canopus: Tvrdenia, že "všetci sypú" mi prídu akosi smiešne. Ak "sypú" látky, ktoré nie sú zakázané, tak vlastne nesypú nič...
11.07.2012 - 12:52:12
00
10(?) rokov mu idu po krku a na nic neprisli. Rad by som videl ako by po takom tlaku dopadli ti co ho kritizuju. Nechcem ho nekriticky obdivovat ale bude pre mna a dufam aj mnohym dalsim symbolom cloveka co nepodlahol rakovine a nie len ze vybojoval svoj zapas ale dokonca viac nez vitazne.
11.07.2012 - 13:06:34
00
Canopus ty si čo za sedláka ? :D všetci sypú ? podľa teba je sypanie aj energetická tyčinka alebo gél ? zobuď sa ... Keď už tu spomínaš Alberta, áno namerali mu niečo po Tdf 2010, ale na Gire 2011 mu nenamerali nič a v celkovej klasifikácii mal 5-6 minút pred druhým. A prečo by nebolo možné ísť Tdf bez dopingu ... raz som videl dokument o týpkovi čo dal 40 maratónov za 40 dní :D a nevyzeral na profesionála čo by sypal, všetko je o tom čo hlava chce a čo máš v nej(motivácia) :D ale ako pozerám ty toho v nej veľa nemáš
11.07.2012 - 14:55:03
00
ja som raz videl na Discovery alebo Spektre chlapika, co dokaze bezat prakticky do nekonecna, pretoze sa mu v urcitom bode zastavi hromadenie kys. mliecnej. Tak s nim isli cely den autom a on bezal od usvitu do zapadu a na konci dna sa rozlucili...on sa otocil a ze teda ide bezat spat :D
11.07.2012 - 15:01:53
00
tomu sa musia lahko vyhravat maratony :D aj ja by som chcel mat taku vlastnost :devil:
11.07.2012 - 16:30:59
00
martin.slintak: mne si sa ukazal ako sedlac,ked si pisal sedlacky bez gramatiky:to mi stacilo u teba.ja som videl typka co dal 365 maratonov z 365 dni a?
ani ma nepoznas,tak nepokusaj osud
hazard:sypanie je podla mna aj ze beru doplnkove ***** na zrychlene regeneracie apod sracky,proste chemia,ci nie?kludne ma mozes opravit

ja som raz videl na Discovery alebo Spektre chlapika, co dokaze bezat prakticky do nekonecna, pretoze sa mu v urcitom bode zastavi hromadenie kys. mliecnej. Tak s nim isli cely den autom a on bezal od usvitu do zapadu a na konci dna sa rozlucili...on sa otocil a ze teda ide bezat spat :D
a preco to nerobili do toho nekonecna?zeby jedno jednoznacne tvrdenie sa relativisticky obratilo?prakticky nemozne,a v urcitom bode sa mu zastavilo hromadenie kyselinky,riadny hlod pre lekarov :D,tak preco to nerobia doteraz,preco nebezia ako Forrest?proste dalsi joke of day
11.07.2012 - 17:00:15
00
Mehehe :D ty už radšej nezačínaj s tou gramatikou. Pozri sa ako máš napísané vety a to nehovorím o mäkčeňoch a dĺžňoch. Pozri sa všetky tieto veci urýchlenie regenerácie, energia a podobné veci sú založené na niečom čo je bežne dostupné len v tom výrobku je toho viac. Takže zoberme si taký magneslife od nutrendu :D podľa teba sypanie ale podľa mňa obyčajná vodička s vyšším obsahom horčíka a nejakých látok pre rýchle vstrebanie.
11.07.2012 - 17:28:57
00
a v urcitom bode sa mu zastavilo hromadenie kyselinky,riadny hlod pre lekarov :D,tak preco to nerobia doteraz,preco nebezia ako Forrest?proste dalsi joke of day

robili mu laktatovy test na pase, postupne pridavali rychlost, laktat prirodzene rastol v zavislosti na rychlosti az do urciteho bodu, od ktoreho mu zacala krivka znova klesat. akurat ze to bol dost povrchny dokument (ziadne dalsie podrobnosti, ziaden iny pohlad, nazor...), vlastne tomu chybal zaver
11.07.2012 - 17:33:45
00
Canopus ty si čo za sedláka ? :D všetci sypú ? podľa teba je sypanie aj energetická tyčinka alebo gél ? zobuď sa ... Keď už tu spomínaš Alberta, áno namerali mu niečo po Tdf 2010, ale na Gire 2011 mu nenamerali nič a v celkovej klasifikácii mal 5-6 minút pred druhým. A prečo by nebolo možné ísť Tdf bez dopingu ... raz som videl dokument o týpkovi čo dal 40 maratónov za 40 dní :D a nevyzeral na profesionála čo by sypal, všetko je o tom čo hlava chce a čo máš v nej(motivácia) :D ale ako pozerám ty toho v nej veľa nemáš


klíííd stačí blbí Coldrex na chřipku a na kontrole neprojdeš. ve spoustě potravinových doplňků jsou látky které jsou taky hlídané a jde jít lehce nad limit.
doping není o tom kdo sype a kdo ne, ale kdo sype přes limit a koho chytnou.
jinak pokud vím tak LA mohl legálně brát testosteron až do max.hranice protože po nemoci se mu netvořil. ostatní měli smolík, takže už za tohle se dá říct že sypal :D
jinak je to podle mě historie a nemá smysl se v tom šťourat, pokud mu chtějí něco prokázat ať to dělají na aktuálních odběrech
11.07.2012 - 17:59:07
00
Ked sa uzavrie ( zasa dalsia ) kauza Armstrong & doping, nech potom zacnu rypat aj v tom, kto dopoval aj pred nimi 1980 napriklad, a nech odoberaju tituly a neviem co, k comu to je dobre ?

Armstrong podal zalobu, za ociernovanie jeho mena a krive obvinenia, no zaloba bola zamietnuta, vraj je to iba z vypocitavosti a z pomsty, za to, ze sa urady snazia dokazat jeho doping.
11.07.2012 - 18:13:09
00
Uz tu bolo napisanych dost pripevkov na Armstrongovu obhajobu...a tak pridam dalsi.:)

Podla mna LA nikdy ziadny doping nebral! Vyplyva to aj z jeho necakanej ucasti na TdF v roku 2009, 4 roky po poslednom zisku titulu a 10 rokov po zisku prveho titulu na TdF. V roku 2009 bola detekcia dopingovych latok na velmi slusnej urovni, kedze len o rok neskor v pohode namerali v krvi AC-a mizive mnozstvo klenbuterolu a stopy po transfuznych sackoch. Taktiez pocet armstrongovych neprajnikov a ich tlak na jeho osobu bol v tomto obdobi uz znacny a mnohi sa tesili na to, ako ho konecne nacapaju a budu tak moct spochybnit jeho predchadzajuce vitazstva.Po XY dopingovych skuskach mu vsak zase nic nenasli, a tak neprajnikom opat ostali len slzy pre plac.

Napriek tomu, ze sa LA po styroch rokoch prazdnin vratil na TdF ako cyklisticky dochodca, dokazal skoncit v celkovom poradi na vynikajucom tretom mieste, co jasne dokazuje, ze sa jedna o fenomenalneho cyklistu, ktory mohol v minulosti v pohode vyhrat TdF 7-krat aj bez zazracnych elixirov. ;)
11.07.2012 - 21:07:56
00
ja by som chcel vediet co sa vlastne stane ,ak ho uznaju vinnym
ci mu zoberu vsetky tituly z tdf alebo len z nejakeho konkretneho roku
aky to bude mat asi dosah na cyklistiku ako taku
a hlavne komu to vlastne prospeje kedze to bude mat iste dosah aj na jeho nadaciu
ja osobne si myslim ze je to len nahananie sa za senzaciou ktoru sa nikdy nepodari dokazat
je mi to cele az smiesne ,ze jemu nedovolili podat zalobu za ohovaranie ale proti nemu idu vypovedat sami dop.hriesnici
11.07.2012 - 21:41:59
00
Možno sypal, možno nie. Doping bude vždy krok vpred. Nechcem Lancovi prihoršovať. Len si myslím, že kto poznal špičkových lekárov so znalosťami, tak mohol dostávať nejaké novinky na podporu (i keď ich pôvodný vývoj mohol byť proti rakovine či na podporu imunity...), o ktorých v dopingovej komisii ani len netušili a teda ani nezisťovali vo vzorkách. Prezumpcia neviny by sa mala dodržiavať. Je mi čudné, že po rokoch ho chcú "hodiť levom". Keď o dopingu vedeli, mali sa súdiť hneď a nie teraz po X rokoch. Choré. :x
11.07.2012 - 22:51:11
00
Mne sa hlavne nepozdava, ze ho prenieruju na zaklade obvineni tych, co boli nachytani, nie na zaklade pozitivneho nalezu - ak by nebol najuspesnejsi, tak by to nikoho nezaujimalo, ale teraz ho chcu stiahnut pod vodu so sebou - cele mi to pride ako to slovenske, ked zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi.

Ked mu v tom case, ked aktivne pretekal, nic nenasli, mali by to nechat tak, inak by mohli zajst aj dalej do minulosti, a obvinit komplet vsetkych, co kedy Tour vyhrali, zrusit vsetky vysledky a zabalit celu cyklistiku - hura, nech zije futbal, kde sa urcite nedopuje!
11.07.2012 - 23:11:28
00
Ja som Armstronga (ako vacsina) vzdy obdivoval (a aj stale viacmenej obdivujem), avsak tvrdit ze nedopoval je uz dnes asi naivne ... Lance mohol byt uplne v klude, uznavany sportovec ktory prekonal smrt ale spravil jednu chybu - on nebral sport ako sport on si z neho urobil business (s tym suvisi aj jeho comeback ktory mu len uskodil co sa tohoto jeho prenasledovania tyka) ... A v businesse sa ludia spravaju tvrdo pretoze ide o prachy.
Jeho spravanie vonkoncom nebolo vzdy gentlemanske o com by mohli rozpravat napr. Simeoni a Bassons (http://www.cyclingnews.com/news/bassons-and-simeoni-say-armstrong-probe-is-overdue). Armstrong a jeho ludia vlastnili akcie alebo boli inak napojeni na velke mnozstvo firiem ktore sa tocia okolo cyklistiky takze na svojej slave velmi pekne zarabali a preto bolo vyslovene ziaduce aby Lancova hviezda vtedy nezhasla. A ono to bohuzial vyzera ze Lance uplatil UCI aby boli jeho pozitivne testy (1999 testovane spatne ked sa vymyslel test na EPO a vzorky z Tour de Suisse v roku 2001) proste zahladene. Pozitivny nalez ktory dokladal lekarskym potvrdenim nebol na EPO (Vtedy sa EPO nedalo testovat) ale na kortizonovu mast. Takisto Armstrong nemal pocas jazdenia povolene uzivat testak, ten uzival len po chemo samozrejme (niekde sa uvadza ze mal TUE aj na testak ale to je blbost, to je nerealne aby mu to povolili a takisto o tom nie je ziadna oficialna zmienka).
Uvidime ked sa zverejnia vsetky vypovede pod prisahou, je mozno tazke verit Landisovi a Hamiltonovi (obaja srandisti s ich vyhovorkami), ale ak vypovedali v neprospech lanca kapacity ako Hincapie, Leipheimer a dalsi, ktori sa nedaju vonkoncom oznacit za neuspesnych cyklistov alebo Lancovych nepriatelov (skor naopak) tak to ma velmi zle.

V tej dobe dopovali prakticky vsetci. Kedze nebol test na EPO vsetci to brali nadoraz, je troska mozno naivne si mysliet ze jeden chlapik mohol porazit nadopovane monstra cisty (a EPO v megadavkach ktore sa brali v tych casoch posobilo na ludske telo neskutocne). Co sa tyka tych "mytov" o specialnom treningu, inom type slapania, pristupe atd. - to su viacmenej len marketingove legendy (samotny Carmichael by mohol rozpravat, vdaka lancovi sa z neho stal milionar :) ) - top jazdci tak trenovali a slapali vsetci (teda mozno na rozdiel od Ullricha, ten si to naozaj posral sam a mohol LA regulerne porazit, pretoze bol co sa tyka cyklistiky vacsi talent), samozrejme niekto preferuje vacsiu kadenciu, niekto vacsi prevod (ako ostatne aj dnes medzi profikmi).

Osobne si myslim ze to co sa deje cyklistike ublizi ale uz niekto rozohral hru tak ju musi dohrat - uz som to tu spominal ze LA mohol byt totalne v suchu keby Floyda zobral po vyprsani trestu do timu a nechal ho jazdit nejake pofiderne preteky (a zaplatil mu) - Landis by bol ticho a vsetci by boli stastni az dodnes. LA to urcite teraz velmi velmi lutuje. V celej tej historii vysetrovania sa udialo dost velmi podivnych veci a padli velmi podozrive rozhodnutia (aj naposledy o zastaveni federalneho vysetrovania), mozno budeme este velmi znechuteni co sa okolo Bruynella vsetko dialo... Kazdopadne by mu tych 7 titulov TdF brat podla mna nemali, ak teda aj dopoval tak porazil nadopovanych, takze to cele bolo fer :)
11.07.2012 - 23:17:09
00
keyboard_arrow_up