INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
myslis sem? :tmi:

nic v zlom, ale konkretne na tejto fotke to vyzera na kalamitu - pne su vyvratene, najskor spadli stromy (asi vietor) az potom to pilili. bol by si radsej, keby tam zostali neprechodne (a uz vobec nie prejazdne) povalane cele stromy?
01.08.2012 - 20:53:56
00
hej o tej kalamite som uz toho pocul ;) ...aj to ze ju odstranuju este doteraz
01.08.2012 - 20:59:15
00
No neviem, či som jediný, ale mne sa táto diskusia už nepáči... Podľa mňa sa to všetko zbytočne nafukuje a rozpitváva a už sa aj vyťahujú rôzne ťahy, ktoré podľa mňa väčšinu účastníkov podujatia nezaujímajú. Usporiadateľom je jasné, že asi trocha to podcenili so zabezpečením pitného režimu, moderátor, že to prepískol a ideme ďalej, nie? Ja osobne by som tu už uvítal zopár linkov na fotečky, (lebo na trati bolo dosť veľa fotografov) a 2€ sa mi nechce platiť za záber od FaxCopy, keby to bol aspoň nejaký pekný moment, ale aj tak tam nad tým potôčikom väčšina pretekárov zosadala z biku :-)
01.08.2012 - 21:05:57
00
nebol som na maratone, no strasne rad chodievam v tie konciny...jo chyby organizacne vzdy nejake budu, kto nic nerobi, nic nepokazi a asi je lepsie postavit sa na druhu stranu a p..vat
par postrehov z oblasti ML, nesuvisiacich s predmetnym maratonom -
obcas ma zarazi spravanie sa lesnej straze, ci jak si ti magori hovoria, nie je pre nich problem terennym nisanom vystverat sa az k ohnisku ani ne vystverat ale na plny plyn at drny litajiii a dodrbkat opekajucu sa rodinku s malymi detmi, vid vlani v jeseni, ked bol zakaz kladenia ohna, no takato informacia bola dost malo dostupna temer neviditelna niekde pri Zeleznej studnicke -nie je dolezite vychovavat ale doj..vat
lesna straz podla mna posobi ako banda arogantnych a vsemohucich sak viete...
nie je problemom stretnu pocas jedneho vyjazdu to iste auto niekolkokrat denne na
tej istej trase

karty na povolenie vjazdu -
organizatorom bola ponuknuta jedna
dpc cez ine vikendy neviek kto ich rozdeluje ale je troska divne vidiet nejaky maly peugeot s SPZ PO... a bandu opekajucej mladeze, to postreh z predminulej nedele a to nie je jediny pripad
kua sak ked uzavera tak uzavera, zadne kamaradsafty

jo hospodarenie v lesoch vid foto vyssie v prispevku nekomentujem
nasi dedovia co gazdovali v lesoch nielen v MK sa musia v hroboch ci urnach presypat

mozno staci nakuknut vedla do AT ako jednotlive rodiny obhospodaruju co im dedovia zanechali
tot vse
01.08.2012 - 21:20:42
00
No neviem, či som jediný, ale mne sa táto diskusia už nepáči... Podľa mňa sa to všetko zbytočne nafukuje a rozpitváva a už sa aj vyťahujú rôzne ťahy, ktoré podľa mňa väčšinu účastníkov podujatia nezaujímajú. Usporiadateľom je jasné, že asi trocha to podcenili so zabezpečením pitného režimu, moderátor, že to prepískol a ideme ďalej, nie? Ja osobne by som tu už uvítal zopár linkov na fotečky, (lebo na trati bolo dosť veľa fotografov) a 2€ sa mi nechce platiť za záber od FaxCopy, keby to bol aspoň nejaký pekný moment, ale aj tak tam nad tým potôčikom väčšina pretekárov zosadala z biku :-)


Peto, ver mi. Kolko krat som si hovoril, vykaslem sa na to. Tieto zakulisne tahy sa deju urcite aj pri inych podujatiach. Tento rok bude klucovy. Mne osobne odislo velmi vela osobnej motivacie po tom vsetkom co sa udialo.


Interne foto galerie zacnu pribudat od tohoto stvrtka.
01.08.2012 - 21:23:55
00
Pinďo - Moderátor

Ahojte priatelia :)
Nuz, ako tak citam dva mailiky ktore ste mi preposlali, musim priznat, ze to nie je nic mile... Ak bude potrebne aj z mojej strany oficialne stanovisko, nazor, ci nebodaj ospravedlnenie, kontaktujte ma prosim, rad sa k tomu postavym priamo. Kazdopadne ma mrzi, ze sa nasli opat ludia, ktorym sme nesadli, ktori boli (su) naladeni zjavne na inu notu ako napr ja. Zial, kolko ludi, tolko chuti. Za mna samozrejme plati, ze ak som niekoho nechtiac urazil, dotkol sa ho, ci inak neprijemne zaposobil, verejne sa mu tymto ospravedlnujem. Ti, ktori ma poznate iste viete, ze ani v najmensom nebol mojim cielom "utok" na iny narod, narodnost, mensinu ci nabozenstvo, pohlavie - som pacifista, a aj ked obcas v ramci mojho humoru "prestrelim", nikdy nebolo mojim cielom dehonestovat, urazat, alebo inak hanit kohokolvek. Ak ma za tie roky poznate, tak istotne viete, ze v prvom rade rozdavam energiu a usmev - cize ak som sa niekoho dotkol a posobil na neho ako "rude", verte mi, ze ma to mrzi! Dufam, ze sa to vsetko vysvetli pre dobro maratonu.

S uctou Peter "Pindo" Lengyel.
pindo.pl@gmail.com
01.08.2012 - 21:33:43
00
toto tu je aky rock n roll...hadam uz aj stacilo :tmi:
01.08.2012 - 21:44:32
00
Sobota 28.7. 2012 (minireport) - pretocte uz list a bavte sa :)

Piatok vecer: zapinam budik na mobile aby som nahodou nezaspal na 8:00.
Sice startujem az o 11:00 netreba nic podcenit a ako sa nizsie docitate
dobre som urobil :)
Piatok v noci: uz aj lepsie som spal, kazdu chvilu hore, prve vstavanie
o 5:00, mam cas zalahnem, dalsie vstavanie 6:00, este stale mam cas
zalahnem ale ked som sa uz treti krat o 7:20 prebudil vypol som budik a
vstal som.
So stravou nemavam problem, zjem na co mam chut alebo co je na stole.
Povalovala sa tam nejaka oravska slanina tak som sa do nej pustil. Toto
asi sportovci pred vykonom nejedia ale ja nie som ziadny elitak :) Ten
cas co som stravil jedenim boli moje posledne chvilky co som obsedel.
Prepadla ma nervozita. Chodil som po dome ako tiger v klietke. Zacal
som si balit nejake veci na prezlecenie ze ked sa moc zaspinim od blata
hodim to potom na seba ale hlavne nezabudnut nieco na prezutie lebo v
tretrach byt cely den nie je ziadna vyhra. Mam zbalene. Ideme nahodit nosic na bike na auto nech ho tam len zapnem a mozeme vystartovat smer
Stupava (nechcelo sa mi ist na biku, setril som sa).
Kuknem na hodinky, mam este par minutiek, ved mojmu realizacnemu tymu
(kamoska) v Stupave som vravel ze pridem okolo desiatej ale fakt uz doma
neobsedim tak vravim mojmu soferovi pome.
Teraz to pride: bike je na nosic moc velky (29") ani bohovi ho tam
namontovat jedina moznost vykochat auto a dat ho do vnutra. Tak sa aj
stalo.
Realizacny tym mi oznamil ze v Stupave je dost husta premavka tak sme
sa rozhodli so soferom zmontovat bike v Zahorskej. Odtial som uz isiel
po vlastnej osi.
Start o 11:00 sa bezproblemovo stihol. Ked som prichadzal sa zacali
akurat nedockavci stavat na start. Kamoske som zveril batoh a pomalicky
ale ozaj pomalicky som sa zaradil na start aj ja.
Odstartovane...
Zaciatok asi ako na kazdom maratone mensia tlacenica. Zo zaciatku sa mi
islo celkom dobre aj som predbiehal aj predbiehali mna. Ambicie na
bednu som nemal ziadne chcel som si vsak zopakovat moje celkom dobre
umiestnenie zo Svatojurskeho maratonu. "Elitaci" u mna je dobry
vysledok v prvej stovke celkovo tak sa nesmejte :)
Po prvu obcerstvovacku na Kamziku som este ako tak isiel. Aj ma par
krat vynieslo pri zjazde v zakrutach ale ustal som to v pohode. Ale co
prislo po Kamziku sa asi da nazvam aj premotivovanost. Zacalo na mna
zle aj teplo vplyvat. Radil som hore dole, nevedel som si najst tempo
ak som za sebou zacul "pretekara" hned som pustal pred seba. Niekedy
som aj zastat musel ked sa ich par za sebou nakopilo. Tak som si siel
vlastne tempo. Predbiehalo ma skoro vsetko na dvoch kolesach. Jednej
babenke spadla retaz, do stupania zle preradila a zacala tam hystercit.
Citujem: jezis spadla mi retaz kto mi to opravi. Asi 20 chlapciskov
okolo nej preletelo bez povsimnutia. Este ze som tam bol ja :) Vytiahol
som zo zadneho vrecka servitku, vsak si nezaje...spinim ruky a hodil
retaz na miesto. Babenka spokojne slapala :) dalej. Az po Biely kriz
som ju videl stale pred sebou takze dobre som opravil :)
Na BK bola este v tom case obcerstvovacka plne zasobena tak som to
vyuzil a doplnil viacnasobne tekutiny. Zhltol banan. Pokecal s
rodinnymi prislusnikmi co ma prisli povzbudzovat a co si mysleli ze som
niekne na trati zomrel lebo podla mojich odhadov som ani vo sne taky
zly cas necakal :)
Tam ma obehlo dalsich asi 30 jazdcov. Prestavka mi celkom prospela.
Dole z BK sa mi uz islo celkom v pohode, vlastne som sa viac menej len
viezol z kopca. Dokonca som par kusov bikerov aj predbehol.
Nejako som to teda do toho ciela doklepal. V cieli uz cakala kamoska a
po presune z ciela ku stanom aj nejaky kameraman tak som z poslednych
sil nahodil americky usmev . Konecne stan, chladok a hlavne vyborny
capovany radler :))) Takze asi zasa o rok. Ten cas vo vysledkovej
listine nepusti a fakt si ho budem musiet napravit.

Dakujem za pozornost
01.08.2012 - 21:51:33
00
Roman a Lubo, vobec vam nerozumiem, chalani. Ako to mozete schvalovat? Kutka sa do debaty zapojil ako zastupca mestskej organizacie ABSOLUTNE NEVHODNYM SPOSOBOM. ona sa priam ponuka otazka, ci naozaj negaga trafena hus. Kutka nie je baca na vlastnom zahumienku, svoje osobne problemy si musi riesit inak. normalni ludia si nezhody riesia medzi sebou a nie neferovo vesaju po internete neoverene ci nedokazatelne tvrdenia. o urovni prejavu spominaneho pana radsej pomlcim.

coraz viac ma zacina zaujimat, ktori zm*di znicili to znacenie. pevne verim, ze v tom nema prsty nikto koho poznam. kazda strhnuta faborka je svinstvo a neda sa ospravedlnit desiatimi umelymi trailami ci dalsimi maratonmi.

Na STUPAVE so mnou urcite pocitajte aj buduci rok - uz len z principu tuto akciu podporim ucastou.
01.08.2012 - 22:20:43
00
jasopeto sorry. Už som nechcel reagovať, ale po tomto mi nedá.
Pán Kutka reagoval na príspevok organizátora (Palino99 sorry), kde bolo napríklad okrem iného (citujem):
"Od roku 2009 sa naše podujatie dostalo pod paľbu záškodníckych aktivít od skupiny ľudí, KTORÍ ORGANIZUJÚ CYKLISTICKÉ AKTIVITY V OBLASTI BRATISLAVSKÉHO REGIÓNU."

Toto obvinenie sa týka veľkého množstva ľudí (keďže som pomáhal pri Okolobratislavy), tak aj mňa.
Za seba a za ľudí ktorých poznám, môžem zodpovedne prehlásiť že nič z daných obvinení nie je pravda.
Reagoval som na časť ktorá sa ma dotkla a predpokladám, že pán Kutka reagoval z podobných dôvodov.
Týmto končím s akýmikoľvek ďalšími príspevkami v téme týkajúcej sa tohto maratónu.
01.08.2012 - 22:50:45
00
jasopeto sorry. Už som nechcel reagovať, ale po tomto mi nedá.
Pán Kutka reagoval na príspevok organizátora (Palino99 sorry), kde bolo napríklad okrem iného (citujem):
"Od roku 2009 sa naše podujatie dostalo pod paľbu záškodníckych aktivít od skupiny ľudí, KTORÍ ORGANIZUJÚ CYKLISTICKÉ AKTIVITY V OBLASTI BRATISLAVSKÉHO REGIÓNU."

Toto obvinenie sa týka veľkého množstva ľudí (keďže som pomáhal pri Okolobratislavy), tak aj mňa.
Za seba a za ľudí ktorých poznám, môžem zodpovedne prehlásiť že nič z daných obvinení nie je pravda.
Reagoval som na časť ktorá sa ma dotkla a predpokladám, že pán Kutka reagoval z podobných dôvodov.
Týmto končím s akýmikoľvek ďalšími príspevkami v téme týkajúcej sa tohto maratónu.


Dnes si mi volal a pytal si sa ma to iste. S tebou to nema nic spolocne.
01.08.2012 - 22:59:54
00
No pekna prestrelka.Nechapem ludi ktori nicia pracu druhych.Tu na fore sa to asi nevyriesi,ale preco sa robia veci ako nicenie znacenia? To uz je aky primitivzmus.Spomenul som si na jednu vec-jeden organizator mi povedal,ze prichytil ludi ktori pocas maratonu prejdu na celo nejakej skupinky a zamerne odbocia zle.Preco?Aby samozrejme poskodili meno pretekov.Waaw :headbang:
Zhodou okolnosti mi to pripomenulo clanok v dnesnom SME.Na prvej strane sa riesi,sprepitne a zdokladovanie tohoto prijmu a jedna majitelka za 1 euro navyse v pokladni dostala 100 eur pokutu!!A rovno dole clanok ako sa p.Harabin nemusi zodpovedat preco dostal cca 80000 eur ako zlavu.No na prvy pohlad to nesuvisi s maratonom,ale ukazuje to obraz spolocnosti. Paralelne s tym suvisi pokuta pre organizatora spominanych 50 eur za tabulky a pritom sa vyrubuju lesy za podivnych okolnosti a zamienok.Paradoxy a arogancia moci su v tejto krajine velmi caste a doplacaju na ne len slusni ludia. Ako som uz spominal prajem vsetko dobre tym ktori svoju pracu robia zodpovedne.
01.08.2012 - 23:47:53
00
re: prispevok pana Kutku (MLB). Bol som na maratone, a jazdim v Karpatoch. Je mi jasne, ze niektorym veciam asi nerozumiem, ale laicky pohlad mam: (i) nerozumiem, preco moze byt zachranarskcyh sanitiek v terene kolko chce, ale 4kolka pre striktne urceny ucel v ziadnom pripade... (ii) pride mi (laicky) ze to co vidim pri tazbe/po tazbe dreva je vyrazne negativnejsie zasahujuce do prirody nez pripadne vlajuce faborky a znacenie ktore potencialne zostava po maratone... (iii) deklarovane kroky smerom k organizacii mi nejako 'konfliktuju' s peknym prihovorom primatora o tom, ako rad vidi tento typ podujatia v Metskych lesoch... (iv) tvorba 'lesokrajiny' hlavne v menej exponovanych castiach MLB je skor opacna, kedze les mizne a vdaka tejto 'tvorbe' prichadzaju dalsie negativne javy (hlavne erozia) ... pridu mi trosku tie mestske lesy ako "moje kralovstvo". Toto z toho, ako jazdim po Karpatoch.

A Maraton? Nech to bolo ako bolo, bikeri dostali 'zabrat' - ci uz vdaka obcerstvovackam, alebo znaceniu. Ale myslim, ze by to nemalo znamenat, ze organizator nedostane dalsiu sancu!
02.08.2012 - 00:15:26
00
Jaso: odporucam ti este raz precitat vyhlasenie a obvinenia, ktore tam padli. Potom mozno pochopis. A obaja s Lubom sme reagovali po skusenostiach s Cerovkou.
Mozem Ta uistit, ze NIKTO z Tvojich znamych a kamaratov trat NEPREZNACOVAL. Vsimol som si, ze si zaujal rovnaku retoriku ako Palo (spominanie konkurencie, tvorcov trailov...). A to mi je luto.
02.08.2012 - 07:49:19
00
romanx premýšľal som včera trochu o tom. Komunikoval som s oboma stranami. Bohužiaľ dnes vôbec nie je podstatné to kto v skutočnosti preznačil trať. Tí čo jazdia maratóny vedia, že podobné veci sa stávajú na takmer VŠETKÝCH pretekoch.
Najsmutnejšie je že ľudia majú fixnú ideu - toto je môj nepriateľ a ten mi chce zle a škodí mi a on to urobil.
Pritom by možno stačilo sa trochu odosobniť, pozrieť na vec aj pohľadom druhej strany, dať si prípadne "po papuli" vypočuť témy na ktorých sa nedá dohodnúť (aj také sú) a potom ísť spolu na pivo a dohodnúť sa kde si môžme pomôcť a čo je tabu.
4 maratóny sa dnes uživia v Bratislave úplne bez problémov, každý je o niečom inom, napriek tomu že tri využívajú tú istú lokalitu a mnohokrát aj tie isté cesty. Takže v podstate konkurencia medzi organizátormi v BA by nemala byť. :)

to Palino99: áno to si mi povedal v súkromnom rozhovore, ale na webe to ostalo.

Dúfam, že dotknuté strany sa na mňa neurazia a pokúsia sa pozrieť na vec z inej strany. Veď v podstate sa nič tak veľké nestalo. Aspoň je o čom písať :P
02.08.2012 - 08:37:28
00
keyboard_arrow_up