Spravíme fotiek koľko len bude treba. A zadarmo :)
Myslím, že v tej časti na začiatku čo spomínaš Laco je to málo viditeľné, po modrej značke je to istejšie, ale chápem a súhlasím, že cyklochodník by mal mať samostatnú trasu.
09.08.2012 - 12:11:18
00
vukie:
ak pojdes po modrej az na miesto, kde nabehnes na tento chodnik, tak je vidiet tento chodnik aj vpravo, takze da sa ist po nom opacne a prides az na dohlad toho miesta, kde vyustuje Granada... Tam je to nevyrazne, tam to asi budeme musiet pracne dohladat, alebo vybudovat novy chodnik...
09.08.2012 - 12:15:06
00
Tak nakoniec asi pridem, snad to stihnem, program sa mi podarilo upravit... o 17:00 by som mal byt na Malom Slavine...
09.08.2012 - 15:15:06
00
vukie:
Mozes mi poslat gpx subor toho posledneho vyjazdu, staci mi cast okolo Svateho vrchu. Chcem sa popytat, v akom stave je ten chodnik, co sme sa o nom bavili... traverz ponad dolinu nad Borinkou ? ten singel je prejazdny v celom useku a je dost vyrazny na prejazd ? myslim tym od modrej znacky Svaty vrch/pod Dracim hradkom smerom na chatu pod vrchom s napojenim na tu siroku cestu co ide spat na zltu znacku ?
Vopred dik za info...

Laco, trasy v tom okoli v prilozenom gpx. Chodnik ako pise Vukie je tohto roku uz celkom dobre prejazdny (minuly rok som to trochu hladal, su tam aj priebezne odbocky ktore sa vratia spat na zltu, vid gps). Chodnik sa napoji na lesnu cestu - zjazd zo Svateho vrchu, a ako pise vukie, ostruziny/zihlava ktore tam branili v jazde minuly rok su uz prec (aspon raz pozitivny prinos tazby dreva v MK:). Nasledne je rozcestie s 3 moznymi smerovaniami - dolava sa da chodnikom pekne vratit na zltu, rovno je zjazd zlabom ktory vyjde priamo nad Chatu pod Vrchom, a pre Tvoj zamer je najlepsia odbocka doprava, ktora zide na kraj lesa, a da sa nou pokracovat po luke k Draciemu hradku (len dole pri potoku byva na nej casto blato po traktoroch), alebo sa stocit dolava a vyslape sa na Chatu pod Vrchom. Myslim ze pre nich by to bol tiez prinos keby okolo nich siel bikovy trail :)
Este mozny problem - okolo druhej odbocky na zltu je posed a krmelce polovnikov, s tymi sa asi bude treba dohodnut...
Odbocku doprava z modrej som si nevsimol.

EDIT:
Finalna uprava : Subor Trasy_okolo_Svateho_vrchu.gpx v gpx formate so vsetkymi trackami (vdaka cervo za zvysenie size limitu na gpx ):)

Prílohy:

Trasy_okolo_Svateho_vrchu .gpx [203.89 KiB] Zobraziť na mape


Naposledy upravil r0sty dňa 09.08.2012 - 18:03:47, celkovo upravené 3 krát.

09.08.2012 - 15:38:32
00
Diky za vycerpavajucu odpoved....len ten gpx suborik mi chyba... :)
Mne by vyhovovalo dostat to na zltu nad tym zlabom na zltej, spustiti to dolu a stocit doprava do udolia nad Mariankou....aby sa bikeri vedeli v pohode vratit spat na smer Zelezna studienka
09.08.2012 - 15:43:25
00
Lebo som si nevsimol ze je limit 100 kB na gpx subor :) ale uz je tam.
09.08.2012 - 15:45:35
00
Dik, pozriem, nieco vymyslime s tym...
09.08.2012 - 15:46:22
00
Takže ja to na 17:00 nestíham, prejdite si to bezo mňa.
U mňa najskôr 17:30, ale čakať ma nemusíte.
09.08.2012 - 15:47:35
00
Diky za vycerpavajucu odpoved....len ten gpx suborik mi chyba... :)
Mne by vyhovovalo dostat to na zltu nad tym zlabom na zltej, spustiti to dolu a stocit doprava do udolia nad Mariankou....aby sa bikeri vedeli v pohode vratit spat na smer Zelezna studienka

Toto ide uplne bez problemov - to je popisovana odbocka dolava na zltu, dalej asi najlepsie odbockou Stupavskeho na Maly Slavin Alebo ponad kamenolom v Marianke ako pisal vcera vukie, alebo prejst cez vrch Marianky a vyslapat na cervenu alebo zeleny Greenbike.


Naposledy upravil r0sty dňa 09.08.2012 - 16:52:13, celkovo upravené 2 krát.

09.08.2012 - 15:49:51
00
r0sty oprav to gpx, nefungije :(
09.08.2012 - 16:09:18
00
milsu Rozdelil som to na 2 casti a dal som tam 2 subory. Problem je ze forum ma na gpx ma limit 100 kB, povodny subor v gpx ma 200kB. Ako gdb to ma len 34 kB, ale forum nepodporuje upload pripony gdb (napisem asi adminom, ci nemozu povolit gdb). Ten povodny subor bol gdb premenovany na gpx, mne to na pc v mapsource fungovalo, ale inde asi nie :(
EDIT
po zvyseni limitu na upload od cerva som uploadol povodny subor v gpx 200kB


Naposledy upravil r0sty dňa 09.08.2012 - 18:06:31, celkovo upravené 2 krát.

09.08.2012 - 16:46:08
00
ok r0sty to si mal napísať že je to gdb. Mapsource otvorí obe, ale programy a stránky (napr cykloserver.cz) ktoré otvárajú gpx to nevedia. Nenapadlo ma to otvárať v Mapsource.
Takto to je jasné :y:
09.08.2012 - 17:04:23
00
dneska som sa isiel len tak pomotkat ale co ma prekvapilo na singli nad klepacom (medzi mostikmi) v utorok to tam este nebolo. nastastie isiel dalsi biker tak mi pomohol to odpratat :)

Prílohy:

P1060460.jpg
P1060460.jpg 233.82 KiB thumb_up0thumb_down

P1060462.jpg
P1060462.jpg 220.81 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2012 - 17:30:40
00
r0sty: k zmenšovaniu gpx súborov: v Mapsource si daj vo vlastnostiach trasy filter a zmenši si veľkosť súboru buď cez čas alebo vzdialenosť. Ja používam radšej čas.

Dnešný krátky výjazd dopadol úspešne, Laco si našiel čas, pridal sa aj kaskaja a prešli sme si ten chodník.
Nižšie pár foto a mapa, Laco určite doplní nejaké podrobnosti.
Chlapci na mňa museli čakať, za čo sa opäť ospravedlňujem.
Trasa DNV-Malý Slavín cez Marianku spravená za 37 minút, môj nový rekord :)

Budúce preskúmavanie možného cyklochodníka si predstavujem okolo Klokoču a Starého plášťa :D
Tam je to podobné ako tu.

Prílohy:

Komentár súboru: Od modrej značky doprava, v mape označené číslom 1 a bodkami. Táto časť je menej prehľadná a zapadaná listím.
1.jpg
1.jpg 312.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad späť.
2.jpg
2.jpg 133.48 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chodník je viditeľný.
3.jpg
3.jpg 198.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Takisto.
4.jpg
4.jpg 223.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Tu je menej viditeľný.
5.jpg
5.jpg 208.52 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dole a hore a sme na lesnej ceste.
6.jpg
6.jpg 200.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Úsek na opačnej strane-takmer celé zjazdné - to čo som dával včera na fotkách.
7.jpg
7.jpg 209.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bez veľkej námahy upraviteľné.
8.jpg
8.jpg 216.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chodník ide vpravo, vľavo nejaká odbočka.
9.jpg
9.jpg 221.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Jediná veľká prekážka, chodník ide krížom, ale dá sa to obísť. Za týmto je jeden padnutý tlstý buk.
10.jpg
10.jpg 210.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Chodník nad Borinkou pretína sťahovanie dreva.
11.jpg
11.jpg 229.6 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok nižšie, rýchlejší zjazd.
12.jpg
12.jpg 228.41 KiB thumb_up0thumb_down

Mapa.jpg
Mapa.jpg 257.99 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2012 - 20:56:10
00
Dnesny kratky vyjazd zorganizoval Vukie a Kaskaja. Presli sme od Maleho Slavina, cez Granadu na zltu znacku na Svatom vrchu, kde sme kusok sli po modrej znacke az na singel. Pesi sme presli smerom doprava, aby sme zistili ci sa da plynulo napojit na cestu z Granady. Zistili sme ze ano...:)
Cely singel je v podstate len zahadzany drevom a listim , netreba velke zasahy, ci pilovanie... Pocitam, ze jedna brigada o 10 ludoch by to vycistila cele...
Prikladam mapku, ako sme dnes urobili okruh zaciatok a koniec na Malom Slavine... Singel sa v podstate da dotiahnut z Maleho Slavina az po cestu z Marianky na Maly Slavin.
Singletrack Cerova draha by sa touto dalsou castou chodnika vedel predlzit cca o 6,5 km, z toho by bolo klasicky cingel asi 5 km, ale i zbytok trasy je pekny chodnik, i ked sirsi...
Usek nad dolinou Borinskeho potoka na Svatom vrchu je fajn, pekne sa klukati a ma i mensie prevysenie, nie je fadny...
Foto a dalsi odborny komentar dodal Vukie, ktoremu dakujem za dnesny vyjazd a ukazanie singla, ktory som poznal, ale nebol som na nom cca 15 rokov, a o ktorojm sme uvazovali ako o moznom predzeni singletracku Cerova draha....

Prílohy:

Komentár súboru: singel je v celkom dobrom stave...
singel na Svatom vrchu.jpg
singel na Svatom vrchu.jpg 492.35 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2012 - 21:01:00
00
keyboard_arrow_up