cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Čo takto napísať, čo od toho očakávaš a čo tým chceš fotiť. Inak sa prikláňam k Lto.


Chcem to do prírody a podmienkou je, aby to točilo video vo full hd.
17.07.2012 - 19:10:11
00
Čo v tej prírode? Točiť video z prilby alebo srnky na protiľahlom kopci? Či fotiť kvetinky? Chceš to nosiť v ruksaku na bajk, alebo v brašni pri turistike? Chceš fotiť popri bajkovaní alebo bajkovať popri fotení? Skús to bližšie popísať.
17.07.2012 - 19:15:36
00
Koľko majiteľov fotoaparátov reálne využije viac ako 5 - 8 MPx? Bude ich aspoň 0,01%? Predstav si, že by v tej D800e bol čip vyrobený rovnakou technológiou, ale s rozlíšením napríklad 12 MPx. Akú by mal citlivosť a dynamický rozsah? A tieto parametre potrebuje každý jeden, kto zapne foťák. Pre tých pár jedincov, čo to využijú by sa kľudne mohla robiť verzia aj s 200 MPx.

myslím že keď si niekto kupuje foťák za 2800 eur tak vie prečo si ho kupuje a uvedomuje si aké má rozlíšenie a vie presne ako s ním naloží :)

k dynamickému rozsahu a citlivosti: porovnaj si to s D4, ten má 'iba' 16MPx a čo sa týka dynamického rozsahu a šumu je na tom skoro rovnako, takže zjavne z čipu v D800 dostali to najlepšie čo teraz vedia. Viď napr recenzia tu a časť D4 vs D800E, citujem "Kvalitou obrazu sú na tom obidva fotoaparáty prakticky rovnako s výnimkou rozlíšenia. Viac než dvojnásobný počet bodov u D800E a absencia AA filtru je na fotografiách poznať. Pri záberoch z D800E sa tie z D4 zdajú rozlíšením priam amatérske"
17.07.2012 - 20:14:14
00
Čo v tej prírode? Točiť video z prilby alebo srnky na protiľahlom kopci? Či fotiť kvetinky? Chceš to nosiť v ruksaku na bajk, alebo v brašni pri turistike? Chceš fotiť popri bajkovaní alebo bajkovať popri fotení? Skús to bližšie popísať.



Skor srnky na protilahlom kopci. Fotit popri bajkovani a turistike. Inak ten benq ma pri nahravani videa 60 snimkov za sekundu a druhy iba 30. Na videu to spravi velky rozdiel?
17.07.2012 - 20:51:58
00
Hmm, pekne ale ruku na srdce. kto z nas si dovoli kupit D800E??? myslim ze ju budu mat ludia ktori sa fotenim zivia.
uz len predstava ze ti D800E hrkoce v batohu na chrbte pocas zjazdu je dost brutalna...
pre zanietencov:
http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-d4/
http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-d800e-ii/
17.07.2012 - 20:52:32
00
Steju: odlozme stranou tento Nikon a skusme znovu analyzovat 16mpix .. napr. na kompaktoch s cipom 1/2.3" .. pri sucasnych technologiach by kompakty mohli mat vyborny detailny obraz s krasnou dynamikou a cca do 6-8mpix .. dnes je moda odsumovat v CMOS na ISO 100 .. no .. kto chce kam, pomozme mu tam .. aj s archovaciou 80MB RAwov :P
17.07.2012 - 22:06:58
00
Skor srnky na protilahlom kopci. Fotit popri bajkovani a turistike. Inak ten benq ma pri nahravani videa 60 snimkov za sekundu a druhy iba 30. Na videu to spravi velky rozdiel?

Myslim, ze Tvojim ocakavaniam dost dobre rozumiem, sam som si tym presiel, a stale prechadzam :D
Inak BenQ nie je vobec podla recenzii zly fotak, napokon, je to prezleceny Nikon.
Co sa tyka FullHD vela fotakov to skryva ale nakoniec z toho vylezie, ze nie je tak uplne fullHD .. doporucujem pozriet recenzie na www.digimanie.cz
Co sa tyka rozsahu .. tak nejak z praxe mi vyplynulo, ze mne osobne by postacil rozsah cca 35-300mm /prepocet na FF/ .. niekedy sa hodi aj 28mm. Viac ako 300mm prepocitanych je nanic, pretoze na fotenie zverov bud dojdes dostatocne blizko, alebo Ti bude aj 600mm malo. Na vtakov a inych kolibrikov je 600mm len zaciatocna hranica.
Na bajk neni je najlepsie nieco, co sa da schovat do puzdra , lahko dosiahnutelneho .. to obvykle UZ nie su vhodne. Na turistiku clovek ten fotak ma lepsie dostupny, UZ je celkom v pohode. Ak by si chcel nieco male a lahke .. zas nieco ine /Ixus/.
17.07.2012 - 22:13:43
00
k dynamickému rozsahu a citlivosti: porovnaj si to s D4, ten má 'iba' 16MPx a čo sa týka dynamického rozsahu a šumu je na tom skoro rovnako, takže zjavne z čipu v D800 dostali to najlepšie čo teraz vedia. Viď napr recenzia tu a časť D4 vs D800E, citujem "Kvalitou obrazu sú na tom obidva fotoaparáty prakticky rovnako s výnimkou rozlíšenia. Viac než dvojnásobný počet bodov u D800E a absencia AA filtru je na fotografiách poznať. Pri záberoch z D800E sa tie z D4 zdajú rozlíšením priam amatérske"

škoda, že si vynechal hneď ďalšie dve vety: "Pritom to nie je pravda. 16 Mpx je dosť pre akýkoľvek žáner aj pri profesionálnom použití."

Ale absenciu AA filtra poznať bude, s tým súhlasím. ;)
17.07.2012 - 22:56:14
00
Steju: odlozme stranou tento Nikon a skusme znovu analyzovat 16mpix .. napr. na kompaktoch s cipom 1/2.3" .. pri sucasnych technologiach by kompakty mohli mat vyborny detailny obraz s krasnou dynamikou a cca do 6-8mpix .. dnes je moda odsumovat v CMOS na ISO 100 .. no .. kto chce kam, pomozme mu tam .. aj s archovaciou 80MB RAwov :P
to že výrobcovia väčšinou idú taktikou typu nahádžeme do kompaktu čo najviac MPx a čo najviac zúúmu a bude sa to fajne predávať, nehľadiac na to, o koľko kvalitnejšie fotky by mohli mať keby sa kľudnili, je ich chyba.. :) ale samozrejme pre bezneho uzivatela kompaktu je viac ako povedzme 16MPx nanic. A keby som mal dost penazi (alebo by mi niekto daroval ;-) ) D800E tak si za tych blbych 100eur dokupim externy disk a mam miesto na fotiek kolko len chcem <+ netreba vsetko fotit do RAWu a na najvacsie rozlisenie>


škoda, že si vynechal hneď ďalšie dve vety: "Pritom to nie je pravda. 16 Mpx je dosť pre akýkoľvek žáner aj pri profesionálnom použití."

Ale absenciu AA filtra poznať bude, s tým súhlasím. ;)

tak ta posledna veta z citacie je podla mna hlupost. preco potom existuju stredoformaty? to je ako tvrdit ze 400mm staci na akykolvek zaner. ano staci, ale kolkokrat je lepsie mat 500mm? tak isto, ano s 16MPx sa da nafotit vsetko, ale kolkokrat by bolo lepsie mat ich 32? velakrat.
17.07.2012 - 23:21:21
00
...
Na bajk neni je najlepsie nieco, co sa da schovat do puzdra
...

prosím vysvetliť, hlava mi to nejak nebere :)

peter-zv: najlepší foťák je ten, ktorý máš pri sebe. Na bike teda asi niečo malé a nie príliš drahé. Popozeraj výpredaje (ja som svoj Pentax Optio A40 tiež kúpil vo výpredaji za nejakých 70 libier), ak nájdeš niečo zaujímavé, na DPreview.com sa o tom dozvieš viac. Čo sa videa týka, napr. taký Sony DSC-HX9V dokáže kvalitou konkurovať aj kamerám, žiaľ fotky už také dobré nie sú.
17.07.2012 - 23:36:46
00
<+ netreba vsetko fotit do RAWu a na najvacsie rozlisenie>

kupit si D800 a fotit do jpeg... to je na zlamanie ruk:)
18.07.2012 - 09:22:57
00
tak vieš .. niekto na to proste ma peneži :) ale už nie čas chuť a schopnosti :)
18.07.2012 - 09:24:53
00
kupit si D800 a fotit do jpeg... to je na zlamanie ruk:)

:y:
18.07.2012 - 09:25:54
00
kupit si D800 a fotit do jpeg... to je na zlamanie ruk:)
irónia že ? :)
18.07.2012 - 09:54:57
00
aj ked fotim vyhradne raw nie vzdy sa hodi... napr. ak by si fotil diskoteku a davas foto na web je take rozlisenie zbytocne a tak isto aj raw pokial si spravne nastavis fotak. urcite upravovat 200-300 foto nebudes...a na takom fotaku vyuzijes prave vykon na vysokom ISO alebo odolnost proti prachu ci pivu...
18.07.2012 - 10:00:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up