Zdravim, som bicyklovy novacik, alias amater. Nedavno som dostal defekt, vyfucalo to za sekundu, povedal som si, ze aspon sa naucim opravovat defekty, pozrel som si video http://www.akosatorobi.sk/video/616/defekt-bicykla-ako-opravit-defekt-na-bicykli , vyzeralo to celkom lahko a zrozumitelne, avsak ked som sa do toho pustil doma tak som zistil, ze dusa je neprasknuta (ponaranim pod vodu) a ze ventil v nej nedrzi a vypadava. Naproti tomu v danom vidu som videl, ze tam je uchyteny pevne a preto si myslim, ze sa nejak za jazdy zosuchol. Teraz netusim ci mam ten ventil nejako zalepit v tej dusi sekundakom, alebo co aby tam drzal a ci je to ten problem, pretoze nic ine ma nenapada. Dakujem za rady a ospravedlnujem sa za moj amaterizmus :D.
05.08.2012 - 12:03:56
00
daj foto.. mas auto ci galuskovy?
05.08.2012 - 12:07:22
00
Myslim, ze to je ten galuskovy. Foto nebude treba, jednoducho je ten otvor v dusi prilis siroky a da sa to volne vybrat, pripadne to vypadne pri fukani duse. Nedavno bol bike na generalke v servise a mal aj 1 defekt, tak sa obavam ci to nejako nedoplietol.
05.08.2012 - 12:10:20
00
Kup novu dusu a neser sa s tym...
05.08.2012 - 13:11:30
00
Nj, aj ja nad tym rozmyslam. Radsej sa este poradim predtym ako kupim nejaku hlupost.
Napriklad kebyze nakupujem tu http://www.cykloshop.sk/kategoria/nahradne-diely/duse/ tak je k nim aj ventil? pretoze to vidim len na 1 dnej a su medzi nimi aj nejake kvalitativne rozdiely? Dik.
05.08.2012 - 13:15:54
00
Na kazdej dusi je ventil a co sa kvality tyka rozdiel nie je v kvalite, ale velkosti duse, napr. ak mas plaste 2.1 tak tam musis dat dusu ktora je min. do 2.1
05.08.2012 - 14:08:18
00
Šak nemusíš to kupovať cez internet. Dušu kúpiš hocikde. Aj keď si z dediny určite tam máte nejaký menší cykloservis alebo niekoho kto sa o to zaujíma ;)
05.08.2012 - 17:58:25
00
A obyčajná stojí (u nás) 2,50 € tak si kľuden kúp aj 1-2 do zásoby :)
05.08.2012 - 18:14:42
00
u nás na dedine je to drahšie ale ani 3e neni zas tak moc
05.08.2012 - 18:16:04
00
Aky mas ventil?

1.bp.blogspot.com

Inac ak sa ten ventil utrhol, tak ho nejakym sposobom spolahlivo nenalepis. Duse su lacne, nieje dvovod sa s tym babrat ked sa to neda normalne zalepit.
06.08.2012 - 02:44:14
00
a co sa kvality tyka rozdiel nie je v kvalite, ale velkosti duse,


tak toto je tiez dobra blbost :D rozdiel je aj v kvalite....su lightweight duse(akoze gramarske) alebo pevnejsie duse ktore maju vyssiu odolnost voci prieraznosti :) ja jazdim nejake continentaly su sice tazsie ale odkedy ich mam nahodene na bajku tak 1700 km zatial bez defektu :)
06.08.2012 - 09:44:42
00
Co sa tyka dusi .. su ultralahke cca 90g, tenke steny ale velky objem, ak sa fuka dostatocny tlak da sa jazdit, ale dost citlive na trnie a zlu pasku v rafku. Potom su ultralahke s hrubsou stenou ale malym objemom, ktore sa v plasti roztiahnu, velmi citlive na narazy, lahko sa seka aj predne. Oba typy dusi su kvalitne. Potom su duse lahke v hmotnostiach cca 120-130g, normalny objem, normalna hrubka, velmi dobre pouzitelne a lahke. Citlivost na trne a sekanie normalne /z hladiska gramaranie :D/. Kvalita v poriadku. Dalej byvaju duse s hmotnostou okolo 150-160g, tie su odolnejsie, kedze mavaju hrubsiu stenu, objem kolise. Kvalita zacina by premenliva, treba davat pozor na to, ako je spraveny prechod ventilok-dusa. Niektore typy to maju urobene nekvalitne, a po case je dusa na vyhodenie, pretoze sa vytvori diera pri ventilku. Dalsie duse byvaju vahovo okolo 180g, este viac treba davat pozor na ventilky. A dalsie su 200g duse .. tuna zalezi na vyrobcovi, napr. continental je ok, ale nejake lacne smejdy aj napriek tomu, ze maju hrubu stenu, tak je lahsie ich seknut ako 130g duse. Ventilok samozrejme o nicom. Vsetko toto som popisoval pre 26" kolesa.
Okrem tychto klasickych su potom aj latexove /Vittoria je da best, ale uz nerobia asi, michelin s nimi su problemy/, dalej latexovo potiahnute butylom, polyuretanove /asi naj/, a este s matrosu, zabudol som ako sa vola, ale je pekelne drahy.
06.08.2012 - 09:59:33
00
Dik za vsetky rady. Ten ventil sa utrhol, len ja som si nebol isty ci ten ventil patril k dusi, pretoze som to v zivote neopravoval. Vdaka bohu za ten defekt, konecne som bol donuteny sa to naucit :D Diky, objednal som nove
06.08.2012 - 20:06:14
00
keyboard_arrow_up