romix ,dufam , ze dole z veterneho si tiez "netlacil" po zltej? ci?

ja dnes popod horu do turskej-chata sacne-singl sedlo kobylie -cekol som ten chodnik co mal ist popod kozol a zaciatok aj precistil pilkou...len neskor ,este pred kozlom uz bol sotva znatelny, tak som sa spustil dole potokom ,oproti som si vyslapal este taku slepu zvaznicu -odfotil kozol a hajde dolu hodilo to 37km
kto vidi deda mraza ;)

Prílohy:

IMAG0087.JPG
IMAG0087.JPG 108.14 KiB thumb_up0thumb_down

28.07.2012 - 19:45:42
00
kvabob: :x keby som mal vzadu strunu tak by sa to dalo zojst mozno :D inak zajtra daky vyjazd?
28.07.2012 - 20:11:35
00
Takýto výjazd som mal tento rok v pláne, len som tiež nevedel, či sa zo Snilovského sedla dá dostať dole do Vrátnej. Išiel som peši tadiaľ hore aj dole pred pár rokmi, keď ešte nepremávala Lanovka. Myslím, že sa nešlo priamo hore popod lanovku, ale išlo sa serpentínami z jedného bočného lesa do druhého. Aspoň na začiatku.

Rád by som sa pridal, takúto celodennú cykloturistiku ja veľmo rád. Cez Saračníky by som sa vedel dostať do MT, a tam by sme sa mohli niekde stretnúť a vyraziť spolu.

EDIT: Inak zo Šútova sa dá dostať na Chatu pod Chlebom v sedle biku. Ževraj :) Bol o tom článok v BIKER magazíne.

Ta cesta ide uz z trusalovej a vyslapete po nej az na chatu pod chlebom.uz sompo nej isiel.Apred par rokmi ked sa budovala lanovka z vratnej sa z nasej strany po tej ceste vozil hore matros na lanovku tak sme tu cestu v zime udrziavali bagrami zjazdnu.A z toho sutova sa da na nu pekne napojit.
28.07.2012 - 20:38:00
00
vidis roman ,keby si napisal skor ,ako den pred vyjazdom,mohol si si usetrit kopu tlacenia a viac sa pobikovat nahor aj nadol...ked som ti pisal trasy ,uz si bol na ceste :)
no zajtra ,neviem ...reparat v opacnom smere ? cez veterne hore a po zelenej bud do turskej alebo medzihorskej dole... ;),ci sulov?,raj.lesna?,borosovec?
28.07.2012 - 22:05:50
00
kocnere,ja chodím z Minčola na bajku bežne,keďže som z Višňového. od Minčola je to zo začiatku dosť prudké,dosť kameňov,ale to je len tak cca 5minút na bajku a potom ide až k vlekom pekná zvážnica.a anakonda je tiež v pohode,šiel som asi minulý týždeň.ak by si sa chcel napojiť od cesty z Minčola priamo na anakondu,tak to je tiež nejakou zvážnicou prepojené,ale nešiel som tade,je to dosť prudké...

dakujem za info a popis, chystam sa robit okruh Stranavy-Polom-zvaznice-Martinske hole-Mincol-Anakonda-Stranavy. Minuly rok som siel z Mincola po cervenej naspat na Polom a ten zaver ma odradza.
28.07.2012 - 22:39:29
00
Edo ked pojdes daj vediet, pridal by som sa...
28.07.2012 - 22:47:05
00
aj na sulov ak si nebol,by sme mohli ist vsak rano ti zavolam okolo 8.00


Naposledy upravil romix dňa 28.07.2012 - 22:53:20, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2012 - 22:52:44
00
Edo ked pojdes daj vediet, pridal by som sa...

OKa, urcite sa ozvem.
28.07.2012 - 22:53:06
00
romix,kvakob: Zajtra si nezabudnite pribaliť blatníky a pršiplášte :D

kocnere: Ja by som sa tiež rád pridal, modrá z Minčola je pre mňa zjazdná, ale na začiatku je to len tak tak. Na taký terén nie je moje HTčko stavané.
28.07.2012 - 23:14:55
00
Včera Chleb z Trusalovej po spomínanej trase a pokus o zjazd do Vrátnej...na poludnie nám na to ešte napršalo, asi vám nemusím bližšie opisovať, s akým výsledkom.

Na margo Sulova, radi by sme si spravili dvojdnovku cez z MT cez Hole - Sulov - Hricov - Polom - MT, vedeli by ste poradit trasu? Ziadne sialenosti na jeden den, mame cas a sme pohodlni. Poznam len cestu medzi Sulovskymi skalami a Hricovom, ale nieco zaujimave od Holi na Sulov?
28.07.2012 - 23:39:21
00
podla toho kadial a kde zidete z holi - zbynov -kamenny diel, odskocit na budzogan - sulov alebo svinna babkov ci lietava podhorie odskocit na lietavsky hrad -sedlo rohac -sulov
nizsie trasy jasenove-mala cierna -marek -hradna -sulov
da sa to natiahnut este cez bodinnu a vrchteplu - od nej som siel zatial len cervenu znacku -sulov...
29.07.2012 - 08:23:52
00
dakujem za info a popis, chystam sa robit okruh Stranavy-Polom-zvaznice-Martinske hole-Mincol-Anakonda-Stranavy. Minuly rok som siel z Mincola po cervenej naspat na Polom a ten zaver ma odradza.


pekná trasa,pár krát som ju šiel už.akurát pár úsekov z Martinských Holí na Minčol budeš musieť asi tlačiť,ale inak to prejdeš celé na bajku,v pohode. ja som to šiel cca 5 hodín,s fotením,kofolkou a inými blbosťami :-)
29.07.2012 - 12:24:27
00
Ja som dnes viacmenej jazdil cestu, ale nechybali aj XC vlozky, nejake tie kopceky.. Ku koncu ma tlacil cas, tak som s narastajucou unavou postupne pridaval na tempe :P tak mi to dalo 86km.. Inac ak niekto pojde ku koncu tyzdna niekde do kopcov, tak sa pridam, len dajte vediet.
29.07.2012 - 20:13:22
00
pekná trasa,pár krát som ju šiel už.akurát pár úsekov z Martinských Holí na Minčol budeš musieť asi tlačiť,ale inak to prejdeš celé na bajku,v pohode. ja som to šiel cca 5 hodín,s fotením,kofolkou a inými blbosťami :-)

podla odporucania niekoho z ZA (pisal som s nim PMka) sme tlacili iba cca 100 - 200m na Mincol a kusok smerom na Saracniky (ci ako sa vola smerovnik pred Polomom )
29.07.2012 - 20:20:11
00
My sme dnes išli z Kúrskej doliny po predpokladám novej zvážnici na Chatu pod Suchým. Trebalo si ale vytlačiť kúsok po zelenej do sedla Brestov, kde sme sa napapali malín. Mňam. Mám aj gpx keby niekto chcel.


Žiaľ nová už zďaleka nie je, má tak 3-4 roky a rok po roku pribúdajú kilometre nových zvážnic. :tmi:
To sme dopadli aj s našimi Národnými parkmi. Fráza pre bežných ľudí. Z hrebeňa pekne vidno tie kilometre zvážnic.

Inak toto je podľa mňa najpohodlnejšia cesta na ChpS (moje domáce prostredie :) ).
30.07.2012 - 23:00:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up