Presne tak. Tiez idem podobne ako Joli a Joko. Kvoli bezpecnosti vsak volim trasu k Mostu Lafrankoni po hradzi. Sice je to asi 1,5km viac ako po Dostojevskeho a nabrezi, ale aspon sa vyhnem tym rozbitym cestam, kolajniciam a hlavne semaforom.
Ku kamosovi do Devisnkej to mam okolo tych 17km a dost ma to otravuje, kedze vacsinou chodim len na hradzu Cunovo a spat, cize okolo 35km. Takto ked som chcel ist s kamsom z DNV na vyjazd, tak len som dosiek k nemu tak som sa mohol rovno otocit :-) Vzdy je ta cesta do Devina lepsia ako cesta po ktorej chodi linka c.21 do Devinskej.
Takto mozem ist ku nemu a vratit sa spolu cez Rakusko, co sa mi velmi paci :wasntme:
16.08.2012 - 12:46:24
00
Kvoli bezpecnosti vsak volim trasu k Mostu Lafrankoni po hradzi. Sice je to asi 1,5km viac ako po Dostojevskeho a nabrezi, ale aspon sa vyhnem tym rozbitym cestam, kolajniciam a hlavne semaforom.
Bezpečnosti verím, ale keď si spomeniem na hrádzu medzi Inchebou a mostom Lanfranconi a betónku na nej, tak si myslím, že to nábrežie je v lepšom stave... Tam je horší len úsek medzi tunelom a PKO, cca 200-250 metrov a 50 metrov na Šafárikovom námestí, ale vždy je to lepšie ako tá hrádza.
16.08.2012 - 20:20:03
00
inak tu betonku dnes pri moste lafrancony opravovali takze asi aj k inchebe to bude
16.08.2012 - 22:09:49
00
robia len nutné diery,tam to chce natiahnuť na ten betón asfalt.
16.08.2012 - 22:28:26
00
Tak som dnes dal Vieden a spat. Natocil som 150 km a to som bol iba v Pratri. Zacal som na Petrzalskej hradzi a isiel po betonke medzi Novym Mostom a Lafranconi, kde dnes frezovali akesi prechody a zakryvali plechmi. Potom som pokracoval rovno cez Pecniansky les po Treppelweg, kde je sice zakaz cyklistom, ale je to tam slusne vyjazdene. Vysiel som pri Wiesenkreuz a bol som v Hainburgu pri Golfplatz. Presiel som cez most a po Moravskej hradzi sa dovalil rovno na FKK a Donauinsel a presiel Floritzdorferbrucke.
Aby som zostal verny teme, tak naspat som sa rozhodol pouzit novy cyklomost. V prilohe zasielam 2 rozne trasy, jednu znacenu a jednu legalnu neznacenu. Tiez som zistil, ako chodia do Schlosshofu rakusania: Kaslu na zakazove znacky a palia to rovno po hradzi, kde su tie kriziky. Zacinaju pod mostom za Hainburgom. Pouzitie cyklomostu nebolo kratsie ani na vzdialenost a ani na cas. Benefit bol akurat pivo v DNV za 1,20, namiesto rakuskeho za 2,90. Inak ta neznacena trasa bola vazne kvalitna polna cesta s jemnymi kamienkami a od Markthofu asfaltka. Mozno sa ta trasa da este vylepsit.
BTW: Tolko hrbolov, co je na trase DNV-Devin, nie je na celej trase BA-Vieden. Vlastne tam nie je ziadny. Takze okrem vyriesenia trasy Riviera-Devin, treba vylepsit aj usek Devin-Cyklomost. Som zvedavy, ci sa toho este dozijem.
Trasy v obrazkoch su tmavozelene. Obe vedu z cyklomostu pod most v Hainburgu, kde zacina Moravska hradza smer Vieden.

Prílohy:

neznacena.jpg
neznacena.jpg 280.1 KiB thumb_up0thumb_down

znacena.jpg
znacena.jpg 259.26 KiB thumb_up0thumb_down

16.08.2012 - 23:58:17
00
S tou cestou DNV - Devín to bude problém. Nikoľko krát do roka je to tam zatopené. Takže ak to aj opravia, za 2 - 3 roky je to zničené znova. K tomu ako bonus je to pomerne veľkú časť roka nepoužiteľné úplne, lebo je to pod vodou.
17.08.2012 - 00:20:24
00
Jasne,chapem. Este prikladam jeden komplexny zaber, z ktoreho je vidiet, aka je trasa cez most v DNV velka obchadzka (a to som este nesiel cez oficialny Wolfsthal a do Viedne pouzil tu "spravnu" stranu Dunaja). Ta nedokoncena linka je koniec baterky v Holuxe, ktoru som den pred tym zabudol nabit.

Prílohy:

obchadzka.jpg
obchadzka.jpg 204.53 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2012 - 00:35:15
00
A este som zabudol cisla (uz sa mi neda vtesnat novy obrazok do stareho prispevku):

PM-DNV-H 36 km
PM-WOL-H 24 km

Rozdiel vo vzdialenosti od Pristavneho mosta po Moravsku hradzu je cca. 12 km pri pouziti znacenych tras. Cize pre staromestana, ruzinovcana atd. cestujuceho do Viedne a spat je to cez Schlosshof +24 km, horsi povrch + doprava v Devine a aj za Hainburgom.

Prílohy:

12km.jpg
12km.jpg 155.01 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2012 - 09:11:46
00
Nadherny okruh :-)
17.08.2012 - 11:10:07
00
Tento okruh čo dal Dunaj, len s výjazdom z Prievozu mi vychádza na 56 km. V mojom prípade sú tam mierne korekcie trasy v tom, že na Berg idem priamo po ceste čo je o niečo málo kratšie ako po tej betónke, potom za Wolfstahlom idem priamo po ceste do Hainburgu a cez mesto až na kruháč pred mostom čo tiež ušetrí nejaký ten km a Schlosshof obchádzam južne a nie severne ako je to vyznačené na trase. Ostatná časť trasy od DNV je totožná s mojou.
Inak ak idem do Wiedne tak vždy po B9 na Schwechat a späť sa vraciam po B3 po druhej strane. Tam už je to jedno či to stočím na Hainburg a most cez Dunaj, alebo na Schlosshof a most cez Moravu. Veľký kilometrický rozdiel tam už nebude.
17.08.2012 - 11:28:02
00
späť sa vraciam po B3 po druhej strane. Tam už je to jedno či to stočím na Hainburg a most cez Dunaj, alebo na Schlosshof a most cez Moravu. Veľký kilometrický rozdiel tam už nebude.


To je pravda, ale uz samotne pouzitie B3 je slusna obchadzka. Pekne je to vidiet na http://www.openstreetmap.org/, tam su aj cisla ciest. Jedine, ze mas menej prachu, lebo ta hradza je sice nivelovana a takmer priamka, ale je ciastocne prasna a vacsinovo jemne hrbolata, co na galuzky asi nebude. Tiez by ma zaujimalo, ake robis casy.
Mne to zatial vychadza na cca 4h/80km z centra BA do centra W s nejakou tou prestavkou a bez protivetra. Viac sa slapat bojim, aby som sa tam niekde nezadrel:-)
17.08.2012 - 12:09:59
00
slusne davkujes km dunaj :)
ten most nam spravil pekny okruh v spojeni z rakusanmi
17.08.2012 - 12:27:32
00
Zial to este nestaci. Musim trenovat. Na vylet do Viedne treba prejst 200 km aj s nejakym pojazdenim centra.
Ale synator tvrdi, ze to da, takze sa chystame v najblizsich dnoch k Tichemu na Marillenknodel:-) Ci tam dojdeme...?
17.08.2012 - 12:39:05
00
no ja som mal 160km od Ruzinova a spät a pobehal som aj centrum. :?:
17.08.2012 - 12:59:05
00
To je pravda, ale uz samotne pouzitie B3 je slusna obchadzka. Pekne je to vidiet na http://www.openstreetmap.org/, tam su aj cisla ciest. Jedine, ze mas menej prachu, lebo ta hradza je sice nivelovana a takmer priamka, ale je ciastocne prasna a vacsinovo jemne hrbolata, co na galuzky asi nebude. Tiez by ma zaujimalo, ake robis casy.
Mne to zatial vychadza na cca 4h/80km z centra BA do centra W s nejakou tou prestavkou a bez protivetra. Viac sa slapat bojim, aby som sa tam niekde nezadrel:-)


Otázne je na čom jazdíš, ak na mtb, alebo trek, tak tá nemožná Eurovelo 6 na rakúskej strane medzi Wiedňou a Hainburgom je vhodná pre tieto typy bicyklov. Dá sa ta penetrovaná šotolina, alebo čo to je, prejsť aj na cestnom, ale nemám chuť si sviniť stroj a navyše sú tam aj vyjazdenejšie šotolinové miesta, kde mi pri jazde zvykne voziť bicykel a zabárať sa koleso, keďže je podstatne tenšie a tvrdšie fúkané. Od kedy jazdím na cestnom sa tomuto úseku proste vyhýbam a preto sa vždy vraciam po B3 a vo Wagram am der Donau vždy odbočím na L8, ktorá ma dovedie tesne pred most na B49. No a teraz môžem vyskúšať B3 celú aj s prejazdom cez most do DNV. Proste mám dve alternatívy ako len tú cez Hainburg, kde sa človek vždy zacyklí kým prejde mesto. To je jediný bod na celom úseku medzi BA a Wiedňou, kde je problém v plynulosti premávky.
17.08.2012 - 13:01:11
00
keyboard_arrow_up