v tomto ohľade je Čína o krok vpred pred výrobcami z Európy .

nejake priklady vyrobcov z europy by si mohol dat, lebo podla mna drviva vacsina europskych (usa) vyrobcov vyraba v cine :lol:
06.07.2012 - 09:13:22
00
nechapem chlapci o com sa hadate, ja som z "CINY" objednal uz spolu asi 25 svetiel / pre seba aj pre kamosov/, standardna cena za svetlo o ktorom sa bavite je cca 45 dolarov, cize 36 eur, po pripocitani DPH je to 43,20, je tam aj clo myslim ze okolo 5%, cize plus 1,80 eur = 45 eur spolu, chlapik zo svetelna posta tam ma prirazku 41 eur za "vizualnu kontrolu" . je na kazdom aby sa rozhodol ci mu tych 41 eur stoji za to... ale myslim ze uz ked kupujes jedno svetlo tak sa ti oplati..


ahoj petho

vypocty ti sedia,ale na zaciatku mas dosadenu zlu sumu!

Toto svetlo nekupis za 45 € !!! ak ano budem ich od teba kupovat.

Objednat svetlo kamosovi ako darcek bez cla a dph je jedna vec a predat ho v obchodnom styku so vsetkymi uctovnymi nalezitostami je vec druha,a uplne ina.

Keby veci fungovali tak ako si predstavujes tak ti dnes asi pisem z Dubaja :)

vizualna kontrola je len jedna z vyhod,ale to vsetko zavisi od uhla pohladu a tvojich potrieb a moznosti.

blik blik
06.07.2012 - 09:34:49
00
... a minule si moja svokra kúpila v butiku super kabelku, super kvalitnej výroby, super jej ju predviedli a super poučili o výhodnosti nákupu. A dali jej aj super daňový doklad so všetkými náležitosťami.

... a potom ju skoro šľak trafil, keď tú istú kabelku videla na blšáku za tretinovú cenu. C'est la vie.
06.07.2012 - 09:45:11
00
... a minule si moja svokra kúpila v butiku super kabelku, super kvalitnej výroby, super jej ju predviedli a super poučili o výhodnosti nákupu. A dali jej aj super daňový doklad so všetkými náležitosťami.

... a potom ju skoro šľak trafil, keď tú istú kabelku videla na blšáku za tretinovú cenu. C'est la vie.


...svokra spravila fatalnu chybu :(
dnes predsa kazda rozumna svokra vie ze kabelka sa nekupuje v butiku,ani na blsaku,urcite nie na Slovensu,ale v Azii cez internet s PAYPALOM......sak si to vygugli pocka a ma :))

nenapadlo ta ze ten prevadzkovatel toho butiku zobral zarobene peniaze a vyuzil tvoj produkt alebo sluzbu na,ktorej si pochopitelne zarobil,hoci sa da v Azii zohnat za tretinovu cenu?

uhol pohladu je dolezity faktor na pochopenie nacrtnutej schemy
06.07.2012 - 10:59:53
00
Nemusite ist ani do ciny po polovicne ceny. Staci skocit do ceska alebo do polska a ti maju tiez niektore vyrobky dokonca o 50% lacnejsie. A tu sa kladie otazka preco nasi obchodnici davaju na vsetko vysoku marzu? A preco potom povedia ze polske veci su lacne shity? lebo ich neponukaju za take horibilne ceny?

:bow: :hai:
06.07.2012 - 11:03:13
00
lebo nasi obchodnici chcu rychlo a hned zarobit tak radsej predaju 100 vyrobkov s 50 marzou ako by predali 5000 vyrobkov s mensou marzou...
06.07.2012 - 11:26:37
00
ahoj uwww

jasne to je dobry napad

ale,som s BA a chcem dnes vecer baterku,napriklad za 30€

Cesko 200km
Polsko 300km

cvrknem do nadrze za 50€ prejazdim pol dna a usetim 10€.

ked ju kupim na Slovensku usetrim palivo,cas ale preplatim o 10€, ale mozem si ju pred kupou fyzicky vyskusat

je na kazdom aby sa rozhodol

ked nebudeme podporovat domacich podnikatelov tak to tu mozme cele zabalit :(
06.07.2012 - 11:28:01
00
vsetci kricia podporujte slovenskych obchodnikov. Prevo by sme mali podporovat slovenskych obchodnikov ked staci si to dat poslat z polska alebo ceska a este aj ked zaratas do ceny postovne este ta to stale vyde velmi lacno. A nemusim prejazdit ziadne kilometre na aute. A s tym osobnym vyskusanim dojdem do nejakeho obchodu kde take svetlo maju vyskudsam si ho ked sa mi bude pacit predavacovi poviem ze este porozmyslam a doma sadnem pri komp objednam z ceska alebo spolska a viem ze sa mi to svetlo bude pacit (ze to neni zadna kocka vo vreci)+ k tomu mas este aj vyhodnu cenu. Jasne kazdy by kupoval na slovensku a podporoval by slovenskych obchodnikov keby si nedavali ku kazdemu vyrobku horibilnu marzu! cim to je ze cesky a polsky obchodnici nemaju na svojich produktoch taku marzu? Cim to je ze uz som sa stretol s takymi pripadmi ze slovensky obchodnici si objednavali veci z ceska a potom ich na slovensku predavali o 50-100% drahsie.

Tod vsio o slovenskych obchodnikoch.
:bow:
06.07.2012 - 11:39:00
00
je na kazdom aby sa rozhodol(


Správne. Trh to vyrieši aj bez teoretizovania, argumentovania, prepočítavania ...

Ale, keď niečo vyzerá ako kačka, chodí ako kačka, vydáva zvuky ako kačka, ... tak je to kačka. Čiže keď niečo vyzerá ako 45-dolárová, čiže 35-eurová lampa, ..., ... tak je to ....
06.07.2012 - 11:43:15
00
laco: :handshake:
krasne si to sformuloval,
a svetelna posta: - uz dost bolo tych sraciek :hug:
06.07.2012 - 11:49:33
00
nuz svetelny postak tusim nedokazal presvedcit nikoho z tohto fora ze jeho lampicka je ta naj. Nuz skus ine forum :hai: :party:
06.07.2012 - 11:52:47
00
Je to ako s tym prislusenstvom na mobily. Kable, puzdra, redukcie a podobne. Veci od 1 do 2 dolarov ( free shipping ) a presne tie iste somariny sa predavaju aj u nas akurat ze od 4 do 8 eur a este plus posta.
06.07.2012 - 11:58:48
00
diky chalani za podporu a podnety.

Nikoho nepresviecam ze moja lampicka je naj.

Kazdy nech si kupuje co chce kde chce.

Moji zakaznici nemaju problem s pochopenim pisaneho textu,a nemaju poslednych 10€ vo vacku.

sorry,ale asi iny kraj-iny mrav

NA VULGARIZMY NEREAGUJEM !
06.07.2012 - 12:09:32
00
Toto dohadovanie je úplne zbytočné.
Kto chce, kúpi s Číny, kto chce kúpi z kamenného obchodu.
Čo ma vytáča je: "choď si to vyskúšať do kamenného obchodu a potom kúp cez internet"
Poznámka: s tými maržami to nie je úplne tak ako si poniektorí naivne predstavujú (tu má svetelnaposta bohužiaľ pravdu.)
06.07.2012 - 12:33:38
00
Moji zakaznici nemaju problem s pochopenim pisaneho textu,a nemaju poslednych 10€ vo vacku.


Ani Paviel Rochnyak by to krajšie nepovedal.
06.07.2012 - 12:47:53
00
keyboard_arrow_up