záleží na tom, ako sa tam budú cyklisti správať..
02.07.2012 - 19:51:54
00
Záleží na tom, ako sa tam budú slovenskí batôžkári správať. Cyklisti budú jazdiť pekne po ceste!
02.07.2012 - 20:25:55
00
Pre mna ako obyvatela Devinskej Novej Vsi uz bude po otvoreni mosta pravidelny okruh jasne dany: DNV - Vieden a spat ;) Ak sa niekto bude chciet niekedy pridat na ceste, tak nech sa mi ozve.


Ja by som sa pridal, Wiedeň som si tento rok ešte nedal a už nám začalo leto.
02.07.2012 - 21:19:31
00
Ja by som sa pridal, Wiedeň som si tento rok ešte nedal a už nám začalo leto.


Ani ja, cez Petrzalku sa mi moc nechce az do Viedne. Ale cez most ziadny problem. Ale len pohodove tempo, ziadne preteky...
02.07.2012 - 21:31:48
00
Este k tym zakazom, kde sa neda bicyklovat v rakuskom prihranici... na mape je to vyznacene fialovymi krizikami, to su miesta, kde bike mozes len tlacit...:( Je to v podstate cely Hundsheimsky masiv ( nielen vyznacene turisticke znacky ), a cast hradze pri Dunaji na strane Schlosshofu...
pozri tu: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=48.16666P16.93706P14


A nie je vylucene, ze toho bude v buducnosti este viac. Tu je zaujimava vymena medzi cyklistom a spravcom parku pojednavajuca prave o tychto krizikovanych usekoch:
http://www.facebook.com/donauauen/posts/264432870252574

Zaver: To uzemie chceli vlani este viac ukludnovat nielen pre cyklistov, ale aj pre pesich. Nas most im do toho asi velmi nezapadne.
02.07.2012 - 21:45:00
00
Aj tak si myslím, že most potrebujú viac Rakúšania (kvôli turistike a Schlosshofu) ako my :D
02.07.2012 - 22:46:36
00
Ja by som sa pridal, Wiedeň som si tento rok ešte nedal a už nám začalo leto.


Treba zopakovať naše výjazdy do Viedne. Mostík nám pomôže spraviť skutočný okruh.
03.07.2012 - 00:50:08
00
mne most pomôže konečne dôjsť k neziderskemu jazeru :)

btw keď som sa bol dnes ráno previezť tak som si ten most obzrel ... a ja fakt nechápem ako to že tam toľko z vás jazdí keĎ sú tam zábrany aj keď strážnik nebol k mání ... ja naozaj nechápem ako niekomu napadne prekročiť dva viditeľné zákazy ... je to skvelá ukážka našej spoločnosti
03.07.2012 - 08:07:50
00
potom sa čudujte že všetci nadávajú na bikerov ked nektori prejdu v pohode aj cez zakaz. A potom na to doplatia aj tí slušný bikeri.
03.07.2012 - 09:46:41
00
potom sa čudujte že všetci nadávajú na bikerov ked nektori prejdu v pohode aj cez zakaz. A potom na to doplatia aj tí slušný bikeri.

Slovenskú mentalitu neovplyvníš. Česť výnimkám.
03.07.2012 - 11:00:08
00
:y:
03.07.2012 - 11:58:36
00
Dnes som konecne isiel tu 5002-ku Zo Zahorskej do DNV. Bolo to O.K. az na kriticky usek medzi VW a Metrom. Oblizovali ma kamiony a dialkove autobusy vezuce robotnikov.
Musel som ist podla mapy, lebo tato trasa nie je nijak znacena. Osobne si neviem predstavit, ze nejaky rakusan nou pojde do Karpat.
Most v DNV je zabarikadovany a straznik je nedaleko v kontaineri. Neviem si predstavit tam preliezat. Ked som isiel ja, tak mi bolo straznikom elegantne otvorene. Teraz to na to nevyzera.
No a na zaver tu mam pozvanku pre vsetkych miestnych moralistov a znalcov slovenskej povahy:
http://imageshack.us/g/221/imag0243i.jpg/
Toto su dnesne zabery okolia zadneho mostu na Sihot. Trasa Devin-Riviera. Coskoro sa otvori most cez Moravu a prvi zahranicni navstevnici zabludia prave sem, lebo iste nepochopia, preco je Sihot zamknuty. Ako si mozete vsimnut, na uzemie europskeho vyznamu uz priletel aj sam Aladin, len si tam zabudol svoj lietajuci koberec.
Ja som ochotny tam v sobotu rano nabehnut aj s otvorenym pick-up-om (nosnost 500kg) a ten bordel odtial na viac krat odvozit do OLO, kde si trufam vybavit, ze to vezmu, i ked ako na potvoru, vsetky zberne dvory su dost daleko:
http://olo.sk/web/zberne-dvory/kde-najdete-zberne-dvory
Kto sa pripoji?
Vitane su pracovne rukavice, hrable, hrube vrecia, auta, resp. privesne voziky.
Moja predstava je, roztriedit a napytlovat to do vriec tak, aby sa to dalo lahko vylozit.
Ak by Vas bolo prilis vela (co predpokladam), mozeme spracovat aj inu lokalitu, ktoru najst urcite nebude velky problem. Takze?
03.07.2012 - 16:32:12
00
no dunaj :bow: klobuk dolu ja idem tiez. mam akurat rukavice tot vsjo :lol:
len aby sme nemali problem ze upratujeme niekde kde nemame co robit :D
ale vazne ja sa pripojim so mnou mozes pocitat.
EDIT: len ma napadlo ze olo asi nezoberie odpad. beru zadarmo len domovy. tam bude asi problem mam pred vyplatou :D
03.07.2012 - 17:56:54
00
Ahoj matvej11,
sledujes to hrobove ticho? :-)
V sobotu sme tam. Ucast prislubil moj syn, ktoreho podmienkou bolo, ze sa z fora prihlasi aspon jeden (syn je evidentne realista:-). Tak dufam, ze prides, lebo inak si to zliznem:-)
O nic sa neboj, ja uz mam s tymto nejake skusenosti. Rano to nahlasim na policii na Devinskej ceste, aby sa nestalo, ze nas niekto odfoti a potom sa dost tazko dokazuje, ci ten pytel smeti pri nakladani ide na auto alebo z auta:-) Tiez opacim OLO, aby nam dali nejaku zelenu kartu (na Ivanskej su do 18:00), i ked v najhorsom to viem vybavit aj priamo na mieste u robotnikov. Ved ked som presvedcil straznika mostu...:-)
Pytle nejake mam, aj hrable, aj rukavice, takze nebudes potrebovat nic okrem ruk.
Otvorena otazka ostava iba, ze o kolkej. V sobotu mam mat program od 8-10, ale viem ho zrusit/prelozit. Takze ako jediny zaujemca si mozes urcit cas zahajenia akcie:-)
V piatok ma prsat a ma sa ochladit, takze pocasie by malo byt tejto akcii naklonene.
Ocakavany vysledok: Dobry pocit a mozno aj pivo:-)
03.07.2012 - 22:13:17
00
Vo štvrtok odchádzam mimo, až do nedele. Ak by ste chceli aj zajtra niečo porobiť, neni problém. Mám voľno. Rád priložím ruku a preruším hrobové ticho :)
03.07.2012 - 22:21:14
00
keyboard_arrow_up