INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
tak tak. ked je raz organizovany nejaky pretek a bude slubene XY obcerstvovaciek tak predsa nebude niekto pretekat s 3L vody v ruksaku. clovek sa na to spolahne ked to tam je slubene.
30.07.2012 - 08:55:25
00
Uvidíme, ako dopadne Horal Tour, no po minuloročných skúsenostiach sa veľmi teší, tam som s bludením problém nikdy nemal, ani v jednej etape a občerstvovačky boli fajné. Podotýkam, že pretek patrí do tej istej série, čo Stupavský maratón.
30.07.2012 - 08:57:19
00
servis na trati malo na starosti koliesko aj so stupavskými ožranmi..
pripomínať rakúskym pretekárom mein kampf tak to je hanba na sto rokov...
30.07.2012 - 09:11:23
00
dynatom, bludi sa aj na horalovi... ked sa to tak vezme, na kazdom preteku niekto zabludi , ze ano .)
voda na obcerstvovackach je ina vec - ta musi jednoducho byt . Ze nebolo jedlo? to zase osobne mna netrapi, ale napriklad som prisla k vybrakovanej obcerstvovacke aj napriklad na Salzke. :)
30.07.2012 - 09:25:41
00
No tak sa vyjadrim aj ja so svojho amaterskeho pohladu a je mozno pravda ze do vsetkeho nevidim.
Isiel som so sestrou na 25 km. Hned po starte asi ja neviem 3-4 km nad bornikom to prve stupanie, hore ta luka tak prideme na to Tecko a faborky aj do lava aj do prava. Pred nami skupinka asi 10 ludi odbociila do lava a my za nimi, to bolo samozrejme zle ale ideme dalej kde sme narazili na regulovcikov a ti ze jasne tadeto do ciela ani im nebolo divne ze sme sa vracali na Start/Ciel asi 20 minut po tom co sme vystratovali, a tak isto aj dasli regulovcici.Ked sme prisli az k tym stromom cez cestu takmer pri cieli nad rybnikmi tak im vravim cele tej skupine ze ideme zle a vraciame sa spat.
A potom sa stalo to co tu pisete vy ze sme to nexceli vzdat a ist do ciela po 6 km tak sme tlacili biky hore kopcom spat kde sme zle odbocili len v tom momente ste sa vracali vy do ciela v tom uzkom zjazde. To sa vam chcem ospravedlnit chalani, vsetci ste boli rozbehnuti a my sme aj po sebe kricali a uhybali vam ako sa dalo. Ale sami ste asi videli ake to bolo vazne nebezpecne, ako pisete zaujimalo by ma ako by sa to riesilo keby sa tam nieco stalo. Tak este raz sorry.
Potom sa nas aj pytali bikery ze ci idu zle ked my ideme opacne, ale to my sme sli zle.
Nakoniec sme este bludili asi 3 krat, kde som si fakt pripadal ako na orientacnom behu.
Nakoniec sme z tej partie ostali 4 co sme dosli na Biley kriz a do ciela. Na bielom krizi uz nebolo nic. Nebyt toho chalan z ciech co bol s nami a kupil na mineralku a kofcu tak neviem. Velmi mu dakujeme. Prisli tam aj dalsi bikery co sa rozculovali. Bufetar nam vravel ze ti co tam mali byt boli totalne ozraty robili tam bordel, pytali od neho vodu a pod. Ako to mozu zbalit ked nepresli vsetci tade? Ved ani ten meraci koberec tam nebol.
Z tohto maratonu som velmi sklamany, k Stupave mam blizko, mam odtial priatelku a vela casu tam travime, ale ja uz asi na neho nepojdem. Co som bol na Kellys Gren Bike, alebo Kaktus Bike tak maju podla mna ovela mensi rozpocet jak cely Intersport a neviem kto a vsetko mali lepsie spravene. Regulovcici, dokonca zdravotnici pri trati, na stromoch oznacene vykricniky pri zjazdoch, znacenie.
Ze beriete deti za regulovcikov ktore ani nevedeli kam mame ist, posielali nas uplne inde a pod. Niektori ani neukazovali, len sedeli a bavili sa medzi sebou. A neboli na dolezitych odbockach. A kedze oproti nam isli chalani co sa vracali dociela tak uz sme si vazne neboli isty ci by organizator spravil taku chybu ze by sme sli prosti sebe. Znacenie otrasne. Ja v tych lesoch tolko nejazdim, preto som si nepozeral mapu, proste idem tam kde mi ukazu a spolieham sa na to.
No dalsie minus v cieli okolo 15-16 hod uz sa nedalo nikde kupit nealko pivo a pritom vacsina bola autami a na bikoch. Hlavne ze v bufetoch mali v chladnickach plne flase tvrdeho chlastu, neviem na co???
Dalsie minus Tombola zacinala ovela neskor, naco mate potom ten rozpis a plan ked sa to nedodrziava. Oplzly moderator miestami, inak v pohode.
Preco tam nebol nejaky velky stan kde budu servisaci a mechanici ked niekto potrebuje spravit bike? Alebo co ten mal stanok, koliesko kde ked som sa spytal ci sa mi mrkne na predne koleso, mi odpovedal ze nema asi taky kluc???Nakoniec sa mi na to mrkol a nejako to dal dokopy.
Plusy su tie za organizaciu dole v starte ciely, stany, obrazovka, znacenie kade k maratonu a pod. To ze tam baby rozdavali pitnu vodu v poharoch, wapky na cistenie bikov. Ale to je podla mna prd platne ked prvorade je bikovanie na trati, ktore bolo otrasne!
Dalej ako je mozne ze v cieli som videl plno chalanov v trickach Intersport a na trati takmer ziadnych?
Preco niesu na vsetkych dolezitych odbockach, v zjazdoch kde sa moze nieco stat a pod?
Prepacte ten dlhsy prispevok, ale som to musel napisat. Bol som rad ze sme to nevzdali a aspon my styria sme dosli do ciela i ked totalne bez motivacie. Tupujem ze ostatni co s nami zabludili to vzdali a sli dole.


Naposledy upravil Tommy911 dňa 30.07.2012 - 09:54:15, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2012 - 09:39:09
00
Vyjadrim sa este k niektorym veciam co tu odzneli.

Intersport - iste ste si vsimli, ze tento rok sa tato spolocnost objavila ako partner na viacerych maratonoch, kdezto minuly rok to bolo len na jednom. Co to znamena je asi jasne.

Vrtulnik atd. - vypliva z vyssie uvedeneho. Cize ak mam mensi rozpocet ako minule, zabezpecim v prvom rade to najzakladnejsie a ked zostane riesim vsetko okolo. Keby to tak bolo, tak by vrtulnik nikomu nevadil.
Camel - tiez na detskych tratiach do 50 km nestavam na obcerstvovackach, ale nie kazdemu vyhovuje vak a nie kazdy bol na 42-ke. Takze take argumenty nie su na mieste.

Sipky - to je to, co tam chybalo, nic by to nestalo a vsetko by bolo fajn. Nejaky ten maraton som uz odjazdil (napr. stuoavsky 4 krat), ale tak odflaknute znacenie nebolo este nikde.

Faborky - s tym zamotavanim sa do nich tiez absolutne suhlasim, ale vcera ked som sa do nejakej zamotal, tak som aspon vedel, ze idem dobre.

Rado - si ma celkom pobavil, ze po skusenosti zo Salcky, si si skoro nic nezobral :-)

Janka1, jasne, ze vzdy niekto zabludi, ale nie skoro vsetci :-) ved si bola sama svedkom ako sme sli spolu kusok a v tom zjazde som zrazu isiel peso oproti tebe a keby som ti nepovedal, ze treba ist dolava, tak by si tak isto sla rovno :)
30.07.2012 - 09:50:35
00
tak tam som odbocku cakala :) :) :)
ale tie sipky pred odbockami naozaj chybali, potesil by aj kriz z mlieka na nespravnej ceste. Potom by kazdy ocenil aj krasne vypaskovanie do smeru po odboceni, verim, ze ked to niekto pali dolu, do stran velmi nepozera...
30.07.2012 - 10:15:55
00
výsledky http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/overview/709
30.07.2012 - 10:33:23
00
.. Hned po starte asi ja neviem 3-4 km nad bornikom to prve stupanie, hore ta luka tak prideme na to Tecko a faborky aj do lava aj do prava..


No hej, na zaciatku treba ist stale hore nikde zbytocne neodobcovat. Tie faborky dolava boli do ciela :-) To ste teda dobre dopadli... Maju to tam fakt dost zle vymyslene respektive oznace. Bez sipok sa to podla mna neda, kedze potom niektori ktori uz isli nozaj do ciela a leteli dole, tak kvazi nepochopitelne odbocili na tu luku, lebo tam videli faborky zo startu a tak isli tiez zle.

Ja som asi jediny, ktory nezabludil. Isiel som kratku uz 3x, takze priblizne viem kade mam ist. Ked som to isiel 1x, tak som si to bol pre istotu prejst podla mapy a tak som si trasu ako tak zapametal a potom v zavode moc nezmetkoval. Ale viem, ze si vacsina ludi trat nemoze vopred prejst a tak na 1x ak je zle znacena trat, tak bludi. Ja sa chystam 1x na Horal, tak som zvedavy, kolkokrat zabludim v tych dvoch etapach :-)
30.07.2012 - 10:51:28
00
Ani raz, neboj :-)
30.07.2012 - 11:00:18
00
co sa maratonu tyka z mojho pohladu otras, minuly rok pokazil dojem zo 76km trate chybajuci regulovcik v borinke, ale tento rok na 105ke sa stupavaci "prekonali", odporucam si skusit organizatorom ist v teple z bieleho kriza az na kosariska po katastrofalne vyznacenej trati na jednu flasku vody... zazitok zaruceny, fakt neviem za co som platil. na domacom maratone mam zo 6tich ucasti zatial len jeden dojazd bez bludenia... mozno je v karpatoch naozaj velky pocet turistov zaskodnikov, treba sa zamyslet nad blbuvzdornym znacenim - vapno na zemi by v 90% stacilo, snat nechodia zaskodnici s vysavacmi do lesa...
aspon po maratone bol support fajn, pivo, wapky, hudba, chalani na rampe velky RESPEKT :muscle: , tancujuci jozko na skladacke bol tiez cool :rock:
30.07.2012 - 11:12:14
00
Kaskaja super reportik..som sa smiala az mi slzy tiekli....ale v podstate mi Ta bolo luto,ako si bojoval s vlastnym zivotom...nabuduce asi s piknik brašňou na bicykli,čo?:-)
30.07.2012 - 12:20:25
00
No, so znacenim som vacsie problemy nemal, aj regulovcici na mna zurivo mavali, dokonca na ten smer ktory mali, ale s na webe avizovanimi servisnimi stanicami to uz bolo horsie :envy: . Vyskusal som si 76 km trat, ale aby som nemal prilisnu radost na 1. maratone na ktorom som sa zucastnil, tak mi bol dopriaty defekt na 18. km asi 300m pred obcerstvovackou na Kamziku. Kedze som dojekazil aj nahradnu dusu (plast som pozeral, nic nevidel), tak som si to s vierou v schopnosti organizatorov tych par metrov odtlacil :muscle: . Na obcerstvovacke bol jontak, dokonca este aj voda, jedlo tiez nechybalo, ale servis nikde... :swear: tak som si to s radostou odslapal na BK. Po ceste ma pri srdci zacinala hriat myslienka (v suvislosti s predchadzajucou skusenostou na obcerstvovacke), ze si to prazdny budem musiet odslapat az do ciela, popripade dufat v dobrotu volajakeho cyklistu. Nastastie prva a aj posledna 'servisna' stanica ktoru som zaregistroval ( servisna stanica= bicykel s nakupnym kosikom naplnenym dusami, nejakym naradim a pumpa). Nastastie servisak bol sikovny, dusa to vydrzala az do konca... priviedla ma stastne az ku stanku kolieska, kde si za dusu vypytali smiesnych 3,60 :fubar: . Nastastie som tolko ani nemal, tak som im dal posledne grose co som este mal (2,50) a isiel cakat na tombolu \o/
Mozem byt len rad ze som sa nikde nezlamal, a uz teraz sa tesim na green bike maraton kde si to dufam vynahradim, dokonca tam budem mat aj osekanu kategoriu akurat pre mna= do 18 :clap:
30.07.2012 - 12:29:25
00
Zaujimave, ja ked som dostal defekt na predoslom maratone tak sa ma vela ludi spytalo ci nepotrebujem pomoc. Mozno keby si na niekoho zamaval, tak ti nahradnu dusu pozicia. Mne takto raz jeden biker pozical naradie, viem ze sa poziciavaju aj pumpy ci pitie. Ved to je predsa bezne. Raz som chcel takto pomoct chalanovi co tlacil, bohuzial mu nebolo pomoci, kedze mal bezdusaky...


Naposledy upravil Peto02 dňa 30.07.2012 - 12:40:13, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2012 - 12:39:00
00
Ani raz, neboj :-)


presne. Este nikdy som tam nezabludil. ;)
30.07.2012 - 12:40:04
00
keyboard_arrow_up