ja som teraz na Kramároch :D
Zlomený členok. Uvidíme, či sa bude operovať.

Prajem skoré uzdravenie.
19.08.2012 - 21:24:57
00
Dik za dnesne pekne pojazdenie. Milan, drzim palce nech ta operacia dopadne dobre a co najskor sa das dokopy.

Prílohy:

IMG_5733.jpg
IMG_5733.jpg 68.93 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2012 - 21:27:06
00
Vďaka chalani za výjazd, prešli sme zaujímavé lokality zaujímavými cestami. Len škoda, že to dopadlo ako to dopadlo. Milan uzdrav sa.

Pre mňa dve naj (aspoň ostatným na pousmiatie): prvý krát od roku 2009 som si prešiel časť Cerovej dráhy (celkovo teda druhý) a rovnako prvý krát som som si niečo kúpil v tej maringotke na BK :)
Pár foto ako doplnok k tým vyšie, vďaka za ne. A tuším sme zabudli dať foto Velatického hradiska (alebo zle vidím)
Spoločná trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=tbxfO

EDIT: ešte som zabudol, vďaka za pomoc pri oprave defektu a ospravedlňujem sa za zdržanie.

Prílohy:

Komentár súboru: Pamätník Prusko-rakúskej vojny.
1.jpg
1.jpg 227.7 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Písaný kameň.
2.jpg
2.jpg 229.76 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Prášenie po žltej.
3.jpg
3.jpg 322.41 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Cerová dráha a lokalita monolitu.
4.jpg
4.jpg 230.05 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Áno, tu je to. Pekné miesto.
5.jpg
5.jpg 228.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Klesanie cez lúku Savana. Ten prach jej dodáva výstižný názov :)
6.jpg
6.jpg 351.02 KiB thumb_up0thumb_down

7.jpg
7.jpg 377.09 KiB thumb_up0thumb_down

8.jpg
8.jpg 352.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Nad Marianskym kameňolomom.
9.jpg
9.jpg 392.28 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil vukie dňa 19.08.2012 - 23:30:44, celkovo upravené 1 krát.

19.08.2012 - 23:26:12
00
Silva: pekné lokality aj fotky, len škoda, že si nenapísala viac info, napríklad trasa v mape, či bolo všetko zjazdné a tak. Niekomu to možno pomôže.

Keďže sme na BK skončili cca o 14tej, tak čo s načatým dňom. Najprv som si dal otázku, kde je nejaký fajn prameň. No predsa na Čermáku :)

Išlo sa mi veľmi fajn, ani som netušil, že niekedy pôjdem takouto prekombinovanou trasou, už len ten štart. Celkovo som bol vonku od 08:00 do tmy.

Trasa v mape: http://mapy.hiking.sk/?trasa=VvgTR

Prílohy:

Komentár súboru: Túto trasu pri Kotlíkoch smer Limbach mám rád. Na pozadí Pezinok.
1.jpg
1.jpg 126.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Gbezová studnička na červenej TZT. Voda nič, skôr blato. Pozriem dovnútra a tam žaba. Namiesto na princeznú by sa mohla premeniť na fľašu vody :)
2.jpg
2.jpg 311.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stúpanie po červenej na Homoľu je fajn, len v tomto najstrmšom mieste to ide po otvorenom priestranstve. To som v tej teplote, kľudne tam na opretom slnku mohlo byť 40°C, odmietol šlapať a tých pár desiatok metrov až sem k výhľadu radšej vkľude vytlačil.
3.jpg
3.jpg 189.21 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Čermák ma vždy vie potešiť dostatkom vody.
4.jpg
4.jpg 157.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Minule som si to tu nevšimol, náhrobný kameň pána horára je pekne opravený a okolie tiež. Dobrá práca.
5.jpg
5.jpg 396.59 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ak by sa ma niekto niekedy pýtal, aké MK lokality mám najradšej, tak vo svojej odpovedi by som určite nevynechal pekný výhľad pod severným hrebeňom Vysokej. Či v snehu, v hmle, vždy sa mi to tu páči. Všetko sem zjazdné.
6.jpg
6.jpg 219.64 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pre lepšiu predstavu pridané popisy. Horný vrch je taká netradičná turistická lokalita, zhora je výhľad a dá sa to zísť popod tieto skaly až dole. Kto chce tak aj v smere hore. Spojiť to s klesaním/stúpaním po skalách severného hrebeňa Vysokej, tak skoro náročná vysokohorská túra :)
7.jpg
7.jpg 340.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Klesanie po lesnej ceste a zaujali ma tu tie lúče svetla.
8.jpg
8.jpg 168.62 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Toto je pohľad z rázcestia lesných ciest na opačnej strane Vysokej. V popredí jedna z Troch stodôlok (dá sa tam pri turistike normálne dostať) a v pozadí Peterklin so svojou "rozhľadňou"-stožiarom.
9.jpg
9.jpg 150.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Veľmi strmé klesanie k asfaltke v doline pod Kuchynským hradom. Tadiaľto išli kedysi elektrické stĺpy napájajúce signalizačné zariadenie na stále stojacom stožiari na Vysokej. Rovnaký bol aj na Čertovom kopci, z neho sú však už len pozostatky na zemi.
10.jpg
10.jpg 183.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Hrebeň Vysokej a pasúci sa dobytok.
11.jpg
11.jpg 130.78 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: V normálne rozmýšľajúcej krajine by sem aspoň cez víkend chodil malý vláčik, kde by sa dali dať aj bicykle. Stačilo by pár krát za deň (ráno/večer). Som presvedčený, že by bol turistami a cyklistami využívaný.
12.jpg
12.jpg 156.43 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Príjemná poľná cesta pri letisku, ktorou sa dá dostať mimo hlavnej cesty z Rohožníka až po Lozorno, s odbočkami do MA, P.Štvrtku, Lábu, Zohoru a ďalej do Stupavy.
13.jpg
13.jpg 263.68 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bol som si ešte kúpiť kofolu na biofarme, na ktorú som čakal dobrých 15 minút :( Odtiaľ po poľnej ceste a tentoraz hore nad Stupavu.
14.jpg
14.jpg 156.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pred Mariankou som to stočil doprava a peknou poľnou cestou pod družstvom až do Záhorskej. To už ale zapadalo slnko.
15.jpg
15.jpg 95.03 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Skôr taká zaujímavá zaujímavosť na záver. V Devínskej idú neďaleko lokality štadióna také fajn schody. Minule som si ich skúsil vyšlapať a podarilo sa to aj dnes. Je to taký test koncentrácie pri šlapaní hore. Treba to dať bez prerušenia, dá sa to celkom ľahko :)
16.jpg
16.jpg 110.49 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2012 - 23:26:30
01
vukie, ta Savana je Slanisko?
a ty das normalne (ked nie je teplo) ten najstrmsi usek stupania na homolu po cervenej na bajku? klobuk dole.
inak diky za polne cesty na zahori
20.08.2012 - 01:58:09
00
prvý krát od roku 2009 som si prešiel časť Cerovej dráhy (celkovo teda druhý)

Ja som cast asfaltka - Maly Slavin isiel tiez prvy krat v piatok. Tu povodnu cast po asfaltku som isiel tiez cca. v 2009, ked som testoval zapozicany Specialized z Kaktusu.
V piatok sme boli s kolegami na Cementarke (akcia z prace). Traja sme tam dobikovali a vymyslel som trasu RCP uphill, Rohatka DH a Cerova draha.
Stretol som aj Silvu, len okrem pozdravu som nejak nestihal zareagovat.
20.08.2012 - 06:55:30
00
vukie sa asi z bicyklom narodil. 130km a cez 3000 vyskovych :?: od rana do vecera v sedle v podstate vsetko v kopcoch. to si zasluzi respect :bow:
20.08.2012 - 08:17:43
00
Skôr taká zaujímavá zaujímavosť na záver. V Devínskej idú neďaleko lokality štadióna také fajn schody. Minule som si ich skúsil vyšlapať a podarilo sa to aj dnes. Je to taký test koncentrácie pri šlapaní hore. Treba to dať bez prerušenia, dá sa to celkom ľahko :)


Dobré vedieť. Inak sa mi páči fotka stromov v slnečnej žiare. :y:
20.08.2012 - 08:23:03
00
iron.hide: myslíš asi Stánisko, Slanisko je inde :)
Áno, je to "trampská" lúka na modrej značke Malinský vrch-Marianka.

Po červenej na Homoľu som v smere hore ešte nešiel, takže neviem. Ale ten jeden spomínaný úsek k tomu výhľadu na fotke je dosť strmý, tachometer ukázal cez 20% stúpanie. Okrem neho bez problémov.
Poľné cesty: veľa ľudí o nich nevie, často som ich tu aj minulé roky spomínal. Pri legálnom použití vojenskej asfaltky v jednej časti, sa dá dostať od Senice (Jablonice) cez Rohožník až do Stupavy (Devínskej) po takýchto fajn poľných cestách, s odbočkami do všetkých podhorských obcí. Úsek medzi Sološnicou a Rohožníkom je zatiaľ problém, tam sa tie cesty tak divne točia, nejdú priamo alebo chýbajú. Ten úsek teda radšej popod kameňolom alebo po ceste.

matvej: ani nie, ale vďaka. Druhá polovica len rovina, výškové sú trochu nadnesené divným výpočtom turistickej mapy. Na trase v druhej časti len jedno výrazné stúpanie na Homoľu, zvyšok "skoro stále" dole kopcom. Proste treba ísť vkľude, nikam sa nehnať a myslím, že nikto so základnou kondičkou by nemal mať problém. Len škoda, že som mal so sebou len dva keksíky, musel som sa uskromniť. Pumpa v Limbachu zatvorená, dedinské krčmové pajzle nenavštevujem a obchod pri zastávke v Lozorne zatvorený :) Ale to už som bol skoro doma, ale aspoň tú Biofarmu som skúsil. A podvečer už fajn teplota a pekný pohľad na osvetlenú krajinu.

tmax: ono je to krátke ale zaujímavé stúpanie. Fotka stromov tú atmosféru nevystihla, skutočnosť bola zaujímavejšia.
Na celej trase som okrem dedín a Čermáka nikoho nestretol.
20.08.2012 - 08:35:36
00
vukie a spol, musim sa k vam niekedy pripojit :y:
20.08.2012 - 12:06:19
00
to vukie:
trasa bola taka klasicka, pre lokality som sa inspirovala z tvojich vyjazdov ;)
zjazdnost bola v pohode, trosku horsie to bolo z Jelenej hory do Plaveckeho Mikulasa, asi 500 metrovy usek bol zjazd zapadanym suchym korytom potoka.
trasa tu:
http://mapy.hiking.sk/?trasa=ANnm7

to PaloTT:
no veru neviem , ktorý si to bol :) , ale taku trojicu sme minali na Cerovke akurat ten treti sa tak trochu loudal za Vami :lol: , tusim to bolo v casti medzi Zelenou studienkou a asfaltkou na Kacin
20.08.2012 - 17:38:09
00
Pekná trasa silva.
Z Jelenej hory vedie dole chodník, ktorý sa dá celý zísť bicyklom v sedle, okrem možno pár metrov medzi stromami. Pekne vyústi na poľnú cestu a po nej do PM. Tento rok si si to dal už dva krát.
Začiatok je ale taký menej nápadný. Napr post562462.html#p562462 môžem vyhľadať ďalšie.
Tým žľabom čo ste išli, som kedysi (asi 2009) prvý krát išiel aj ja. Bolo to tuším v celku nezjazdné.
Tu sa oplatí ešte navštíviť výhľad z kopca Javorinka, kde je ten posed. Opäť všetko zjazdné a šlapateľné. Len treba vedieť kadiaľ.

Ešte možno tip, neviem či si bola, Čertova dolina.

motii: každý je vítaný, tu si dohadujeme výjazdy, treba sledovať a pripojiť sa :)
20.08.2012 - 18:09:15
00
vukie tie schody blízko štadióna boli kedysi problém aj na pešo...ale už nie tieto. :)
20.08.2012 - 20:07:19
00
vukie dik za tip, nebola som tam, iba na Vapennej zo zadu-zo zltej TZ
20.08.2012 - 21:16:07
00
pondelok zhorel vinohrad nad limbachom, asi 5 hektarov. mate nejake fotky pls?
21.08.2012 - 03:25:04
00
keyboard_arrow_up