Co s tym ma PZP?
27.07.2012 - 17:30:53
00
Co s tym ma PZP?

ked sa sunda autom niekto,uz vidim ako to pojde z jeho pzp poistky,cize som si chcel dat pripoistit aj bajk na urcitu sumu,ako kadejaky obkundes pride a bude ohodnocovat tvoj bajk najnizsou moznou mierou a dostanes zan par chechtakov...
27.07.2012 - 18:08:56
00
udajne, ked cyklista vojde autu do cesty a ten to strhne a rozbije, plati mu cyklista celu skodu. Je to tak?
27.07.2012 - 18:14:38
00
udajne, ked cyklista vojde autu do cesty a ten to strhne a rozbije, plati mu cyklista celu skodu. Je to tak?
a tu mas dalsi dovod,preco by si si mohol tu poistku uplatnit aj na druhu stranu,neviem,ci mas poistku na spachanie majetkovej ujmy,pravdepodobne nikto z nas,ak teda nema niekto obdobne povolanie,kde sa ti to hodi
27.07.2012 - 18:16:59
00
To urcite nikto nema. Je mozne take nieco uzavriet a potom to bude platit aj pre jazdu bikom?
27.07.2012 - 18:23:30
00
Canopus, vela ludi sa myli, co je PZP. PZP je o tom, ze poistovna plati skodu, ktoru sposobil poistenec niekomu inemu. Kazda poistovna ma nieco na podobny sposob (Poistenie zodpovednosti za škodu) za par supiek, takze som vobec nerozumel, aky mas problem sa takto poistit a preco to spajas s urazovym poistenim.

Inak napriklad v takom Svajciarsku musis mat obdobu PZP aj na bicykel.
27.07.2012 - 20:21:02
00
Takej poistke sa nadava poistenie hmotnej zodpovednosti. Rozumna a vcelku lacna vec.
Treba pozriet podmienky co vsetko poistuje, ale spravidla zahrna aj skody, ktore sposobis jazdou na biku.
Dost casto byva tento druh poistky ako volitelna moznost pri poisteni domacnosti, takze pozri, ci uz nahodou nie si poisteni. Ale da sa uzavriet aj samotatne, aj ked samostatne ju tusim neponuka kazda poistovna.
Ja som ju uzatvaral este v Ceskej (teraz Generali), orientacne cena cca. 12E rocne, plnenie okolo 70000E.
27.07.2012 - 21:44:58
00
Vycuc z podmienok Alpenvereinu:
3. Poistenie zodpovednosti do 3.000.000,– EUR

4. Poistenie právnej ochrany až 35.000,– EUR

Poistné plnenie sa vzťahuje na povinnosť náhrady škôd spôsobených na zdraví osôb a na majetku (zodpovednosť), na náklady na právne služby a súdne poplatky súvisiace s uplatnením nárokov na náhradu škody u osoby, ktorá spôsobila škodu a voči jeho poistiteľovi zodpovednosti, alebo na náklady na obhajobu pred súdom alebo správnym orgánom proti obvineniu z porušenia trestných predpisov z nedbalosti (právna ochrana), pokiaľ takéto náklady vzniknú domácim i zahraničným členom počas ich činnosti pre združenie.

Pod pojmom „činnosť pre združenie“ rozumieme:

účasť na každom podujatí organizovanom jednotlivými sekciami OeAV,
vykonávanie nasledujúcich športových aktivít (a to i súkromných - mimo podujatí jednotlivých sekcií) : pešia turistika, horolezectvo, lezenie (po skalách), lyžovanie, beh na lyžiach, snowboarding, splavovanie divokých vôd, canyoning a jazda na horskom a trekingovom bicykli.

(Ako túry na horskom bicykli alebo na trekingovom bicykli sa rozumeju také túry, ktoré sú podnikané na lesných komunikáciích, lesných a iných nespevnených cestách a na k tomu určených prip. značených cyklistických chodníkoch v športovom oblečení. Nehody na cestách povolených tiež pre verejnú premávku, na cyklistických chodníkoch v meste alebo obci nie su poistené, pokiaľ by sa nehoda stala v súvislosti s výššie uvedenou túrou na horskom alebo trekingovom bicykli.)
27.07.2012 - 21:51:16
00
romanx:
z toho mi vyplyva, ze jazda na verejnej komunikacii nie je poistena, s vynimou, ze by som vedel dokazat, ze bola sucastou aktivity z odstavca vyssie? Hm....pekne pravnicke klucky, avsak ako by to bolo v reale...?
27.07.2012 - 22:27:57
00
Jj, pokial je to klasicka cesta v meste, prip. Cyklochodnik v meste, tak nemas krytie. Pokial ale niekomu sposobis skodu v lese na znacenych cyklocestach, turist. chodnikoch, tak mas krytie zodpovednosti za skodu. Nastastie som to este neskusal :P
Len som chcel tymto ozrejmit, ze aj OAV ma krytie v slusnej vyske aj pri zodpovednosti za skodu...
27.07.2012 - 23:01:48
00
a o tom to cele je,ze ziadna poistka nezahrna cestu,proste ***** s ludmi....

Canopus, vela ludi sa myli, co je PZP. PZP je o tom, ze poistovna plati skodu, ktoru sposobil poistenec niekomu inemu. Kazda poistovna ma nieco na podobny sposob (Poistenie zodpovednosti za škodu) za par supiek, takze som vobec nerozumel, aky mas problem sa takto poistit a preco to spajas s urazovym poistenim.

Inak napriklad v takom Svajciarsku musis mat obdobu PZP aj na bicykel.

"pzp" prepac,tebe to musim napisat do uvodzoviek,aby si to pochopil,proste ide o to,ze na SVk ti nikto nepoisti bajk,asi tak,obchodil som vsetky poistovne,vsade sa mi zasmiali do ksichtu,a chcem vidiet,ked ta niekto zrazi,ako si bude voci tebe uplatnovat poistku,hlavne mi ide aj o bajk,ktory nestal par halierov
28.07.2012 - 07:32:21
00
Canopus, porozumiet pisanemu textu ta v skole nenaucili a teraz si to kompenzujes vulgarnostou?
Pokial zavinis nehodu ty, tak ti naozaj skodu na biku nikto nepreplati. Ale pokial si pri tom rozmlati niekto auto, tak ta tvoj lacny bike (voci autu) veru bude trapit najmenej a budes rad, ked skody na aute uhradi poistnie hmotnej zodpovednosti (pokial ho mas).
Ak ty nebudes vinnik, tak vsetky skodi preplati PZP vinnika alebo si to ries sudne ak bol vinnik iny cyklista/chodec a nechce ti zaplatit skodu.(btw. Na taketo veci sa ti hodi poistenie pravnej ochrany).
To ze AV nepokryva cestu je tym, ze je primarne urcene na ine veci.
28.07.2012 - 14:35:29
00
Zdravim. Kedze som este stale neporiesil poistenie, znovu sem pisem. Chodim kazdy den na bicykli do prace v beznej premavke a okrem toho cez vikendy sem-tam na nejaku cykloturu. Mala by byt poistena smrt nasledkom dopravnej nehody a tiez by som chcel poistenie kebyze po uraze/nehode ostanem PN, alebo s nasledkami. Viem o poisteni Alpenverein, ale mne ide hlavne o cesty - stret bicykla s autom.
Mate niekto skusenost s takymto poistenim?
Diky!

Este raz sem davam toto, lebo neviem ci sa to nepochopilo, ale ide mi o poistenie kedy vinnikom nie som ja...
29.07.2012 - 16:12:17
00
a o tom to cele je,ze ziadna poistka nezahrna cestu,proste ***** s ludmi....


"pzp" prepac,tebe to musim napisat do uvodzoviek,aby si to pochopil,proste ide o to,ze na SVk ti nikto nepoisti bajk,asi tak,obchodil som vsetky poistovne,vsade sa mi zasmiali do ksichtu,a chcem vidiet,ked ta niekto zrazi,ako si bude voci tebe uplatnovat poistku,hlavne mi ide aj o bajk,ktory nestal par halierov


Canopus, PZP mi do uvodzoviek davat nemusis, ja viem presne, co to je a aj som Ti to vysvetlil. Bohuzial si z toho nic nepochopil, lebo by si nenapisal taku hlupost, ze ked Ta niekto zrazi, tak si bude voci Tebe uplatnovat poistku. V takom pripade je to naopak, Ty si uplatnujes vyplatenie z jeho poistky.
30.07.2012 - 00:29:48
00
Canopus, PZP mi do uvodzoviek davat nemusis, ja viem presne, co to je a aj som Ti to vysvetlil. Bohuzial si z toho nic nepochopil, lebo by si nenapisal taku hlupost, ze ked Ta niekto zrazi, tak si bude voci Tebe uplatnovat poistku. V takom pripade je to naopak, Ty si uplatnujes vyplatenie z jeho poistky.

presne pzp je ako tvoja urazova poistka,cize nula bodov,citaj Sogiho topic,vsetky taketo urazovky su jedna banda
30.07.2012 - 07:00:11
00
keyboard_arrow_up