no s tym poistenim biku som si to aj ja zistoval, vsade povedali ze sa to neda ale ze mozno v ramci poistenia domacnosti ktore mi ale nedaju lebo byt nepatri mne..., a keby aj take poistenie majitel mal tak sa nevztahuje na veci podnajomnikov... takze fakt super, namiesto toho mi nanukali kadeco mozno az po prechod do ich zdravotnej poistovne a neviem co

a to som chcel len nieco ze proti kradezi napr poistit nejaku vec na nejaku sumu a nech si to uz vyrataju podla tabuliek ako chcu

tak ja neviem co tie poistovne poistuju lebo cokolvek som sa pytal to povedali ze to uz poistka nezahrna
30.07.2012 - 16:37:04
00
Úplne bežná vec je, že jednotlivé paragrafy v zmluve k poistke sa navzájom vylučujú. Taká poistka potom slúži iba na vyberanie poistného. Všetko ostatné zmluva vylučuje. Veľmi dobrým príkladom sú poistky zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi. V jednom paragrafe sa píše, že aby ti niečo mohli vyplatiť, musíš byť zodpovedný za škodu. V druhom paragrafe nájdeš, že ti môžu niečo vyplatiť iba ak neporušíš žiadny predpis, smernicu a pod. Skús napríklad spôsobiť škodu na služobnom vozidle tak, aby si bol za ňu zodpovedný a zároveň pri tom neporušil nejaký dopravný predpis. :)
30.07.2012 - 16:49:47
00
www.extremlife.sk

Prílohy:

125baner.jpg
125baner.jpg 33.55 KiB thumb_up0thumb_down

27.11.2012 - 17:41:41
00
Úplne bežná vec je, že jednotlivé paragrafy v zmluve k poistke sa navzájom vylučujú. Taká poistka potom slúži iba na vyberanie poistného. Všetko ostatné zmluva vylučuje. Veľmi dobrým príkladom sú poistky zodpovednosti za škodu spôsobenú zamestnávateľovi. V jednom paragrafe sa píše, že aby ti niečo mohli vyplatiť, musíš byť zodpovedný za škodu. V druhom paragrafe nájdeš, že ti môžu niečo vyplatiť iba ak neporušíš žiadny predpis, smernicu a pod. Skús napríklad spôsobiť škodu na služobnom vozidle tak, aby si bol za ňu zodpovedný a zároveň pri tom neporušil nejaký dopravný predpis. :)


Dopravná nehoda nezavinená vodičom..zrazíš diviaka..na služobnom aute..auto ti je zverené, za škodu sa zodpovedáš zamestnávateľovi ale predpis si neporušil.. :)
27.11.2012 - 18:30:10
00
Nie som si istý, či bi ti to nedali za vinu. A ak by tam bola značka A18, tak nie je o čom diskutovať. ;)
eshop.znacenie.sk
27.11.2012 - 20:20:05
00
Nie som si istý...

to nevadí, stačí že som si istý ja. :)
27.11.2012 - 20:27:11
00
Síce starsia téma ale ju ozivím možno viacerí ani nevedia ,že výjazd HZS si platí človek sám ciže nejde cez zdravotné poistenie. Kedže jazdím hory kde HZS robí výjazdy chcem sa spýtat ci Alpenverein hradí aj tieto výjazdy. A este ci sa hradí len záchranná akcia alebo aj osetrenie a pobyt v nemocnici
10.06.2015 - 19:52:48
00
http://www.alpenverein.sk/poistenie-v-ramci-clenstva-v-oeav/
10.06.2015 - 20:06:25
00
http://www.alpenverein.sk/poistenie-v-ramci-clenstva-v-oeav/
10.06.2015 - 20:07:09
00
Neviem ci to stoji za novu temu, tak sa pytam tu (nastastie nepotrebujem, ale ktovie). Ake mate skusenosti s urazovym poistenim? Poistovna, pristup, komunikacia ... ?
24.01.2017 - 20:49:48
00
o-hocicom/urazove-poistenie-alpenverein-t26523.html
maratony-xc/urazove-poistenie-bikerov-t14831.html
o-hocicom/urazove-poistenie-t14049.html
24.01.2017 - 21:04:15
01
Tiež odporúčam Alpenverein... všetko na 1***** .... dokonca kryje uz aj cestu za športom.... a napr. Vo Francúzsku ta nepustia na niektoré adrenalínové svahy lyžovať pokial nemáš niečo take spomínam ja s jezusom....
24.01.2017 - 22:12:49
00
Alpenverein nie je urazove poistenie.
pista Naozaj myslis urazove poistenie? = ze dostanes peniaze ked sa ti stane uraz. Take poistenie ma zmysel najma pre zivitelov rodin ako kompenzacia vypadku prijmu pocas urazu.
24.01.2017 - 22:26:07
00
Rozsah poistenia

Celosvetovo platné poistenie pre členov Alpského klubu (Alpenverein Weltweit Service) je neoddeliteľnou súčasťou členstva. Tento systém poistenia zabezpečuje poistnú ochranu pre všetkých členov AV (Rakúsky Alpenverein) pri úrazoch vo voľnom čase pre oblasť záchranných akcií. Poistná ochrana platí pre prevoz zo zahraničia do miesta trvalého pobytu, pre prevoz v krajine trvalého pobytu, pri repatriácii a za liečebné výkony pri úrazoch pri aktivitách vo voľnom čase, pri výkone povolania a pri chorobe. Alpenverein Weltweit Service platí na celom svete okrem poistenia zákonnej zodpovednosti a poistenia právnej ochrany, tieto poistenia platia iba v Európe.

Poistenie ktoré je súčasťou členstva v AV, platí pre všetky športy, okrem športov prevádzkovaných vo vzduchu (parašutismus, paragliding, závesné lietanie a podobne). Poistenie neplatí tiež pre úrazy v domácnostiach.


este raz....
24.01.2017 - 22:37:34
00
Palo TT Mozno som to zle pomenoval. Hlavne ide o poistenie na krytie nakladov ak k urazu dojde v zahranici (ale aj doma) - ved to moze byt aj 100 m za ciarou. Sanitka, vrtulnik, zachranka, lieky, nemocnica, dovoz domov ... netusim co vsetko este. Tesak pravidelne si obnovujem Alpenverein a ten text poznam, mna (a dufam aj inych) zaujima, ci ma niekto ozajstnu skusenost. Poistovne s oblubou pouzivaju veci popisane malymi pismenkami. V tejto teme je zopar naozaj vaznych pripadov a preto ma zaujima pristup poistovni v reale.
25.01.2017 - 08:22:51
00
keyboard_arrow_up