menit takto roky dozadu poradie je podla mna blbost, proste ak aj niekto nieco mal a nenasli mu to kym dosli do ciela tak by mu to vitazstvo mali dat a neriesit uz. to je podobne ako keby sa policajti teraz zacali rypat vo vsetkych starych pripadoch a menit vysledky, tiez to nikomu nepomoze. a ak dakoho odsudili a po 10 rokoch mu povedia ze sa pomylili tak tiez z toho nebude nadseny, rovnako ako ked niekto vyhra len koli tomu ze by posunuli vysledky spred 10r
14.06.2012 - 22:39:15
00
Ak by bol Armstrong talian tak by skoncil ako Pantani.Ale on si dokazal najst silnych sponzorov a ty mu to vsetko financovali a mozno aj uplatili xxx ludi aby sa vsetko nejako dalo do poriadku.Co som cital viem ze sam Amstrong financoval antidopingovy zvaz dost vysokymi ciastkami ktore boh vie kde skoncili:)Korupcia je vsade a v sporte su veeelke peniaze takze urcite to nebude vsetko tak ako prezentuje sam velky dominator.
14.06.2012 - 23:07:30
00
Ono to cele zacalo po Floydovom priznani - federali vysetrovali zneuzivanie statnych penazi (sponzoring US Postal), ziskali mnozstvo dokazov, vyjadreni pod prisahou atd. To sa tiahlo uz tusim ale 2 roky. Avsak nedavno bolo toto vysetrovanie zastavene, vraj sa nic nepotvrdilo (ich nezaujimalo ci LA dopoval, alebo niekto iny, len ci sa zneuzivali peniaze). Aj toto vyhlasenie uz bolo opradene tajomstvom, lebo tak rozhodol jeden z vysetrovatelov a ostatni boli proti.. Avsak vsetky zhromazdene dokazy nasledne prevzala USADA, ktora vysetruje naopak iba doping. Uricte v tom spise boli zaujimave veci ked sa do toho teraz tak odvazne pustili. LA ma tusim do 22.6. cas na vyjadrenie. Vraj aj on bol prizvany vypovedat pod prisahou, avsak ako jediny odmietol (Hamilton, Floyd, Hincapie, Andreu a dalsi asi vymenou za imunitu rozpravali). Uvidime co z toho nakoniec bude, ale povest cyklistiky to pekne zrazi dole v ociach laickej verejnosti. Ak sa vobec zacne uz realne spochybnovat ze celospolocensky znama hviezda LA je podvodnik...
14.06.2012 - 23:29:31
00
Korupcia je vsade a v sporte su veeelke peniaze


Šport je to čo sa robí pre radosť z pohybu.
to čo niekto robí pre peniaze nemá so športom nič spoločné.
15.06.2012 - 08:24:41
00
Šport je to čo sa robí pre radosť z pohybu.
to čo niekto robí pre peniaze nemá so športom nič spoločné.


Su profesionalni sportovci - predpoklad je, ze maju ten dany sport radi - su za to plateni - je to ich zamestnanie - takze to robia kvoli peniazom.

To co niekto robi pre peniaze ma na profesionalne sportovej urovni teda spolocne viac ako dost, na amaterskej mas pravdu ..
15.06.2012 - 09:18:07
00
Skor ma mrzi aky dopad to moze mat na LAF. Vitazstva boli davno, mna uz netrapi co vyhral. Skor ma zaujima, co sa snazil dosiahnut s Livestrong. To je zodpovednost.
15.06.2012 - 13:22:06
00
tak ako napisal martink, skor ma trapi osud LAF ktora je aspon k niecomu dobra. ci niekto sypal pred xy rokmi je mi uplne jedno, o vrcholovom sporte nemam ziadne iluzie. a rovnako ovela viac ma trapi doping v amaterskom sporte ako v tom profi ( ale to je na inu a dlhsiu debatu )

a co sa vyriesi ked vyskrtnu LA z tabuliek? to by ich museli premazat tie tabulky asi riadne. a samozrejme nielen cyklistike...a to nie som ziaden fanusik LA
15.06.2012 - 14:33:01
00
jeho oficialne prehlasenie
http://lancearmstrong.com/news-events/lance-armstrong-responds-to-usada-allegation
15.06.2012 - 14:56:00
00
Zaujimavy clanok:
http://www.opposingviews.com/i/sports/other-sports/usada-s-travis-tygart-plays-prosecutor-jury-and-judge-lance-armstrong-case#
21.06.2012 - 22:32:48
00
"Zachary" ako lekar by ste mohli chytrakom mozno ak mate chut vysvetlit ze tym ze LA podstupil chemoterapiu sa v jeho svaloch netvori tak velke mnozstvo kyseliny mliecnej ako ostatnym pri rovnakom zatazeni:-)))a to by mohlo tiez viest k tomu preco bol lepsi ako ostatni a celkovy pohlad na zivot po prekonani rakoviny tiez urcite zohrava velku rolu!!!Ullrich vyhlasil raz velmi mudru vetu:kto je cisty nech hodi kamenom - placu a spievaju len ti co sa boja o robotu!!!!
25.06.2012 - 13:53:54
00
mozno placu a spievaju ti,ktori sa boja slobody,kedze vypovdat pod prisahou s lzou je v statoch suce na 20 rokov vazenia
25.06.2012 - 14:01:45
00
je telo sportovca schopne 3 tyzdne v kuse den-co-den mat taku zataz po dobu 4-7 hodin ? Masazou to nebude, ze su schopni sa postavit na start dalsi den.

je, resp bolo.. alebo sa hromadne sypalo aj v 20-30-50 rokoch? a ďalšia vec je že neverím že sypú všetci doradu, a tí to odjazdia aj keď nie na bedni..
26.06.2012 - 07:54:43
00
:-) ale tých X rokov mali oveľa menšie priemerné rýchlosti = menšie tempo.
27.06.2012 - 00:28:17
00
.. ze LA podstupil chemoterapiu sa v jeho svaloch netvori tak velke mnozstvo kyseliny mliecnej ako ostatnym pri rovnakom zatazeni..


takže absolvovať toxickú chemoterapiu pre onko-ochorenie je vlastne tiež doping a výhoda? :clap: :headbang:
btw. o ničom podobnom v súvislosti s tvorbou laktátu som ešte nepočul..

tak ako bolo uvedené vyššie - netvrdím že nikdy nedopoval.. neviem to potvrdiť ani vyvrátiť .. ale v kontexte vyššie uvedených tvrdení je mi to osobne jedno /ak dopovala väčšina ../
27.06.2012 - 05:55:29
00
Ja si myslím že Lance nedopoval preboha keď niekto si prežije životné dno to jest jeho rakovina a napichal by si ešte do seba nejaký doping alebo robil transfuziu, tak by bol fakt blázon. Aj keď by to bola pravda, že dopoval a dopovali ostatní aj tak bol najlepší :D. Lance znamená pre mňa vela práve kvôli Laf a jeho pomoci ľuďom či už dopoval alebo nie proste je to pán :) A tiež dosť trápne obviňovať po 7 rokoch niekoho z dopingu a tiež to dosvečujú takí ludia ktorí boli obvinený a aj im zobrali nejaké výhri
10.07.2012 - 21:36:23
00
keyboard_arrow_up