Možem ísť reklamovať bike a žiadať vrátenie penazí? ked su pokrívené prevodníky, kotuče, praská v oske a bike je nový a robí to od začiatku a ked som povedal to predajcovi tak povedal že to musí sadnuť ? ale oska bola prasknutá a menená ale v kľukoch praská stále ? dakujem za odpoved, a kuse ma predajca odbije že to musí sadnuť alebo že tam spravil dačo iné ,?
27.07.2012 - 19:39:45
00
Reklamovať bike môžes ale iba vtedy, ak si s ním nič nerobil, teda hlavne nejazdil.
Keďže si na ňom jazdil, a z tvcojej otázky vychádza, že si s bicyklom musel niekde naraziť, (spadnúť) nakoľko máš pokryvené prevodníky, kotúče.
Niečo sa dá zobrať reklamáciou, a ten stred, neviem aký ho máš.

Ak máš stred od Holoutechu, tak, ho treba rozobrať a prečistiť, ak ho más zapúzdrený, tak vymeniť ložiská (kinex), v inom prípade ti to môže robiť aj pedál/e.
27.07.2012 - 19:50:39
00
ten bike to už robil pri kupe ,,, ak som bol pre neho no okrem tých kluk ,,, to začalo po troch dnoch užívania praskať,,, on mi povedal že to musí sadnuť bo som sa šiel previesť pred ním na nom ,,, a prevodník bol pokrívený tiež bolo to vidno , a som mu to aj povedal a on ma vkuse len odbil no nie mna ale mamu a neviem ho donutiť to opraviť,, ani nič chodím tam ak sprostý za ním
a bike stojí v garaži , a nikto na nom nechodí ja by som na om aj tak nechodil pretože mám moj author dexter, ten bike je kenzel shade bx disc ,,,
27.07.2012 - 20:01:23
00
Preco si mu dal peniaze, ked boli na novom pokrivene prevodniky a kotuce ako pises ? Je to Tvoja chyba, na mieste predajcu by som sa s Tebou tiez nebavil, naburas nove auto a prides do predajne, ze chces vratit peniaze ..
27.07.2012 - 20:09:28
00
ja som najprv zaplatil ,, a mi povedal že to musí sadnuť že to je nový bike ,,, že ked to bude robiť dalej ako šuchať tie kotuče, a tie prevodníky nebolo tak vidno že praskaju , bolo len počuť ťukanie o kryt, a on nato povedal že to musí sadnuť,, tak som šiel domov a tam som zistil že to je ohnuté že preto to praská a šucha ,,,, som za ním šiel a odbil ma zase že to musí sadnuť a došičky a tak ma poodbíjal ,,, a pak začala aj tá oska a nvm si sním dať rady
27.07.2012 - 20:15:19
00
A prečo si ten bajk kúpil keď to bolo krivé od novoty ?
27.07.2012 - 20:17:05
00
ja som mu to tam hned povedal a on ma odbil že to musí sadnuť , pretože som si fakt myslel že to musí sadnuť,, aj na mojom dexterovi tam dokým sadla reťaz tak to kus tak ťukalo ,,tak som šiel het a doma som sa nato pozrel a všimol som si to a od vtedy to je kolotoč dookola ja prídem tam poviem mu čo sním je a ked prídem po neho on povie čo iné spravil ,,, napríklad prídem poviem že šúchaju brzdy kotuče že su krivé a on povie že dotiahol som kolesa a nič nešucha ,,,, ..
27.07.2012 - 20:20:55
00
Jedna vec je pravda, nieco musi sadnut, ale nieco uz musi drzat.

Kotuce nesmu suchat, ani praskat.
Stred, pedale, kluky, nesmu praskat. Ak nieco praska, da sa to vyreklamovat.

Prevodniky, ze mas skryvene, to sa mal nato pozriet predavajuci resp. technik, pri odovzdavani biku.
Dalsia vec, mal si sa pred kupou biku, previezt.
A jednoznacne nebrat taky bicykel, ked je /bol v takom stave.
Teraz ti bude trcat v garazi, a sadat prach.
27.07.2012 - 20:28:02
00
ten predávajúci sa mi zdal hned divný, pretože nič mi neukazoval ani nič , proste ked som si kupoval dextera mi povedal že príd na druhý deň dokým to všetko naštelujem , podťahujem atd , tento tam len drisol pedále dotiahol volant a to bolo všetko, ale skusim to ešte raz čo mu to rozoberem pred ním , že či to má takto byť, že či to takto má vyzerať a robiť to tie zvuky čo to robí aj ked to je len lacný bajk aj tak by tam nemali byť krivé kotuče a atd,,, ale dakujem za ohlasy,,, ešte že mám ja svojho dextra :D
27.07.2012 - 20:36:13
00
Otazka znie, či sa ten predavajuci aj tomu, co predava rozumie.
27.07.2012 - 20:45:37
00
mne to príde skor nie ako áno :D :D ked opraví defekt a o 5 metrov máš další :D :D pretože v plášti nechá to čo ten defekt spôsobilo :D :D tka je to dosť no a všetko rieši len silou :D :D
27.07.2012 - 20:52:30
00
aj ja mám ten bike ... aj mne praskali kluky ale nakoniec to bol len pedál rozobral som ho ... dal tam trochu vazeliny a ide pohode :)
27.07.2012 - 21:09:52
00
Este sa postzuj, u koho si ten bike kupil, nech vieme aj my. Odnes mu tam ten bike, nech Ti to zoberie na reklamaciu, ak nie, pribliz mi SOI, potom to snad zoberie, resp. nechod tam s tym Ty, ale niekto starsi.
29.07.2012 - 20:13:24
00
Nepochopím tvoju logiku, ako si mohol kúpiť bike s pokrivenými prevodníkmi a kotúčmi. A keci o tom, že si uveril tomu "ono si to musí sadnúť..." Máš 3 roky? Takýto bicykel si kupovať nemal, lebo teraz to ťažko vyreklamuješ! Je to tvrdenie proti tvrdeniu. Rovnako predavač môže povedať, že si to spravil ty pri nesprávnom používaní. Ono v obchodoch sa vidí všeličo (dokonca aj "Sestra kúpila u vás bike a ukradli jej ho, dá sa to reklamovať?"). Najmä keď si chlapci kupujú "skákacie" bicykle a rodičov doma presviedčajú o "samo sa to". Akým spôsobom sú krivé prevodníky? Lebo tieto low-end kľuky lietajú pár mm v určitom rozmedzí už z princípu, nie sú krivé. Či to nie je v tom...
29.07.2012 - 20:25:01
00
keyboard_arrow_up