Stal som sa majiteľom Edge 800, naučil som sa mu trochu rozumieť. A mám taký drobný problém. Občas sa dostanem do cudziny - s bicyklom, cestným. Tak som si zo stránky Garminu stiahol free-mapu Europy. Zatial som ju vyskúšal v Rakúsku a v Česku. V Rakúsku (do 50 km od Bratislavy) to bolo celkom o.k., v okolí Brna tiež, hoci občas prekvapili mená obcí v nemčine.

Keď som však podrobnejšie skúmal mapu, zistil som, ze neobsahuje Chorvátsko a ani severné Taliansko - a aj tam sa občas dostanem. Chorvátsko mám možno už vyriešené - niekde (v tomto fóre?) som našiel odkaz na stránku chorvátskeho Garminu a mapu Chorvátska. Keď som si ju stiahol a pozrel, tak sa mi zdá celkom dobrá, našiel som na nej všetky cestičky v strednej Dalmácii, po ktorých som posledné dva roky pojazdil.

A terazky otázky pre znalých:
1. Garmin predáva mapu Európy na SD karte. Je tá mapa v oblasti Chorvátska lepšia, ako tá free stiahnutá z webu chorvátskeho Garminu?
2. Dá sa niekde prípadne nájsť aj podobná free mapa severného Talianska?
3. Alebo nemudrovať, rovno kúpiť mapu Európy a dať zarobiť Garminu?
17.12.2011 - 23:26:42
00
Na tvoje bicyklove vylety v alpach by bola najlepsia mapa garmin transalpine ale ta zasa nepokryva chorvatsko. kedze si cestny cyklista tak v globale je vhodnejsia cestna mapa europy. Dalsim riesenim je pouzit tzv. custom maps, teda bitmapa nemsieho regionu, pripadne patchnut fw a daju sa dohravat rozlicne bitmapove zdroje v tzv birdseye formate ale na to su tu ini pracanti ako napriklad laco
18.12.2011 - 08:32:03
00
Dalsim riesenim je pouzit tzv. custom maps, teda bitmapa nemsieho regionu, pripadne patchnut fw a daju sa dohravat rozlicne bitmapove zdroje v tzv birdseye formate ale na to su tu ini pracanti ako napriklad laco
Tak tomuto sa práve chcem vyhnúť... Ale aj tak ďakujem za názor, aj keď si celkom nezodpovedal na moje otázky.
19.12.2011 - 21:27:34
00
Prepac zabudol som na tie free mapy. Existuje este jedna cesta ktoru som ale vela neskusal. na openstreetmaps si pozri ci tvoj region kam planujes ist je dostatocne dobre pokryty a potom tu je link http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin/Download kde su odkazy ako z formatu na http://www.openstreetmap.org/ dostanes vektor do garmina
19.12.2011 - 21:56:01
01
Terazky si zabodoval!!! Dobrý tip.
Na tej wikine sú dokonca linky na súbory v tvare pre Garmina (Chorvátsko, jednotlivé talianske provincie, Česko, Rakúsko...) - žiadne konverzie, len stiahnuť a pozrieť, či budú o.k. Mám o zábavu cez sviatky postarané - stiahnuť, natlačiť do SD karty, pozrieť cez Garmina, či tú tam všetky cesty, po ktorých som sa už v minulosti motal. Prípadne stiahnuť trasy cestných maratónov a skontrolovať, či sa náhodou nemotajú po poliach...
21.12.2011 - 14:37:45
00
ja som majiteľom http://www.mp3.sk/garmin-edge-800-sk-topo-navigacia-na-bicykel-p-108655.html asi dva mesiace, zatial som iba na Sk a čo do máp nemám žiadny problém, nedarí sa mi ho ale spojiť s aplikaciou PC - training center, stále ak to napojím mi pc píse zariadene neidetifikované, z inými problém nemám, moze to byt v garmine?
27.07.2012 - 11:03:50
00
Skús pozrieť tu:
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic,3415.0.html
27.07.2012 - 13:25:46
00
ja som majiteľom http://www.mp3.sk/garmin-edge-800-sk-topo-navigacia-na-bicykel-p-108655.html asi dva mesiace, zatial som iba na Sk a čo do máp nemám žiadny problém, nedarí sa mi ho ale spojiť s aplikaciou PC - training center, stále ak to napojím mi pc píse zariadene neidetifikované, z inými problém nemám, moze to byt v garmine?


nie,v kompe,zasadny hw.sw problem



na tu stranku ho radsej ani nenavadzaj,tam sa len dobre naserie,ake problemy ma ta 800ka :D a tym ho odradis
30.07.2012 - 07:04:04
00
Dám to sem, aby som nezakladal novú tému:

Mám novú topo mapu TOPO Slovakia 4 na SD karte a Garmin EDGE 800.
Stručné rýchle porovnanie TOPO Slovakia 3 a novej TOPO Slovakia 4 na základe porovnania v PC.
Topo Slovakia 4 je krajšia, je tam cestná sieť.
Topo časť je ZLÁ. Neprebrali sa chodníky z Topo 3.
Príklad:
V Malých Karpatoch okolo Kamzíka chýba: Cerová dráha, päťbojársky chodník .....
Niektoré TZT idú zle (aj keď boli v 3-ke dobre).

Práca s mapou v PC. Pri pripojenom prístroji cez BaseCamp spomaľuje prácu počítača výrazne.

Záver:
Oproti TOPO Slovakia 3 je to cesta späť a je podstatne horšia. Neoplatí sa pre použitie v lese. Čo bolo na TOPO Slovakia 3 dobré, tu chýba.
03.12.2012 - 18:47:47
00
Skúsim sa spýtať tu, lebo v Pieskovisku to hneď zapadlo. Mám Edge 800, na kartu som nahral free OSM mapu + Freemap mapu Slovenska + Freemap mapu Čiech. Tie, ktoré nazvem gmapsupp.img mi normálne zobrazí. Ďalšie ktoré majú iný názov už medzi mapami nevidím takže nejdú zapnúť. Čím to môže byť, keď podľa internetu by na názve záležať nemalo. Skúšal som preformátovať kartu, použil som FAT16 aj FAT32. Niektorým čo som čítal to pomohlo, mne nie. Kde môže byť problém?
21.09.2017 - 21:51:18
00
Tak sa mi zdá, že z karty z priečinku Garmin berie len jeden súbor - s názvom gmapsupp.img. Ak chceš inú mapu, tak ju musíš buď mať nahranú pod iným názvom súboru a premenovať ho, alebo nahraný v inom priečinku a prekopírovať ho. Neprišiel som na to, ako to urobiť len s Garminom, musím mať Garmin pripojený k PC.

rasto_t ako to je?


Naposledy upravil JoKo dňa 24.09.2017 - 10:20:26, celkovo upravené 1 krát.

23.09.2017 - 19:48:15
01
volodaj V oboch adresároch Garmin (zariadenie a karta - obe sú FAT) mám po 3 IMG súbory - ani jeden nie je gmapsupp. Na zariadení vidím 6 máp. Aktivovanú mám jednu štandardnú mapu a cez to transparentnú Lacovu vrstvu s lesnými cestami a chodníkmi.
Čo vidíš v "Menu / Settings / System / Map / Map Information - Select Map"? Bolo by nelogické robiť takéto menu a tam nemôcť vyberať rôzne mapy.
23.09.2017 - 21:45:45
00
V om menu nevidím nič. Keď hociktorú z máp premenujem na gmapsupp tak vidím práve tú, ostatné nie.
25.09.2017 - 09:27:13
00
Pozri Firmware. Ja vidím v "About Edge" tieto verzie:
Software Version: 2.70 GPS Software Version: 2.86
25.09.2017 - 10:03:02
00
volodaj, skús si dať do priečinku Garmin IMG súbor z linku nižšie a daj vedieť, či sa ti objavila v Edge vrstva s lesnými cestami.

https://drive.google.com/file/d/0BzKdyMmvGlIJTFQwZ3Y5cjlqdFE/view?usp=sharing
25.09.2017 - 11:09:47
00
keyboard_arrow_up