandocentik19dodopFlakynoicemanjanek24jarko22jaro180KaskajaKockaKTM-145Lubik_DKlubos73macejkomagic7maro211111maturmaxxspmichael_fourtyfourmijatmilos21milsuminco87mingusnomadpatronpeet-mtpekkorado.tilandysano.tsinko8888StaniolStrezosuperlight84syskaTomino115unigenavulpeculazihadlo 5
Pomohla, v Kraľovanoch na stanici som ju zbaštil (asi trochu neskoro) :D
10.06.2012 - 19:07:09
00
v reporte od milos21 je link na peknu galeriu
10.06.2012 - 19:32:00
00
To už to tam je? Sakra, to je rýchlosť červo :D
10.06.2012 - 19:47:36
00
jj druhý fotografovia nech si zoberú príklad aby taký netrpezlivý ako ja mali čo prezerať, inak pekný report :)
10.06.2012 - 20:04:19
00
nomad... som obdivoval ten tvoj gramarsky presmyk na oravskych stojkach :)
10.06.2012 - 20:07:56
00
aj ja som si ťa všimol keď si ma obiehal ale prešmyk išiel do **** preč a kúpim normálne vodítko http://www.krabcycles.sk/Komponenty/voditko-retezu-Graft-Shaman-Racing ku koncu som ho roztrhal reťazou :D
10.06.2012 - 20:23:38
00
Ja som obdivoval tiež ten jedno prevodník, ale nie v stojkách, ale v rýchlych zjazdoch, ja som mal maximálku 58,4 a na prevode 32/11 by som teda nevedel točiť :-D
10.06.2012 - 20:56:59
00
maximalku som si neresetoval ale keď som predbiehal po námestí jedného juniora tak tam som šiel cca 53 čo som si všimol na tachometri a ešte malý rozdiel, ja mám trošku väčšie koliesko ;)
10.06.2012 - 21:02:30
00
Ale väčšie koliesko zase až tak veľa nespraví :-D
10.06.2012 - 21:41:59
00
Ahojte ... Som Oravcan a sice aj ked som siel len trat do pohody tak musim nadmieru pochvalit nasich chlapcov co sa postarali o nasu pohodu a "bezpecie" na trati . Skratka organizatori si makli a vsetko bolo dokonale od startu , vyznacienie tras , v cieli dobra muzika, "skakaci chlapci" ... skratka super a bud. rok idem urcite na kratku ...
10.06.2012 - 21:46:46
00
Zjavili sa fotky na cyklo.sao-tatry.sk:
http://www.cyklo.sao-tatry.sk/zobr_foto.php?ake=05&l=sk&akyrok=2012
celé to je zle! tretina fotiek je zo skákania na rampe a pretekárov v celej galérii pomenej :( :n:
10.06.2012 - 23:08:19
00
No zial, tentokrat to casovo nejako nevyslo ist fotit na trat a navyse sme museli z rodinnych dovodov odist skor, tak fotky len z ciela... nabuduce to snad vyjde lepsie
10.06.2012 - 23:57:58
00
Tento rok som si Oravský maratón užil.Je to pekná trať,tak som si povedal prečo si ho nedať dvakrát.Čo sa týka trate,značenia a v neposlednom rade občerstvovačky nemôžem nič vytknúť.Až na ten stop time,nevedel som o ňom.Až keď mi v Malatinej kričali z občerstvovačky že poď poď to dáš som pochopil že som to stihol len o chlp.Dlhá pre mňa ako hobíka bola výzva,pozametal som chvost ale za ten pocit v cieli to stálo.(premiera na poslednom mieste v kat.) Pre Rada to bolo naozaj nespravodlivé rozhodnutie,podľa času jeho príjazdu na Malatinú ma celé druhé kolo dobiehal a určite by si zaslúžil min.bodové ohodnotenie za svoj výkon.
Ďakujem oravákom za super strávenú sobotu,snáď o rok sa vidíme opäť.
10.06.2012 - 23:58:12
00
Premiéra na OCM (a Orave vôbec) dopadla nad očakávania, hoci všetko mohlo byť inak... Ak by som nemal dopredu dohodnuté ubytovanie, tak určite ostanem doma a nad počítačom nadávam na ne-presnosť predpovede počasia. Nakoniec, počasie bikerom prialo a nezmokli sme, blata nebolo veľa. Pravda, trochu to prešmykovalo do kopca. Ak by som však nebol lenivý, dal na rady skúsenejších a prezul zadný semislick za niečo zubatejšie, bol by som tie tri-štyri úseky možno vyšľapal v sedle a netlačil. Dole kopcom som si po pár "harakiri" spomenul na zimné jazdenie a na blate brzdil len zadnou brzdou a ajhľa, zrazu to šlo lepšie.
Trať bola podľa mňa nádherná. Ja lúky "môžem" a ak sa k tomu pridajú nádherné výhľady do dolín a na kopce po okolí, nemá to chybu. Uvedomil som si ten rozdiel, keď na iných maratónoch po 1500 m od štartu vojdem do lesa, v polovici je dáky vysoký kopec z výhľadom, potom zase leslesles a 450 m pred cieľom konečne stromy zmiznú a objaví sa denné svetlo. Toto bola príjemná zmena.
Organizátorom patrí vďaka, najmä za všetko. Registráciu som absolvoval v piatok večer, čo sa dialo v sobotu ráno neviem. Občerstvovačky boli dobre zásobené aj organizované (jeden banán rovno do úst, druhý do vrecka, doplniť fľašu a makáááj ďalej), značenie bez zaváhania. Veľmi sa mi páčilo, že prvé km sa šli po asfalte a do kopca, takže pred prvým vážnym nájazdom do terénu bol pelotón už trochu zoradený a nevznikali zbytočné kolízie.
Môj čas v cieli bol nakoniec lepší, než som predpokladal, ale viac ma potešil syn, ktorý skončil v detských pretekoch 4. "Ocko, a ty prečo niekedy nevyhráš?" :D

Orava je krásna.

Na záver ešte jeden typ na perfektné ubytovanie, hlavne ak máte malé deti http://www.belez.sk/.
11.06.2012 - 08:01:42
00
Ahojte, kedže som jedným z organizátorov, a zároveň som pretekal videl som ten pretek z oboch strán, a veľmi mapotešili Vaše pozitívne reakcie, naozaj dakujeme. Chceli sme nízkym štartovným odmeniť Vás všetkých a urobili maximum aby sme peniaze získali inak než od štartujúcich. Podarilo sa sponzori pomohli. Zopar z Vás má výhrady k lúkam, a iným sa páčia, je to logické a je to zmena oproti lesom. Teraz by som chcel na pravú mieru uviesť informáciu so Stoptimom. Dali sme ho niekolko mesiacov vopred do propozícií, takže to nebolo o tom, že si niekto zmyslel. Trať nebola pomalá od blata o čom svedčia rýchle časy. Stoptime nebol 10 km pred cielom, ale podla môjho Garminu takmer 15 km / na 120 km Salzkamergutu je to 22 km , teda porovnateľné / , nie je pravda ako píše Rado, že z občerstvovačky sa ide do ciela dole, spomeňte si na Panelku a pucovský kopec, či zvlnenú luký a nie najlahší zjazd do mesta. Okrem toho Rado mal veľké problémy s plaštom a naozaj by možno išiel polovicu trate pešo, a to by siel 2,5 hodiny. Dôležitá vec, v piatok sme na tú tému s Radom diskutovali a teda o všetkom dobre vedel. Dôvod prečo sme už v minulosti Stoptime zaviedli, je ten, že na trati máme rozmiestnených takmer 70 ľudí a sú na nohách od 6.00 čo zmanená, že majú za sebou takmer 12 šichtu v teréne a može byť 30C alebo lejak, a tak ich , aj pretekárov chceme ochrániť. Verte tomu, že sme radi ked Vás príde čo najviac a vážime si každého, pravidlá sme určili vopred a nebol to výmysel jedného človeka. Teším sa na budúci roka Vašu účasť
11.06.2012 - 10:25:53
00
keyboard_arrow_up