treba sa spýtať bvs ako chráni vodný zdroj keď sa zo sihote stáva skládka a prečo tam nie je plot.
Tomuto bordelu by sa hodilo viac medializácie nech sa somári zobudia.

...a k tomu mostu...tá odpoveď,že trošku na čierno,ale dobré...aspoň keby týchto somárov dobre skásli fízli z rajchu.Klasická slovenská mentalita.
09.07.2012 - 00:31:34
00
Tiež som videl tu reportáž a krútil hlavou nad tuposťou Slovákov. Také perli, že "mysleli sme, že už je otvorený" alebo "veď je to dokončené, tak prečo to neotvoria". Tí ľudia ako keby žili v inej slovenskej dimenzii, kde úrady vydajú potrebné schvaľovacie dokumenty do 3 dní. Samozrejme, že BSK by to otvoril hneď, ale nikto nebude riskovať pokuty a iné opletačky bez potrebných povolení. V tomto je BSK úplne nevinne a treba sa sťažovať na celú procedurálnu legislatívu ohľadne stavieb, teda v prvom rade tlačiť na poslancov miestnych až po poslancov NRSR aby zrýchlili túto byrokratickú legislatívu.
To, že Rakušania už čakajú iba na nás bude asi tým, že oni si kolaudovali akurát tak jeden násyp. Celý most je akoby čisto slovenská záležitosť a to je vlastne aj najdôležitejšia časť stavby, ktorá potrebuje aj najviac času na realizáciu.
09.07.2012 - 09:12:55
00
Zo Sihote sa stava smetisko takze chapem preco sa kompetebtni obavaju cyklotrasy cez ostrov, ale urcite to nie je vinou bikerov.


Je to tak. Ja som dokonca presvedceny, ze sprejazdnenim Sihote by sa situacia zlepsila, lebo je rozdiel vysypat nieco na odlahlom mieste a niekde, kde behaju bicykle s fotakmi.
Kto to tam hadze, je z akcie viacmenej jasne:
1. Mladez, co tam chodi pit, fetovat a oddavat sa inym radovankam
2. Majitelia domov z okolia (pokosena trava+smeti), stavebny odpad
3. Zlodej sluzobneho paliva: kuriozny nalez dvoch bandasiek od nafty prikrytych igelitom.

Este pridam vyjadrenie BVS s obavou, aby tam nabuduce nestala v ceste niekoho vila:-)

...chceme sa touto cestou poďakovať za informovanie o odvoze dole spomínaného odpadu z pozemku našej spoločnosti.
Žiaľ, vzhľadom na polohu pozemku a spôsob využitia vedľajšieho pozemku (vlastní ho Povodie Dunaja) nie je možné náš pozemok oplotiť, a teda ani ustrážiť podobné situácie, aká vznikla aj teraz (vznik nelegálnej skládky).
Do budúcna uvažujeme nad predajom alebo darovaním tohto pozemku inej organizácii, ktorá by pozemok lepšie využila.

K tej reportazi TA3: Ta slecna v plavkach ani nebola zadychana na to, ze isla BA-Hainburg-Schlosshof pri teplote 35 st. A prisla presne v case, ked na nu cakal redaktor a aj vedela pohotovu odpoved:-)
09.07.2012 - 09:52:14
00
klasické žvásty bvs nič viac,keby si tam neupratal tak tí blbci ani nevedia,že tam majú bordel a aj možný zdroj znečistenia keď tam boli bandasky od nafty.Ak je to raz ich pozemok tak tam majú dať plot a hotovo.

inak toto je skutočne bolševikmi zdegenerovaný národ....myslel som,že je to otvorené... úplný tokok ten chlap a na tabuli,že zákaz vstupu.
09.07.2012 - 11:22:42
00
nobody "crosses" Chuck Norris :ninja:
http://www.mojevideo.sk/video/1530b/chuck_norris_slovak.html
09.07.2012 - 19:27:44
00
Čerstvé: http://aktualne.atlas.sk/cyklomost-do-schlosshofu-je-hotovy-caka-na-chucka-norrisa-a-urady/dnes/regiony/
11.07.2012 - 09:34:52
00
Most sprístupnia 27. júla - už viem, kde oslávim narodeniny :party:
Dúfal som, že v Blance, kde vyvrcholia 5-dňové večerné ohňostroje, ale čo už.
11.07.2012 - 10:40:33
00
ironbiker:
27.7. este nie je definitiva....:)
Posledne dnesne cerstve info je, ze Cyklomost do predcasneho uzivania sa otvori 4.8.2012 i s doprovodnym programom na slovenskej strane. Bude promo cyklojazda po Pomoravi ( trasa DNV - Devinske jazero - Vysoka pri Morave - Zohor - Devinske jazero DNV ) a samozrejme i prejazd mostom ...Rakuska strana sa zatial promovat nebude, to bude az na slvanostnom otvorenmi mosta, pravdepodobne 22.9.2012...
11.07.2012 - 11:09:07
00
Laco: vieme hodinu tej plánovanej jazdy? :wasntme:
11.07.2012 - 11:18:49
00
Veď sme na Slovensku :D Z pôvodného termínu máj 2012 tu bol jún, júl, teraz august. Vídím, že to na toho 22. septembra s prehľadom natiahnu :D
11.07.2012 - 12:42:18
00
Nech uz ten most otvoria aj pred volbami, ale este by mali nejak zabezpecit, aby sa rakuski cyklisti od mosta prilis nevzdialovali. Mohli by sa im naskytnut neziaduce pohlady, ako napr. na cyklotrase DNV-Zohor.

Prílohy:

IMAG0261.jpg
IMAG0261.jpg 301.41 KiB thumb_up0thumb_down

IMAG0263.jpg
IMAG0263.jpg 472.14 KiB thumb_up0thumb_down

11.07.2012 - 17:39:10
00
Myslím si, že ak rakúšania uvidia tú rozbitú cestu, tak sa otočia a pôjdu nazad. Oni totiž také cesty nemajú ani pre traktory. Inak takýchto skvostov je po okolí viac ;)
11.07.2012 - 17:44:18
00
cyklisti nepôjdu po tejto ceste tretej triedy,ale pôjdu po cykloceste ktorá ide popri morave.Tá síce nie je o moc lepšia,ale predsa o voľačo.
11.07.2012 - 18:48:45
00
no tak chlapci, tak jsem se taky svezl do půl cesty, i když tam byla ta značka. Most je parádní. Z rakouské strany si to přifrčeli tři cyklisti a tvrdili, že z jejich strany je volný. Vyptávali se, proč je tam ten zákaz a já jim neuměl uspokojivě vysvětlit pojem "bordel".Tak či onak, jsem přesvědčen, že je v tom zase špinavá politika, nějaký papaláš chce přestřižením pásky přihřívat svůj předvolební gulášek. Vsadím své děravé boty, že kdyby nějaký Ďuromakový vymyslel poplatek 1€, jak je to na kompě v Záh.N,Vsi, tak most "premáva" už od mája.
12.07.2012 - 11:44:14
00
že kdyby nějaký Ďuromakový vymyslel poplatek 1€, jak je to na kompě v Záh.N,Vsi, tak most "premáva" už od mája.


A možno to celé zdržuje kompárska mafia zo Záhorskej, lebo prídu o to 1 éčko za bicykel. Ja si tiež osobne už budem trasovať okruhy, tak aby som využil iba most, keďže mrdať sa zo Záhorskej do BA je pre mňa nezaujímavé.
12.07.2012 - 13:55:03
00
keyboard_arrow_up