Ak si prehladas forum, prides na to, ze realne problemy s tymito brzdami moc nie su. Mozno tak, ako so vsetkymi inymi brzdami. Ale je tu kopec pseudoodbornikov, ktori "vedia" ake su to nanic brzdy. Aj lakko nado mnou pise, ze ani oproti XTR to nie je priepastny rozdiel. Tiez mam 2 biky - jeden s Tektro Auriga, druhy Elixir 5 a tiez si nemyslim, ze rozdiel je priepastny. Tektra mam dobre nastavene, odvzudnene a za 2 roky nebol s nimi ani najmensi problem.
01.03.2010 - 10:56:26
00
ja som mal tektro auriga a musím povedať že mi tiež pískali skúšal som všetko čo sa dalo odmastiť platničky kotúče a ošmirglovať ako radia na fórach no musím povedať že tím brzdám nepomôže nič vzhľadom na cenu sú to najhoršie brzdy na trhu nezabrzdia dobre ani na rovnaj ceste na betóne. O DH sa mi mohlo môže iba snivať kim som mal tie sprosté tektra
tím brzdám pomôže iba to keď ich rozmlátite kladovom a pekne veľkým.
jediným riešením je kúpiť iné ja teraz budem mať avid elixir R ešte ich nemám ale už sú objednané ale podla toho čo som čital tak sú to druhé najlebšie dvojpiesti lebšie už sú iba formule napriklad R1 , the one alebo Mega
30.07.2012 - 21:55:26
00
Aurigy som tiez mal a mozem potvrdit ze su k nicomu.
31.07.2012 - 12:17:05
00
fajnovky.
jazdil som ich asi 4 mesiace, a kebyže neurvem páku na zadnej (moja chyba, pooral som les), jazdil by som ich doteraz, účinok mi na XC stačil
12.08.2012 - 19:39:14
00
Keby ti v zjazde koli prehriatiu prestali ist brzdy tak..

www.singletracks.com
12.08.2012 - 20:57:34
00
mam ich a som spokojny. to asi preto, ze ine brzdy som nikdy nemal, moje prve kotucovky. keby nebrdzim s citom, tak letim cez predne koleso. nechapem koment, ze nebrzdia ani na betone po rovinke.. ved stlacim tak spravim salto takze o co ide? nechapem ako ine brzdy mozu mat este lepsi ucinok, ze clovek spravi az 4 salta? :-) ale mam teraz zadrhel, na poslednom vyjazde behom 15 minut som uplne stratil prednu brzdu, stlacim packu nadoraz a ledva brzdi.. pol hodinku predtym brzdila normalne neviem co sa mohlo stat za tych par minut intenzivneho brzdenia. zajtra to idem dat do opravi tak vam potom poviem.. a nepiskaju mi, kotuc akurat rezonuje obcas
12.08.2012 - 21:55:07
00
tiez mi aktualne pekne trubi zadny kotuc, kedze mi slabo zaberala, dal som ju odvzdusnit v servise a asi po tyzdni som tusim zapiekol platnicky pri jednom zjazde, teraz trubim ako slon a asi sa vratim na reklamaciu :D
12.08.2012 - 22:09:56
00
no o tom som vravel rýchlo sa zapiekli a vôbec nebrzdili možno keď sú nové že nebrzdia až tak zle
ale to dlho nevidržy . divo -- pri malých kotúčoch sa brzdy rýchlo zahrejú možno si ich zapiekol tak že povolili tesnenia
no a medzi brzdami sú síce veľké rozdieli ale najdôležitejšie sú platničky
ak budeš mať najlepšie brzdy ( formule( a budeš tam mať najlacnejšie platničky tak nebudú brzdiť omoc lepšie ako tie tektrá z najlebšý platničkami
ja mám elixir r no a v predu mám lacné platničky a v zadu originálne tie zadné sú oveľa hryzavejšie
13.08.2012 - 09:30:45
00
J asom jazdil aurigi na kamosovom biku a musim povedat, ze ani pri xc by som sa na nich radsej z kopca nespustil, iba ak by som mal 50 kil :)
13.08.2012 - 14:50:54
00
ale inak 3 roky mi brzdili v pohode aj bez udrzby, a to som niekolkokrat krat letel cez volant :)
13.08.2012 - 16:18:32
00
keyboard_arrow_up