caute,
tak po dlhej dobe, som sa rozhodol pre aktivnejsi zivot ako kompik :) kupil som bike, planujem chodit viac po lese (lesne cesty, jemnejsie zjazdy) ako po normalnej komunikacii a celkom ma zaujalo, ked som videl na predaj rozne chranice tela.

som uz starsi a po dlhej pauze od byciklovania a hlavne si nemozem dovolit vazne zranenie, uvazujem ci je potrebne si kupit chranic.

kolena, lakte, horny trup (krk, chrbtica). chcem sa opytat skusenych, ci odporucate alebo neodporucate a ak ano, ake ?
alebo to nie je potrebne pokial niekto nelieta 60kmh medzi stromami dole kopcom resp. robi velke skoky a je to len moja prehnana starostlivost.

dikes
23.07.2012 - 08:37:51
00
Podla mojho nazoru pokial nelietas a neskaces tak chrbat a hrud mas celkom bezpecnu, ale aj tak sa stava vselico. Ak vsak vies dobre padat tak ti budu niektore chranice nanic. Ja by som si kupil chranice kolien, resp. kolien + holeni a mozno laktove ak jazdis tvrdsie a hlavne by som si kupil rukavice pokryvajuce cele prsty, lebo ked padas dopredu tak padas vecsinou na ruky. Musis vsak ratat s tym, ze chranice mozu obmedzit tvoju pohyblivost.
23.07.2012 - 10:20:25
00
aj jazdíš divoko chrániče sa zídu (občas) ak ale jazdíš rekreačne a hlavne dlho tak chrániče budú otravovať.. dosť výrazne znižujú komfort na výjazde.. takže si sám zváž či pri jazde máš vysoké riziko škaredého pádu a zranenia alebo nie..
23.07.2012 - 10:22:48
00
Ak chces mat dobre chranene kolena tak doporucujem toto:
http://www.soof.sk/soofshop/eshop/29-1-CHRANICE/138-2-SIXSIXONE/5/909-SixSixOne-EVO-KNEE
23.07.2012 - 10:25:38
00
vdaka za nazory. rukavice (celoprstove) a prilbu uz mam. pozriem sa teda aspon na tie kolena a lakte .. clovek nikdy nevie. ta pohyblivost napadla aj mna. skusim odskusat niekde co si poslal v tom linku resp aj dalsie nech aspon viem aky to je pocit, mat to na sebe. dikes
23.07.2012 - 10:35:30
00
bajk co mas je XC bajk a to co sa da yvladnut na tom bajku urcite nieje na kupovanie chranicov :) ak planujes jazdit normalne dolekopcom...slapat do kopca...atd...proste take cyklo vylety tak na chranice zabudni....neviem si predstavit prejst napr. v lete ani 30 km v chranicoch...smerom do kopca by mi to pri pedalovani zavadzalo....je v tom teplo... :( podla toho co pises sa mi zda ze budes taky hobby cyklista takze naozaj chranice su zbitocnost :) chranice su na AM/EN/DH/FR :D
23.07.2012 - 11:56:02
00
S tym suhlasim ale ked ich tak chce....
23.07.2012 - 12:01:08
00
Mám kolena 661 Kyle Strait. Dá sa v nich v pohode šľapať, zavadziať moc nezavadzajú. Väčšinu výjadzu ich mám ale aj tak vo vaku a nasadzujem na cestu nadol. Niekedy ich nechávam aj na rovine keď sa mi ich nechce zhadovať, ale dosť sa pod nimi potím, tak na XC jazdy ich nevozím. Iba keď idem jazdiť do terénu, kde je pravdepodobnosť pádov vyššia sú tam skaly a podobne.

Napr. pred pár týždňami cestou z Magury dosť pomohli, zato pol lakťa ostalo modrého, chrasty zliezli ešte len teraz. Uváž čo jazdíš, ako tvrdo a podľa toho sa rozhodni. Na vozenie po lesných cestách by som ich asi nenosil.

Nad lakťami som uvažoval ale musím nejaké skúsiť. Predtým som jazdil motokros a osobitné laktové chrániče som neznášal, radšej som kúpil opicu. Keď boli voľnejšie, tak sa posúvali po dotiahnutí tvrdli ruky, lebo obmedzovali prietok krvi. Opicu vo tvojom prípade určite nie, uvaríš sa v nej. Je určená na FR/DH kde toho nahor moc nešľapeš ale väčšinou sa vyvezieš.
23.07.2012 - 12:21:13
00
tak vcera som bol prvy krat prevetrat bike po polnych cestach, mierne stupanie a klesanie .. cesta bola sikma (nie len rovno dole), bikeom hadzalo, uvidime co spravim. ja rozumiem co pisete, ale tak ist 30 po takejto ceste a vydrbat sa na nejaky kamen asi tiez nie je vyhra :) tipujem ze to bude zavisiet aj od skusenosti toho ktoreho jazdca .. dik za tipy a odporucania

@misopetrovic: ja neviem co sa da zvladnut, pojdem kam ma oci zavedu .. ked zistim ze sa rozbije, nezvladaju komponenty trasu, musim predat a kupit iny. uvidim :)
24.07.2012 - 09:40:00
00
keyboard_arrow_up