INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
Ja by som chcel reagovat k prispevku par stran dozadu od Palino99 ohladom toho, ze kazdy vie, kto su tie osoby, ktore robia bordel so znacenim, ja by som celkom rad vedel kto to je, kludne moze byt aj do PM
07.08.2012 - 17:47:45
00
aj ja by som to rad vedel :-D
07.08.2012 - 22:33:56
00
Naucit sa jazdit pre seba a sebaprekonavanie nie je lahke.V podstate,len preto sa zucastnujem pretekov. Na to nepotrebujem ani pohar,ani bike za 5litrov.


:) len pre sebazaprenie mozes predsa jazdit aj len sam bez ziadnych maratonov :)
Kazdy clovek sa chce na preteku porovnat s ostatnymi....a kazdy by chcel vyhrat, ale to z 800ludi moze len par, ktory v ten dan maju proste svoj den a dobru formu, prip. nemaju defekt a ine technicke problemi... v hre je vela faktorov a o tom je kazdy pretek. Odmena je tiez dolezita, ved to ucime uz aj male deti...urobis to dostanes cokoladu atd. :) A ti co pretekaju su vo svojej podstate len velke deti :)

Takze o rok si mozeme porovnat formu znovu. Rok je dost dlha doba na trenovanie :) :) :)
08.08.2012 - 01:24:26
00
Svetluska reálne na bedňu v mužských kategóriách má dnes len pár ľudí. My vzadu jazdíme tak ako napísal Ledavi. Účasť na maratónoch motivuje k pravidelnejšiemu jazdeniu a o to ide, či si vpredu alebo vzadu. :)
08.08.2012 - 08:02:14
00
...každý má vo svojej výkonnostnej kategórií svojich rivalov. Aj keď pretekár skončí na 100. mieste a pravidelne jazdí, vždy má okolo seba tých istých pretekárov /väčšinou/. Takže sa vie porovnať vždy či sa zlepšil alebo nezlepšil. Ja mám tiež okolo seba bikerov s ktorými pretekám ak sa stretneme na závode a tie umiestnenia sú okolo prvej 100. Svojho súpera si človek nájde vždy...
08.08.2012 - 08:20:35
00
ja som si teda radšej hladal nejakú peknú babu za ktorou som potom šiel :) ako súpera na závodenie
08.08.2012 - 08:37:11
00
lapaloma napr. sestry Juhásové :D
08.08.2012 - 08:50:48
00
uf :) tak tým by som asi nestíhal :) ale inak by spĺňali :) ale ja som štartovával tak z konca pola .. takže niekde tam resp okolo polky po úvodnom prepletaní som si hľadal :)
08.08.2012 - 08:59:38
00
to je dobra taktika - najdes si to najlepsie :)
08.08.2012 - 09:18:54
00
Svetluska reálne na bedňu v mužských kategóriách má dnes len pár ľudí. My vzadu jazdíme tak ako napísal Ledavi. Účasť na maratónoch motivuje k pravidelnejšiemu jazdeniu a o to ide, či si vpredu alebo vzadu. :)



Realne, ze niekto jazdi vzadu, moze znamenat, ze proste nema tolko casu energie a mozno aj vole aby obetoval velke mnostvo usilia potrebneho na dosiahnutie bedni. Poznam chalanov, co zacali od konca a prepracovali sa na prve miesta (jasne ze nie na kazdom preteku). Proste radost z pohybu a prekonavania svojich limitov je pre vacsinu omnoho vacsia motivacia ako umiestnenie.

Kamos, co bol prvy raz v zivote na maratone a zrovna na Stupavaku isiel 76tku, dokonca ani nepobludil( obcerstvovacky asi vsetky vyjedol a vypil tym ostatnym ;) ), bol nadseny a o rok si chce porovnat svoj cas.

P.s. Ale kedze nemozem v sebe zapriet zenu, pekny darcek, prip. suvenir vzdy potesi ;) :-P hehe Staci aj z tomboly :)))))

P.s.2 Tak by som tymto chcela odkazat vsetkym zaskodnikom a poprosit aby s tym prestali, lebo na vsetky taketo odznacovacie akcie nakoniec doplacame my, co chceme mat radost z pohybu. V konecnom dosledku moze taketo odznacovanie viest iba k tomu, ze ludia prestanu chodit na hocijaky maraton. Je to jedno ci to bude Stupavak, Greenbike alebo Svatojursky....neviem ci toto je teda umysel zaskodnikov....?
08.08.2012 - 09:19:37
00
to Svetluska: Kazdy clovek sa chce na preteku porovnat s ostatnymi....a kazdy by chcel vyhrat.

Neviem teda ako ostatní, ale u mňa to tak nie je. Možno pred pár rokmi som mal snahu byť vyššie vo výsledkovej listine, ale v súčasnosti idem príjemne stráviť čas v príjemnom prostredí. S kamarátom štartujeme zásadne ako úplne poslední, tak aby som nikoho nebrzdil a neobmedzoval a či skončím v prvej stovke alebo posledný je mi to jedno.
Praktikujem skôr podobnú stratégiu ako Lapaloma :lol: .

Viem, že sa to technicky nedá vyriešiť, ale vie ma dožrať, keď ma dobehne pretekár zo špice nasledujúcej kategórie a ide ho trafiť šľak keď v zjazde nejdem 50 km/h. Vždy sa snažím uhnúť, ale niekedy to proste nejde. A zase štartovať najkratšiu trať ma kvôli tomu nebaví.
08.08.2012 - 10:16:02
00
...zareagujem na MATTHAUSov prispevok...

...mna ide rozdrapit ked sa nejaky dement tlaci v useku ako na fotke a krici Z LAVA Z LAVA... to si akoze co chce tymto dokazat? si mysli ze vsetci co tam tlacia uz nemaju silu predbehnut toho pred sebou a preto idu za sebou ako kacky? co mu rodila zena v cieli alebo co? niektori by si fakt zasluzili za usi vytahat :)

...to sa mi realne stalo...

Prílohy:

3 - kópia.jpg
3 - kópia.jpg 215.94 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2012 - 10:47:05
00
Realne, ze niekto jazdi vzadu, moze znamenat, ze proste nema tolko casu energie a mozno aj vole aby obetoval velke mnostvo usilia potrebneho na dosiahnutie bedni. Poznam chalanov, co zacali od konca a prepracovali sa na prve miesta (jasne ze nie na kazdom preteku). Proste radost z pohybu a prekonavania svojich limitov je pre vacsinu omnoho vacsia motivacia ako umiestnenie.

Toto platí pre mladých chalanov.
08.08.2012 - 10:51:43
00
capulo rozdiel je v tom ze ten profik ma specialne cielene treningy presne na to co potrebuje.....zije z bajkovania....trenuje od rana do vecera....zatial co hobbik chodi do prace stara sa o rodinu a je rad ked sa dostane na bajk aspon 2 hodky denne aby si zajazdil ;-) profik ma ovela lepsie technicke zazemie co sa tyka servisu...vybavenia bajku....komponentov....atd..... ;-)


Ale aj hobícy si dokážu odrieknuť a venovať veľké peniaze do výživy, prípravy , tréningu,obetovať cas na tréningy aj na úkor rodinných povinností. dokonca poniektorí jak profíci,pretože dnes už je všetko dostupné. Za peniaze takmer všetko. Ale formu -výkonnosť si nekúpiš. to chce cas a ako hovoríš mať cieľ. To je motivácia k výsledku. Potom príde možno aj profizmluva. A potom zistíš,že ten profík je niekedy na tom horšie,ako hobýk .Materiálne aj financne aj casovo .
08.08.2012 - 15:10:25
00
ono ľudia používajúci termín "profík" tomu zvyčajne ho*** rozumejú...všade inde jazdí elita všetko a nikomu to nevadí...len u nás tá elita neexistuje...

presne tak.
08.08.2012 - 15:16:29
00
keyboard_arrow_up