http://www.bike-prague.cz/ - v ramci IMS

neviem ci je to prvy rocnik ale ak nie bol uz niekto? co ocakavat od dlhej trasy?
13.06.2012 - 13:03:19
00
Ideš tam?
13.06.2012 - 13:23:56
00
tuto akciu a jej popis na oficialnej stranke treba presunut do vtipkara...nic ine si to nezasluzi...a davat to v ramci IMS :headbang: ...mozno by mohli byt body z "dlhej" 60 km rovnake ako z dlhej Salzky 211 km...
13.06.2012 - 13:51:16
00
ideme ano.
13.06.2012 - 20:23:29
00
tuto akciu a jej popis na oficialnej stranke treba presunut do vtipkara...nic ine si to nezasluzi...a davat to v ramci IMS :headbang: ...mozno by mohli byt body z "dlhej" 60 km rovnake ako z dlhej Salzky 211 km...

Prečo do vtipkára. To že dlhá na maratóne nemá 100km a prevýšenie 3000m, neznamená že to bude zlá akcia. Ak to bude dobre zabezpečené môže to byť celkom fajn. (dúfam, že stax napíše dojmy)
V rámci IMS to asi nahradilo Šelu, čo bol určite v obtiažnosti iný level (ako sú aj Salzka, Horal, Istebna ...)
Z môjho pohľadu je to podobná situácia, keď zrazu pribudol do IMS ďalší maratón na Slovensku (mimo Horala) a inde nie.
13.06.2012 - 20:39:47
00
tak prvy rocnik za nami a musim konstatovat ze na velmi vysokej urovni.
v piatok prezentacia rychlo a hladko, funkcne tricko craft v cene 600KC pri startovnom 300KC bolo prijemnym plus.
vecer sa trochu pomotat po prahe a vytocit na biku nohy hore na petrin, ked ho pan bakalar tolko krat spominali...
rano v klidku kedze start bol 11.00 a ubytko 400m od startu. 10:40 sme sa zaradili na start zhruba niekde v polovici startoveho pola.
z faktu ze startovali obe trasy (35km, 60km) naraz som mal trochu divny pocit, ale prve 3 kilaky do kopca po 1 uzavretom smere 4prudovej cesty 1027 naraz startujucich bikerov celkom pekne utriasli. prva obcerstvovacka na 9tom km celkom luxus ktory ostal odignorovany. pred 2hou obcerstvovackou prvy pekny singel. 2ha obcerstvovacka na 16tom km, banan + nejake pitie. doteraz trasa v podstate sucha obcas nejaka mlaka, rychly suchy zjazd sa meni na slusnu paniku bikera predomnou, ked sa suchy zmenil na smyklave blato s kamenmi. tych par kvapiek co na nas padlo v piatok vecer, na tomto mieste zrejme bolo v OVELA vacsom pocte. biker predomnou to nakoniec neustal a lahol... zjazd sa zmenil na relativne strmy vyslap po mokrych kamenoch, pozerajuc na pady predomnou v takmer 0ovej rychlosti, hura cast tlacit. nasledujuca pekna kulturna xc vlozka sa ku koncu zvrhla a moj pud sebazachovy veli koniec zjazdu tlacit. este chvilu po peknom jazdivom singli, prejazd cez most a zhruba 5km dlhy presun popri rieke pod podla profilu najtazsi vyslap. profil nekecal, prva cast pekne z ostra na 1-3 prevode a bolo uz len horsie. poslednych 500m bol problem bike aj tlacit... 3tia obcerstvovacka moje standardne menu, pitie + banany. ked som to zbezne pozrel bolo tam vsetko, co na obcerstvovacke byva. 2/3 vyslapu na cukrak za nami chvilu po rovine krasnym prostredim a cas dorazit tento vyslap. sice strmy ale s dobrym podkladom. zjazd z cukraku bol jediny usek, na ktory som nasiel referencie na ceskom bike-fore v zmysle ze je velmi o hlave a srdci a to ze ho organizator pred startom snad 5x spomenul ze je fakt nebezpecny ma naplnalo respektom. nakoniec to bola velmi prijemna odmena za predchadzajuci vyslap. po moste opat cez rieku, 4km presun popri nej. dalsi vyslap cast z neho na asfaltovej stene, niektori tlacia, niektori si to ulahcuju jazdenim zo strany na stranu. na vrchole stupania 4ta obcerstvovacka 42km za nami. jedlo pitie... dalsie single hore dolu... zjazd na 47km blato kamene korene preverenie techniky a odvahy na konci brod... napojenie sa na trasu ktora sa na zaciatku sla v opacnom smere opat blatisty usek tentokrat do kopca. predtym odignorovana obcerstvovacka teraz potesila, 9km do cielu po sirokych otvorenych prejazdoch - dan za start v 100vezatej. netradicne do cielu do kopca a 62km za 3:12 za mnou.
po dojazde odovzdat cip, umyt bike, strava, rychle vyhlasenie vysledkov, tombola.

v skratke - maraton mal vsetko co ma podla mna maraton mat. rychlu a bezproblemovu prezentaciu, start bez stuplu (aj ked startovalo 1027 bikerov), pre mna bezproblemove znacenie (aj ked som pocul ze spica si dala to najhorsie tlacenie 2x kedze niekto preznacil trasu), trasu na ktorej bolo vsetko, rychle prejazdy, rychle zjazdy, single, korene, kamene, blato. relativne rychle umyvanie bikov, VELKY pocet organizatorov na trase.

prevysenie 1200m na 60km moze zvadzat na podcenenie tejto akcie ale bolo to vselico len nie zadarmo a ak to mam porovnavat napriklad so Salzkou - pre mna to bol zabavnejsi maraton kedze som jeden z tych ktorych az tak nebavi spravit 1200 vyskovych na 11km po monotonnej sirokej sotoline za hodinu a pol a potom si to po podobnej sotoline zozjazdovat...

5x obcerstvovacka na 60km velke plus v teple ktore v sobotu bolo.

este 2 poznamky:
na obcerstvovackach nemali olej na retaz a boli velmi prekvapeny ze si ho niekto vobec pyta.
tombola by bola pre ludi ktori na maratony chodia kvoli nej velkym sklamanim. 5 zmysluplnych cien v podobe bikovych rukavic, nejake poukazy ku dietologovi ktore vyhrali ludia ktori ich zjavne nepotrebovali :D a zlavy na treningove plany a hotovo. osobne tento styl tomboly preferujem pred zvysenym startovnym.

je tento maraton z tych na ktory treba ist kazdy rok? skor nie. oplati sa ho zazit v tohtorocnej podobe aspon raz? urcite!
18.06.2012 - 00:01:18
00
:y:
18.06.2012 - 07:40:28
00
pekne napisane
18.06.2012 - 10:33:31
00
:bow:
18.06.2012 - 17:35:19
00
stax: :y:
18.06.2012 - 18:35:18
00
stax pekný report :y:
18.06.2012 - 19:56:46
00
keyboard_arrow_up