Ale canopuuus, veď nerýp do filiniho, nevie, tak sa pýta, aspoň to bude prospešné aj v budúcnosti pre niekoho, kto ešte momentáne netúší, že raz bude bikovať. Niekedy je fakt problém vedieť sa obliecť, pretože už máš toľko oblečenia na výber, že ani nevieš, čo si máš kúpiť a zobrať na seba. Teraz si kúpiš tenučkú windstoperku alebo termobundu a zohreje ťa ako niekedy rubočizná termodunda vypchaná molitanom :). Tak to máš aj s bikami, niekedy si mal jeden Favorit, prípadne Montagner a bol si spokojný, teraz ...
14.08.2012 - 16:22:42
00
ú§


Naposledy upravil Hosť dňa 18.10.2012 - 19:02:11, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2012 - 16:29:52
00
Chodíš normálne v kraťasoch, alebo máš dres?

Mne cyklogate s vypchávkou (dnes som ho bol prvý krát skúsiť), je to niečo takéto ( http://www.rogelli.sk/galeria/3570_3_sk/cyklo-kratasy-rogelli-ponzio-cierne-default.jpg ), a mne to ohromne pomáha, hlavne v bolesti sedacích svalov. Čo povie chrbát uvidím neskôr.
14.08.2012 - 16:34:59
00
to ze vas bolia chrbaty,je vas problem,lebo ste mlandravi
filini:prepac brasko :P,mna len nafuklo to,ze nechapem ako sa ma kto obliect,moja zena by ti hned povedala,ze ako :D :D,uz je ako moja mamina,vzdy som sa jej smial,ze ked mi kazala hento a tamto obliect,a dtto aj zena,ale viem,ze ked povie ZENA=hociktora,tak to myslia dobre a vzdy im verim,a vzdy sa to aj potvrdilo,este ze ich mame...
filini: dobre odpoviem ti ako jazdim ja:
1.na teplotu cez zimu od 10C do -18C som jazdil:termospodky,termorukavice,termosilvinni gate,termo ciapka,mammut 1 vrstva+mammut 2 vrstva+mammut windstopper bunda+termonavleky + cyklotermosky s horucim cajom ktory mi vydrzal do 5hodin taky,ze neostal totalne studeny
2.10C-15C vsetko to iste,okrem spodkov+termogati,a mammuty menim za climatex tricko+2vrstva+bezecka windnorain bunda+navleky na nohy pre pripad so sebou
3.vsetko co je nad 20C jazdim leto=nohy+ruky+tretry v pripade chladneho vetra,ked jazdim kopce s navlekmi,ktory ceknem na accuweater

moze byt?
14.08.2012 - 17:13:10
00
.


Naposledy upravil Hosť dňa 18.10.2012 - 19:02:30, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2012 - 19:06:20
00
Ano mam cyklo gate, dres atd... zda sa mi skor ze je problem v rame alebo predstavec na riaditka je dlhý. Tu je geometria http://www.merida.sk/UserFiles/File/11_Geometry/Road_Ride_88.pdf FAKT NEVIEM SOM ZAČIATOČNÍK, POZRIE SA NIEKTO NA TO A PORADI ???
ak si od LEVIC,alebo z blizkeho okolia,tak pridi a poradim ti ako to nastavit....
14.08.2012 - 19:28:10
00
Chalan ma v profile mesto Martin :)

Ozaj, netreba hned davat hrube pismo, zapinat caps lock a otaznickovat. Da sa to aj normalne napisat, nie?
14.08.2012 - 20:03:59
00
Chalan ma v profile mesto Martin :)

Ozaj, netreba hned davat hrube pismo, zapinat caps lock a otaznickovat. Da sa to aj normalne napisat, nie?
vsak to je kusok od LV :D moze prist rovno na bajku
14.08.2012 - 20:19:51
00
Ahojte.
Na staré kolena /43 rok./ som si kúpil /19.7.2012/ novu Meridu Ride Road 88http://www.merida.sk/prodej/Ride-88-16 je to môj 1 "cesťák" v živote zatiaľ som do dnes najazdil rekreačne 530 km a som spokojný, len ma v poslednom čase bolieva chrbát. Mam 176 cm, 75 kg a rám M/L , dĺžka sedlovej trubky 540 – nieje problém veľkosť, alebo ... ???
Vopred ĎAKUJEM.

cad to je normálna odozva, bike nemusí byť zle nastavený, proste telo si musí zvyknúť na to, že hodinu alebo viac sedíš v rovnakej polohe (s občasným šľapaním zo sedla). Čiže na ďalšiu sezónu sa priprav hlavne cvičením na vzpriamovače ;).
14.08.2012 - 21:16:04
00
ja som v maji kupoval road bike, a prve co ma zacalo pobolievat bol krk. a dnes uz je to v poriadku, teda naozaj si na atypicku polohu musi telo zvyknut. na meride stranke je aj popis ako si nastavit posed na biku. vyska/poloha sedla a taktiez kufre na tretrach, to na zaciatok.
15.08.2012 - 07:57:53
00
to ze vas bolia chrbaty,je vas problem,lebo ste mlandravi
filini:prepac brasko :P,mna len nafuklo to,ze nechapem ako sa ma kto obliect,moja zena by ti hned povedala,ze ako :D :D,uz je ako moja mamina,vzdy som sa jej smial,ze ked mi kazala hento a tamto obliect,a dtto aj zena,ale viem,ze ked povie ZENA=hociktora,tak to myslia dobre a vzdy im verim,a vzdy sa to aj potvrdilo,este ze ich mame...
filini: dobre odpoviem ti ako jazdim ja:
1.na teplotu cez zimu od 10C do -18C som jazdil:termospodky,termorukavice,termosilvinni gate,termo ciapka,mammut 1 vrstva+mammut 2 vrstva+mammut windstopper bunda+termonavleky + cyklotermosky s horucim cajom ktory mi vydrzal do 5hodin taky,ze neostal totalne studeny
2.10C-15C vsetko to iste,okrem spodkov+termogati,a mammuty menim za climatex tricko+2vrstva+bezecka windnorain bunda+navleky na nohy pre pripad so sebou
3.vsetko co je nad 20C jazdim leto=nohy+ruky+tretry v pripade chladneho vetra,ked jazdim kopce s navlekmi,ktory ceknem na accuweater

moze byt?

Toto som chcel ! :handshake:
ale to potrva tak 5 rokov kym tolko veci nakupim :( :cash: :cash: :cash:
15.08.2012 - 08:24:38
00
dem: ako som uz pisal par stran dozadu, zo zaciatku chrbat bolel nehorazne uz po 30-40min jazdy. Teraz v auguste uz jazdim kludne aj 2.5h a chrbat nic. Maximalne sa za jazdy povystieram bez drzania (samozrejme sa to z bezp. dovodov neopdoruca ;) ) Telo si musi zvyknut, ako chrbat, tak aj zadok.
Pomoze tomu cvicit vzpriamovace a stabil. cvicenia, pripadne plavat.
Ako nastavit posed sa uz pisalo milion-krat. Navod najdes aj na fore, aj po 20s googlenia.
Jazdi, ked boli daj si pauzu, jazdi ;)
15.08.2012 - 08:30:41
00
.


Naposledy upravil Hosť dňa 18.10.2012 - 19:03:34, celkovo upravené 1 krát.

15.08.2012 - 10:33:45
00
kym bolia len svaly tak to je ich slabou vydrzou , problem nastava ak zacne boliet nieco ine povedzme nervy ktore su zmacknute stavcami alebo spazmou (stuhnute svalstvo?), mna niekedy tak pichlo pri srdci ze som myslel ze idem zinfarktovat ono nakoniec to boli stipnute prave nervy ktore vychadzaju z miechy a smeruju po rebrach k hrudnej kosti ....teraz sa snazim nerobit veci ktore to spustaju tj jazda do kopca tvrdohlavo na najtazsom moznom prevode -vtedy som bol poskrucany jak paragraf a aj to tak dopadlo alebo zbytocne neprechladnut lebo aj z toho su problemy ci uz s chrbatom alebo krkom hlavou mozte si vybrat :D
15.08.2012 - 10:37:04
00
.


Naposledy upravil Hosť dňa 18.10.2012 - 19:02:52, celkovo upravené 1 krát.

15.08.2012 - 11:44:14
00
keyboard_arrow_up