Doplnam len link na starsi prispevok o trase chata pod Suchym - Hoskora - Klacianska Magura, aby to tu bolo pokope a nemusel som to hladat v historii :)
post169224.html#p169224

Zokruhovat tento usek aj s Martinkami by bolo zaujmave. Co ty na to Bobris?
02.07.2012 - 09:47:40
00
zaujimave to je, keby sa miestny borci vyjadrili ci ten neznaceny chodnik je aspon trochu zjazdny, lebo vrstevnice su tam dost nahusto.
02.07.2012 - 17:43:52
00
No ja som tam isiel po zvazniciach cez Janosikovo, Hoskora - toto je zrejme o nieco dlhsie (lahsie) ako z Klacian. Kedze som zo ZA a nechcelo sa mi naspat znovu cez Saracniky (sedlo Javorina), tak som traverzoval na Chatu pod Suchym, viac som niesol a tlacil, ako sedel.
Chcem skusit traverz na opacnu stranu Sucheho - zo sedla pod Suchym na sedlo Priehyb a dolu po modrej - dolina Kur. Vrstevnice su vsak riadne nahusto. Pozna niekto pekny zjazd z cervenej od cca. chata pod Klacianskou Magurou (od sedla Priehyb)po Chatu pod Chlebom (cca. Snilovske sedlo) na stranu Terchova/Varin ?
02.07.2012 - 22:02:05
00
jozz: nemáš mapku toho úseku Jánošíkovo, Hoskora, chata ? Tiež by som chcel ísť z tej strany hore a naspäť na Tur. Klačany. Pozeral som aj satelitnú mapu ale neviem sa z toho vysomáriť.
30.07.2012 - 13:13:44
00
jozz - sedlo pod suchym smer sedlo priehyb = len a len tlacenie a taka 1,5h

a smerom na severnu stranu krivanskej fatry je chodnikov dost, len otazka "co je komu pekny zjazd" bo v krivanskej fatre nie je veru nic zadarmo

bobris - o nejakej Hoskorej a neznacenom chodniku cez/na nu som veru este nepocul, podla toho v akom stave je znaceny traverz popod suchy z tej strany by som veru po neznacenej ceste nesiel ( ale mozno sa mylim a som somar ze som to este neskusil )

btw ako spominas na predoslej strane - na maly krivan sa da ist aj bez toho uff, len treba vediet kade ;)
30.07.2012 - 18:58:06
00
bobo, na M. krivan predpokladam ze cez Vendovku myslis ?
30.07.2012 - 19:39:02
00
jozz: nemáš mapku toho úseku Jánošíkovo, Hoskora, chata ? Tiež by som chcel ísť z tej strany hore a naspäť na Tur. Klačany. Pozeral som aj satelitnú mapu ale neviem sa z toho vysomáriť.


Je to už hrozne dávno čo som tade šiel, no nebol problém trafiť. V Lipovci treba odbočiť vľavo (prejdeš okolo penziónu Gitka), a pokračovať popri Váhu asi 8 km po asfaltke (neskôr zničená asfaltka) ktorá sa zmení na lesnú cestu. Neviem ti to nakresliť ale celá trasa na chatu má cca. 15 km a nemal by byť problém trafiť hore. Kedy tam chceš ísť? Možno by som sa šiel odviezť s GPSkom a dal by som tu záznam.
30.07.2012 - 20:08:46
00
ja som cez Hoskoru na Maguru šiel už dávno, je tam síce kopec zvážnic, ale bez problémov sa dá dostať hore...stačí sa držať na pravej strane, do sedla pod tým posledným výšvihom na chatu sa dostanete...alebo si to z toho sedla dajte niekedy len tak dole a máte po probléme...
30.07.2012 - 20:12:04
00
bobo, na M. krivan predpokladam ze cez Vendovku myslis ?



jop presne tak.. to je ok, ci ? :D
30.07.2012 - 20:30:26
00
kiri: Ja chcem ísť vlakom do Vrútok, príchod 8:49 a potom domov 13:30. Plánoval som to na sobotu ale hlásia tam riadne horúčavy, tak to posúvam na neskorší termín. Potom sa ti ozvem, môžme to dať spolu. No a preto som sa pýtal na tú trasu aby som to stihol za tie 4 hodiny. Ale podľa toho čo píšete by to nemal byť problém. :y:
30.07.2012 - 20:37:45
00
jop presne tak.. to je ok, ci ? :D

noo ked vyskusam tak dam vediet :D
30.07.2012 - 21:25:50
00
Shogun: prikladam GPX, za Janosikovom je to po zvazniviach. GPX si naimportuj do MOBACu (aj s Lesnymi cestami), alebo do cykloatlas.cz.
Príloha:
KlacMag.gpx

bobo_MT: no ten zjazd nejaky prijemnejsi, ako ten na mojom GPX.

na M.Krivani som bol, Vendovku som videl, potom som bol na Vendovke, ale cesticku hore som nevidel, nenasiel, musel som sa vratit. GPX by nebolo ?
30.07.2012 - 22:01:38
00
z vendovky ziadny chodnik nejde, teda - oficialne.. avsak nakolko sa tam rabuju cucoriedky vo velkom, par ich tam vzniklo a teda spoza chaty viacmenej kolmo hore, bike sa ale nosi na pleciach od chaty az hore na krivan ( resp v tej uzuckej stope sa tlaci dost na prd :) )
30.07.2012 - 23:01:44
00
ok, takze tymto

"...pripadne kto by nevedel kade na maly krivan (na bike-u) podam info"

si myslem na Vendovku a odtial viecmenej niest ?
31.07.2012 - 22:06:58
00
jj, tak tak.. ja to nosim na pleciach od chaty hore

asi som to mal inak formulovat, do zatvorky miesto "na biku" napisat "s bikom" aby to nevyzeralo ze je tam snad cesta ktora sa da slapat ;)
31.07.2012 - 22:42:48
00
keyboard_arrow_up