ked uz tak sedlo... a skus dat foto zo spodu
10.08.2012 - 21:51:11
00
mozno nejake epoxidove lepidlo by to spravilo ,ak ho je kde dat?
11.08.2012 - 18:52:33
00
No prikladam foto aká mini fuga tam asi je len neviem zivica by sa doma nasla neviem akoby to bolo na tom mieste nakolko to stale pracuje a ked zivica stvrdne nepruzi ale aspon keby to nevrzga respektíve neposuva sa ako na kolajnicach co vo vyjazdoch na kopec je velmi prijemne spestrenie :devil: :devil: :devil:

Prílohy:

P8110210.JPG
P8110210.JPG 135.49 KiB thumb_up0thumb_down

P8110208.JPG
P8110208.JPG 236.43 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2012 - 20:29:56
00
no co ti poviem- nepodarok...
11.08.2012 - 20:35:56
00
no nic asi ostava len tu zivicu skusit trochu to tam skusit ,,naliat´´ len neviem ako to chyti n ten plast uvidime keby tak je dobre sedlo na predaj http://www.cykloobchod.sk/product_info.php?cPath=173_68_50150&products_id=103346
11.08.2012 - 20:43:47
00
no je to blbost zivica pretoze ja potrebujem aby to bolo pružné a vyhadzovat take sedlo nemienim ked je dobre ma stym niekto skusenost?
12.08.2012 - 12:25:12
00
Radsej silikon z tuby, utesni to aj zalepi.
12.08.2012 - 13:54:12
00
[quote="":*****]no je to blbost zivica pretoze ja potrebujem aby to bolo pružné a vyhadzovat take sedlo nemienim ked je dobre ma stym niekto skusenost?[/quote:*****]
1. Skus davat medzi vety bodky a vo vetach ciarky, aby sa to dalo citat.
2. Nemyslim, ze by sedlo malo pruzit tak, ze sa pohybuje po lyzinach. Podla mojho nazoru by mali pruzit lyziny pevne spojene zo skrupinou sedla.
3. Skus to s tou zivicou (epoxidom), najlepsie s dlhou dobou vytvrdzovania. Ak si tam pred tym daval olej, preplachni sparu benzinom zo striekacky cez tenku ihlu. Namiesaj epoxy a potom fenom alebo teplovzdusnou pistolou dobre prehrej koniec lyziny (ale neprezen, aby si neznicil plastovu skrupinu). Sedlo daj zvislo a zacni zastruhanou spilkou v malych kvapkach zaplnat sparu - epoxy musi stekat po lyzine. Stale miesto prehrievaj, epoxy musi zatiest hlboko dnu. Ak sa budu vytvarat vzduchove bublinky v epoxide, ihlou alebo spendlikom "sparaj" v spare, aby sa vsetok vzduch uvolnil a lepidlo dobre zatieklo. Cim kvalitnejsie lepidlo pouzijes (dlha doba vytvrdzovania, vysoka pevnost, napr. 500kg/cm2), tym vacsia sanca. Myslim, ze ani nie je tak dolezite, aby sa zlepilo s plastom, ale aby suvislo vyplnilo sparu. Nic tym nemozes stratit.
12.08.2012 - 17:45:48
00
Ked tam nechces davat epoxid, skus nejaky silikonovy tmel... Nestvrdne a je plruzny, minimalne by to potom malo prestat vrzgat...
13.08.2012 - 19:50:09
00
Na biku pouzivam akesi Velo sedlo a po cca 20 minutach zacne tlacit na lonove kosti. (nedokazem presne urcit miesto). S nicim inym problem nie je. Vedel by mi niekto poradit po akom sedle sa poobzerat? Rad by som ostal pri sedle s dierou, popripade delenom.

Tak som si to bol dat zmerat (sedacie kosti). Zatial som vyskusal 4 sedla, vsetky od speslu. Prve bolo Avatar 143mm ale to bolo utrpenie jak svina. Druhe bolo to iste, ale sirsie 155mm, co uz bolo lepsie. Takze sirka je asi viacmenej jasna. Ide o to, ze na kazdom z tych sediel ma tie kosti boleli (na niektorom viac, na inom menej). Nikdy vsak ta bolest nebola taka, zeby trvala aj po jazde. Zostadnem a po 15-20 minutach sa to takmer strati. Ocakavam od sedla moc, ked chcem, aby som citil minimalny, az ziadny tlak na sedacie kosti, alebo som rozmaznany a treba si na nejake to sedlo len zvyknut? Ked sedim, citim, ze cela moja vaha je polozena len na sedacich kostiach...ma to tak byt?
16.08.2012 - 18:06:49
00
Urcite nie, na sedle mas vydrzat sediet hodiny. Cim menej ho budes pocitovat, tym lepsie. Ako som uz niekde pisal, najdolezitejsi je tvar sedla (pozdlzne a priecne prehnutie resp. neprehnutie). Ak si nevies vybrat sedlo, skus klasicke kozene, ktore sa prisposobi zadku (napr. Brooks), bohuzial su dost drahe (su ale aj lacnejsi vyrobcovia) a nevyzeraju velmi esteticky, ale pouzivaju sa na dlhe expedicie kvoli max. pohodliu.
16.08.2012 - 23:14:35
00
Tak som si to bol dat zmerat (sedacie kosti). Zatial som vyskusal 4 sedla, vsetky od speslu. Prve bolo Avatar 143mm ale to bolo utrpenie jak svina. Druhe bolo to iste, ale sirsie 155mm, co uz bolo lepsie. Takze sirka je asi viacmenej jasna. Ide o to, ze na kazdom z tych sediel ma tie kosti boleli (na niektorom viac, na inom menej). Nikdy vsak ta bolest nebola taka, zeby trvala aj po jazde. Zostadnem a po 15-20 minutach sa to takmer strati. Ocakavam od sedla moc, ked chcem, aby som citil minimalny, az ziadny tlak na sedacie kosti, alebo som rozmaznany a treba si na nejake to sedlo len zvyknut? Ked sedim, citim, ze cela moja vaha je polozena len na sedacich kostiach...ma to tak byt?

nechapem,ze ked ti zmerali kosti,ze ti ponukli 143 a 155,preboha vsak to je riadny rozdiel....a to ze sedis na kostiach a ze ta bolia je cele zle,praveze ta nema co boliet...skus toupe sedlo od spesulu ja ho mam a uplna pohoda,a poriadne kvalitne cyklo gate si kup castelli,pearl izumi, davorin.sk su dalsie gate tu sim firma sportful,ak sa nemylim...takisto kvalitne zadnicu maz, detsky olejcek alebo ine pripravky,ja pouzivam znacku helvetskeho kriza
takisto aj styl posedu velmi zalezi,aky jazdis ci drop alebo relax jazdenie
17.08.2012 - 01:23:56
00
Druhy den jazdim na Selle Italia Nekkar a je to PODSTATNE lepsie. Sedacie kosti som si takmer vobec necitil, len mi tam chybala stredova diera. Tlacilo trochu okolo prostaty a mohlo by byt o kusok sirsie.

peterg diky moc za radu, to prehnutie ma fakt cosi doseba. Tie kozene som zbezne pozrel. Budem nad nimi uvazovat, ak si nebudem moct nic ine vybrat.

canopus no, niako som sa na to meranie nespoliehal a pravdupovediac, som ocakaval trosku profesionalnejsi pristup. Toupe som neskusal. Vsetky tie sedla, co tam mali, mi prisli na jedno kopyto. Ked som im vratil 4te sedlo, nechapali, ze som si nevybral. Vraj zle sedim na sedle. S tymi gatami to bude asi pravda. Jazdim nejake od Craftu a vlozka je dost vysedena. Aj po nejakej tej maznici sa poobzeram. Nikdy ma ani nenapadlo, na nieco take mysliet. Posed skor mierny drop, ale na dlhe jazdy to nie je. Chalo by to trosku podvihnut a prisunut rajdy k sebe.
19.08.2012 - 14:51:46
00
... S tymi gatami to bude asi pravda. Jazdim nejake od Craftu a vlozka je dost vysedena. Aj po nejakej tej maznici sa poobzeram. ...

Ani gate ani krem nic podstatne nezachrania, sedlo musi proste sediet a vlozka v gatiach by mala dobre odvadzat vlhkost a nezhorsit komfort sedenia. Krem je najma proti zapareniu pokozky, skusal som Assos, ale na BodyGlide sa absolutne nechyta.
19.08.2012 - 20:32:15
00
Mal by som otázku. Zháňam nové sedlo, pretože ma brutálne bolí kostrč, vzhľadom nato, že šlapem niekedy 6-8 hodín na bicykli a pritom mám mäkkú sedaň. Otázka je, ako si môžem byť istý, že si kúpim dobré sedlo, ak mi nemusí sedieť konštrukčne? Potom si môžem kúpiť aj 5 sediel a vraziť do toho nemalú sumu a efekt nemusí prísť. Dosť ma to preto odrádza...

Nedá sa to niekde odskúšať? Počul som, že sú nejaké testovacie sedlá u Specialized, len u nich?
23.07.2013 - 23:16:51
00
keyboard_arrow_up