joko: moc by som na nich nezarobil, a keď tie poniaze dám s tým čo mám našetrené tak za to aj tak nekúpim kvalitné kolesá možno tak s bazaru :envy: ;( jedine že by si ma zasponzoroval :!: :D :D
20.06.2011 - 21:50:33
00
Somarina dat cely vyplet dole z kolies a nahodit to znova? Preco hned vsetko predavat, ked uz pomaly vies, kde je ta chyba :)
20.06.2011 - 21:55:05
00
Moze to robit aj ventil ked sa pri otacani kolies ak zrychlis dotkne rafiku.Mal som to na carbonovych kolesach a tak som tam dal jemne z prstu trosku silikonu.To pukanie sa ozyvalo v celom rame.
20.06.2011 - 22:07:21
00
nepredavam, prečítaj si príspevok od joka to som písal jemu ;) . A prepliesť nie to si ma zle pochopil ja som chcel dať dole pásku s ráfika a do otvorov kde su hlavicky nitov kvapnut bud silikon alebo wd len sa bojím že by sa začali povolovať = rozcentrované koleso atď.
Mne sa tie kolesá páčia a na lepšie tak skoro mať nebudem tak ten problém vyriešme.
Na ventil trocha silikónu (sprej-mazanie) ? zajtra vyskúšam a napíšem (mal si na tých karbonoch na ventilku skrutku ? a pritiahnutú dobre ? lebo ja ten ventilok mám dosť na pevno nemám pocit že by mohol búchať o ráfik ale môže byť vyskúšam- diky za radu).
20.06.2011 - 22:13:55
00
Ked si sa dostal k tomu, ze to bude nieco s kolesom, tak pokracuj dalej.
1. Dole plast, dusu, pasku a skontrolovat rafik zvnutra
2. Otvorit naboj a skontrolovat loziska
Vela moznosti uz nemas :)
21.06.2011 - 09:23:03
00
Podobny problem som mal a stacilo dotiahnut naboj.
21.06.2011 - 09:37:41
00
ja som sa tiez nevedel zbavit pukania a po dlhom case som zistil, ze tie zvuky vydava mala prasklina v zvare sedlovej rurky a zadnej stavby (ram bol v zaruke, v duratecu to pekne opravili a este som prisiel ku komplet novemu nastreku).
skus pozriet ci nemas niekde prasknuty rafik
21.06.2011 - 10:28:52
00
Na ventil trocha silikónu (sprej-mazanie) ? zajtra vyskúšam a napíšem (mal si na tých karbonoch na ventilku skrutku ? a pritiahnutú dobre ? lebo ja ten ventilok mám dosť na pevno nemám pocit že by mohol búchať o ráfik ale môže byť vyskúšam- diky za radu).[/quote]

Na vyssie rafiky su bud redukcie (predlzovacie) alebo su ventilky bez zavitu a mozu klepat o hranu rafiku. Kolega ho zrejme vytesnil silikonom, ja som ventilok omotal par vrstvami izolacky.
Ak mas ventilky so zavitmi a su pritiahnute tak asi nic.
21.06.2011 - 20:56:31
00
Mam obycajne Mavic aksium kolesa najazdene cca 5tisic km,prednedavnom mi zacalo v zadnom kolese nieco pukat avsak len pri prvom zabere alebo ked podskoci bike na nerovnosti tak prvy zaber znova puk.Dotiahol som kazetu no nepomohlo to moze to byt loziskami?Poradte prosim dik
11.06.2012 - 12:08:28
00
Jak pozeram tak pozeram no tych odpovedi a rad je tu neurekom tak dik chlapci, skvele forum. :D
12.06.2012 - 10:12:36
01
mozu to byt spice...patka prehadzovacky,upinak, lozisko,
12.06.2012 - 10:22:51
00
Vcera som to chcel dat do servisu pozriet,kamos ktory to vlastni hned skonstatoval ze loziska,no Mavic nerobi ani nema ich komponenty vraj nech skusim obchod s loziskami no hej ale ake tam idu? Ja osobne mam pochybnosti ze su to loziska preto sa pytam tu na fore ci to nemoze byt nieco ine.Co tak orech alebo podlozky pod kazetou?Ono to pukne len pri prvom zabere ked tocim tak ok alebo ked zmenim rytmus sliapania tak puk.
12.06.2012 - 12:33:34
00
Jediná možnosť, ako to zistiť je, že to budeš postupne rozoberať, pri tom prečistiť, premazať a nastaviť. Po ráme sa "pukanie" veľmi dobre šíri a ťažko presne zistiť čo konkrétne to robí.
Ako ti písal zihadlo - patka prehadzovača je prvý adept, jednoduchá záležitosť na rozobranie a premazanie, potom by som skúsil sedlo a sedlovku a potom tie ťažšie veci ako ložiská zadného kolesa, kľúk...
12.06.2012 - 16:34:59
00
mne uz x-krat pukal zadny rychloupinak..
12.06.2012 - 16:45:45
01
Skusil som to dat na stojan a krutit pedalmi a aj tak to puka aj ked tam nesedim.Zvuk jednoznacne ide z naboja,kazety.....Skusim ako ste radili postupne vylucovaciou metodou.Inak ak by to boli loziska ako by sa to spravalo? Nejake vrzganie pri zatoceni kolesa?Mne to ide hladko bez skripania ci drhnutia,preto si myslim ze loziska su ok.Aj tak dik za rady.
12.06.2012 - 18:45:22
00
keyboard_arrow_up