cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
mnavak: neviem, či si to skúšal, ale dá sa. E-P1 zväčší obraz na displeji 8x (voliteľne 10x), takže ostrenie nie je až taký problém - povedal by som, že aj jednoduchšie ako na low end zrkadlovkách s pentamirror hľadáčikmi. Občas takto používam Pentax objektívy na Olympuse. Micro 4/3 som bral aj preto, že sú kompatibilné so všetkými objektívmi použitím čiste mechanických redukcií (bez optických členov). Priorita clony pritom normálne funguje, staršie Pentax objektívy majú totiž mechanický clonový krúžok. ;)
04.07.2012 - 14:38:45
00
viem. aj m42 objektivy maju mechanicky clonovy kruzok a dokonca s redukciou s cipom funguje aj potvrdenie zaostrovania v hladaciku. nie som bohaty a vzdy pozeram na kazdu korunu investovanu do techniky avsak na toto som uz nemal nervy. hlavne pri 50+ objektivoch a clone dajme tomu 1.8 je hlbka ostrosti tak mala ze je problem sa presne trafit (a ostrit na displeji? na to nie je cas....).. a ked si zaclonis zasa prd vidis.
skoda ze to je jedina vyhoda 4/3 systemu, ale nechcem rozputat flame. pokial ti z toho lezu vysledky ake sa ti pacia tak sa nie je o com bavit;) dolezity je vysledok
04.07.2012 - 14:42:01
00
Zatiaľ žiadne plamene nevidím ;) a to je dobre! Jasné, že také použitie objektívov je núdzovka, ktorá ale zasa dokáže ušetriť nezanedbateľné peniaze. Lebo ako dobre vieme, cena foto výbavy sa odvíja hlavne od objektívov - niekedy mám pocit, že to funguje ako u tlačiarní - lacná tlačiareň (telo) sa kompenzuje drahými atramentami (objektívmi).
04.07.2012 - 14:49:46
00
som clovek ktory casto hladi na peniaze ktorych nikdy nie je na uzivanie si konickov dost, ale radsej posetrim na EF objektiv ako sa trapit s M42 objektivmi a potom si trieskat hlavu o stenu ze ti usiel zaber. ale malo to svoje caro
04.07.2012 - 15:31:42
00
tiez nemam rad manualne skla... s vynimkou samyangu fisheye kde das f8 ostris na nekonecno a od 30 cm je vsetko ostre :) a zo zaberu neutece nic :)
04.07.2012 - 15:48:18
00
Najlepšie je ručne ostrenie na pánovi Hazikovi a pani Leice.
04.07.2012 - 17:00:52
00
K ostatnému: mám aj kompakt s 1,7" snimačom (Pentax Optio A40) a manuálnymi nastaveniami, koľkokrát si myslíš, som ten manuál aj použil? Na druhej strane je pravda, že ho mám so sebou najčastejšie. A k tréningu na biku - u mňa to tak nejako funguje, čím viac mám najazdené, tým sa mi jazdí nejako ľahšie a radostnejšie. :)


No, ja som vacsinou pouzival prioritu clony, obcas prioritu casu, a manual som ale pouzival tiez /menej ale pouzival/ .. automatiku skoro nikdy .. na beznom kompakte s 2.3" cipom ale na ohnisku 28mm/f2.8 /prepocitanom/ vplyv clony je uz velmi maly .. podstate asi viem, co si chcel povedat,tak suhlasim :)

S tym bikom .. no ano, je to tak .. ale od urciteho momentu sa to zacne zhorsovat :D

Len som mal zase nutkanie k tomu nieco napisat :lol:
04.07.2012 - 18:51:36
00
CSC mas na mysli tie sracky bez zrkadla? toto je podla mna najvacsi omyl 21 storocia, pripravit sa o moznost pozerat sa cez hladacik na zrkadlovke (vlastne hento uz zrkadlovky nie su).. drahe to je, vysledky nic moc. jedine co je, tak je to stylove a ludia co tomu nerozumeju to beru ako teple rozky lebo vyrobcov napadlo vyrabat aj farebne modely...


Myslim m4/3 system + SONY CSC a pripadne par dalsich .. nie kazdy z nich je ochudobneny o hladacik, SONY ma dokonca najnovsi /nevidel som/ LCD hladacik taky, ze to urcite nahradi opticky hladacik /ktory az na fakt velke APS-C a FF DSLR nestoji ani za zhnitu paradajku/ .. konecne sa bude dat manualne ostrit s pekne zvacsenym objektom + ziadne problemy s FF a BF. No a hladacik nie vzdy je potrebne .. Podla mna je najvacsi omyl mat mechanicke blbosti v digitalnom fotaku .. este listkovu /centralnu/ uzavierku beriem ako stale nedorieseny technicky problem snimacieho cipu, ale sklapanie zrkadla v DSLR je dost neprijemna vec stale. Ale .. stale to nie je doriesene cipom /Nikon 1 to malinko uz riesi/, takze musime cakat, holt.

No a este jeden velky omyl 21 storocia .. su ohromne megapixely na 2.3" cipoch a nasledne odsumovanie uz na najnizsich ISO.

No a to este nehovorim o bayerovej a antialiasing filtri ...
04.07.2012 - 18:59:50
00
na sony nex je aj mauálne ostrenie cez display veľmi jednoduché ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=HGPF375-2rA
dá sa samozrejme zapnúť aj priblíženie pri manuálnom ostrení, ale to iba zdržuje a otravuje
04.07.2012 - 20:10:56
00
Sony NEX-5 som mal tiež vo výhľade, ale vadilo mi:
1. obrovské objektívy v porovnaní s telom
2. podivné ovládanie - to Olympus E-P1 má dve konfigurovateľné kolečka, ako každý normálny foťák + celkom pekne vyriešené menu, t.j. jedna aktívna obrazovka so všetkými nastaviteľnými parametrami. Nezdržiava to. Asi to navrhovali ľudia, čo aj fotia.
Obrazovou kvalitou na tom bude asi vďaka APS-C snímaču Sony o niečo lepšie, ale tieto 2 veci som neprekúsol...

a ten peaking by mal byť na digitáloch povinne!
04.07.2012 - 21:13:20
00
lto,v čom je sklápanie zrkadla v DSLR dosť nepríjemná vec? nevidím dôvod. Pozri sa na prax,všetci profi fotografi fotia s DSLR a väčšina fotiek ktorá za niečo stojí je fotená zrkadlom...ako nahodíš na taký foťák 300ku alebo takú 10tku širokáč? DSLR má obrovskú objektívovú variabilitu čo je hlavná devíza..plus máš na tých tvojich systémoch také možnosti manuálneho ovládania ako pri DSLR?
04.07.2012 - 21:46:28
00
a btw k manuálnym objektívom-tiež ich niekedy používam a aj ked sa nehodia na momentky šport príroda atd,dajú sa velmi dobre využívať pri stážovaných fotografiách...napr. kamoš s 5dčkom fotí skoro výhradne manuálmi a fotky sú to úžasné.

to mnavak: tie presaturované fotky sú viac menej iba švajčiarske,boli to prvé experimenty s HDRkom,uznávam že niektoré sú a omalovánky,vravím skúšal som,nefotím dlho...tie neskoršie fotky 3-4 strana už sú o inom
04.07.2012 - 21:49:12
00
Bedo: Jasne, kazdy ma ine priority a vyberie si nieco ine.
Na tom nexovom ostreni sa mi velmi paci este jedna vec. Mozes mat naraz zapnute tri druhy ostrenia.
1. automatika
2. zaroven mozes kliknut na display na miesto, ktore chces zaostrit
3. zaroven mozes ostrit manualne prstencom na objektive
toto vsetko bez akehokolvek prepinania alebo nastavovania, stale okamzite k dispozicii.

K tomu ovladaniu: sony ma zas tri konfigurovatelne tlacidla. Ovladanie je sice ine ako si zvyknuty z inych fotakov a treba si preto na neho zvyknut. Ked sa s tym trochu zoznamis, zistis ze to rozhodne vymysleli ludia, co fotia a ma to hlavu a patu. Dokonca si dovolim povedat, ze na takyto koncept fotaku je to takmer dokonale vymyslene. Jediny problem je, ze je to nieco nove - ine. Pravdou ale je, ze ovladacich prvkov na fotaku nikdy nie je dost, ale nemozu ti vyrobit dokonaly fotak, inak by si uz dalsi nekupil. :)

Yourself: Zrkadlo je dnes uz iba mechanicka zbytocnost s obmedzenou zivotnostou, zbytocnou hmotnostou, nemalou cenou. Zbytocne spomaluje fotenie, zabera vela miesta, kazi sa... Osobne si myslim, že zrkadlovky maju svoje dni zratane. O 10 rokov uz na ne budeme mozno iba spominat. Vsetky vyhody zrkadloviek sa uz dnes daju nahradit a prekonat inymi technologiami. Zakaznici ako ty si ale zrkadlovky stale pytaju tak ich vyrobcovia vyrabaju. Zaroven nam nove technologie musia davkovat postupne, aby si zabezpecili predaj aj na buduce roky. Preto zatial nemame profesionalne "bezzrkadlovky". Nie preto, ze by to bola technologia s nedostatocnymi parametrami.
04.07.2012 - 22:12:06
00
no a teda aké technológie konkrétne vedia nahradiť zrkadlovky? fakt by ma to zaujímalo teda...
04.07.2012 - 22:31:20
00
Marvin: ja mám zasa na všetkých foťákoch, ktoré to umožňujú, nastavené manuálne ostrenie a jednému tlačítku priradený jednorazový AF (to keď sa mi nechce a keď je potom výsledok neostrý, aspoň nemusím nadávať na seba). Holt som asi stará škola a furt tým auto hókus-fócusom neverím. ;) A aj spúšť potom reaguje pekne naostro, bez spomaľovania.

Yourself: šak o tom celý čas píše, "zrkadlovky" bez zrkadla.
04.07.2012 - 22:47:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up